HABER

Hırsızlık masasını dolandırdı

BURSA (İHA) - Bursa'da hırsızlık suçundan sabıkalı bir kişi, cezaevinden çıktıktan sonra memleketine gitmek için görevli polislerden yardım istedi; ardından terminalden geri dönen hırsız, 3 iş hanını soydu.

Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz hafta Gümüşçeken Caddesi'ndeki Gümüşçeken İşhanı, Haşimişcan Caddesi'ndeki Tuğtaş İş Merkezi'nde 16 işyeri soyuldu. Kapıları kırılmak suretiyle soyulan işyerlerine aynı kişinin girdiği tespit edildi.

Daha önce hırsızlık suçundan sabıkası bulunan Semih K. (39), cezaevinden çıktıktan sonra Emniyet Müdürlüğü'ndeki polislerden Salihli'ye gitmek için yardım istedi. Bir gece Santral Garaj Semti civarında polisler tarafından görülen Semih K.'yı memleketine gönderdiklerini düşünen polisler, şahsı bir otelin odasında çalınan bazı elektronik eşya ve 500 milyon lira para ile yakaladı. Olay yerinde yapılan tatbikatta, bütün işyerlerini soyduğunu kabul etmeyen, ancak 3 tanesine girdiğini belirten Semih K., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sabıkalı Semih K., bir süre önce dayak yediğini belirtip şikayet için gittiği Muammer Sencer Karakolu'nda arandığı için gözaltına alınmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön