HABER

Hindistan'ın İstanbul başkonsolosu Balıkesir'de

BALIKESİR (İHA) - Türkiye'deki görevi sona eren Hindistan'ın İstanbul Başkonsolosu R.P. Sıng, veda turlarına çıktı. Balıkesir'e gelen Sıng, Belediye Başkanı Ziyaettin Tan'ı ziyaret etti.

Sık sık uğradığı Balıkesir'e bu defa veda ziyareti için gelen Hindistan Başkonsolosu R.P. Sıng, Türkiye'deki görevinin Temmuz ayında sona ereceğini, Ağustos 2002'den itibaren Kuzey Kore'de elçi olarak göreve başlayacağını söyledi.

Türkiye'de gördüğü sıcak ilgi, dostluk ve yakınlıktan çok etkilendiğini belirten Sıng, daha önce birkaç defa ziyaret ettiği Balıkesir Belediyesi'nde de aynı ilginin sürdüğünü kaydetti. Sıng, Başkan Tan'a, "Yüreğimizde şahsınızın ve Balıkesir'in çok özel bir yeri var. Sizleri ülkemde olsun, görev yapacağım Kuzey Kore'de olsun ağırlamaktan mutluluk duyacağım. Ziyaretlerinizi bekliyorum" dedi.

Başkonsolos Sıng, Belediye Başkanı Ziyaettin Tan'a, Hindistan'ın eski dönemlerini konu alan bir resim armağan etti. R.P. Sıng ile Türkiye'deki görevi sırasında Balıkesir'deki temaslarında birçok defa bir araya geldiklerini belirten Belediye Başkanı Ziyaettin Tan, Sıng'e Kuzey Kore'deki yeni görevinde başarı diledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön