HABER

Hırsızları polise ihbar etti, darp edildi

İzmir'in Bayraklı ilçesinde eviren giren hırsızların kahvehaneye sığındıklarını görünce polise ihbar eden ev sahibi, aynı mahallede yaşayan zanlılar ve yakınları tarafından darp edildi.

Polis, hırsızlık yapan 2 kişiyi yakalayarak gözaltına aldı.

Olay, gece saat 22.30 sıralarında Bayraklı Erenler Mahallesi 2140/2. Sokak 9 numaralı binanın 2. katında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, kaynakçılık yapan Ulaş Bahadır, memleketi Diyarbakır'a gönderdiği eşi ve 3.5 yaşındaki kızının ardından vakit geçirip oturmak için yakındaki kahveye gitti. Kahvede bir süre oturduktan sonra eve gelen Bahadır, içerden sesler geldiğini duydu. Bu sırada hırsızlık amacıyla eve giren 2 kişi, ev sahibinin geldiğini fark edince panikleyerek kaçmak istedi.

Zanlılardan biri evin mutfak penceresinden, diğeri ise balkondan atlayarak koşmaya başladı. Zanlıların peşinden koşan Bahadır, aynı sokağın girişindeki kahveye sığındıklarını gördü. Hemen polise haber veren ev sahibi, olay yerine gelen polis ekibiyle birlikte kahveye girdi. Aynı mahallede ikamet eden zanlılar ve yakınları, kendilerini polise ihbar eden Ulaş Bahadır'a saldırdı. Polis ekibine de mukavemet gösteren yaklaşık 40 kişilik grubun saldırısından kurtulmak için başka bir kahvehaneye sığınan Bahadır, arkasından gelen zanlılar ve yakınları tarafından darp edildi. Canını kurtarmak için kendisini kahvehanenin tuvaletine kilitleyen Ulaş Bahadır'ı olay yerine takviye gelen polis ekipleri kurtardı. Polislere mukavemette bulunarak zor anlar yaşatan hırsızlık zanlıları 18 yaşındaki G.Ç. ile 14 yaşındaki Ö.P. etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı.

Aldığı darbeler sonucu incinen sol kolu askıya alınan Ulaş Bahadır, "Bu kişiler büyük ihtimalle benim kahvede olduğumu takip ettiler. Evde kimse olmadığını bildikleri için mutfak penceresini tornavidayla açıp içeriye girmişler. Benim eve geldiğimi anlayınca eşimin ziynet, gümüş takılarını çalıp kaçtılar. Tanıdık arkadaşlarının olduğu kahveye kadar kaçıp beni pusuya düşürdüler. Ellerinden polis sayesinde kurtuldum. Az daha beni öldüreceklerdi. Emniyet yetkililerinden tek isteğim oturmuş olduğumuz bu bölgede güvenlik önlemlerini arttırsınlar. Yoksa ileride daha büyük olaylar da olabilir" diye konuştu.

Bahadır'ın alt katta oturan ablası Aynur Çağla ise, zanlıların eve girdiklerini hiç duymadıklarını söyleyerek, evi nasıl talan ettiklerini gösterdi. Çağla, "Erenler Mahallesi'nde özellikle bu olayın meydana geldiği çevrede her türlü sabıkalı insan var. Uyuşturucu satıcısından hırsızı, gaspçısı hepsi bu sokakta yaşıyor. Artık kendi evlerimizde huzurlu bir şekilde oturamıyoruz. Bölgede güvenlik tedbirlerinin arttırılmasını istiyoruz" dedi.

POLİS PSİKOLOJİK DESTEK VERDİ

Olayın şokunu yaşayan aileye, Bayraklı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri psikolojik destek sağladı. Polis ekiplerinin kısa sürede olaya müdahale etmesinden ve kendileriyle ilgilenmelerinden duydukları memnuniyeti dile getiren aile fertleri, aynı mahallede yaşadıkları zanlıların ellerinden polis sayesinde kurtulduklarını ve olaydan sonra da kendileri ile yakından ilgilenildiğini söylediler.

Bayraklı Çay Mahallesi'nde bulunan Şehit Ali Gülhan Polis Merkezi'ne götürülen zanlılardan Ö.P., Çocuk Büro Amirliği ekiplerine teslim edildi. Her iki zanlının da emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecekleri bildirildi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön