HABER

Hırsızlık olaylarında azalma

MANİSA (İHA) - Manisa'da merkezde 2001 yılında, çeşitli türlerde toplam bin 262 hırsızlık olayı yaşanırken, 2002 yılında bu sayının yüzde 50'nin altına düşerek 517 olarak gerçekleştiği öğrenildi.

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'nden edinilen bilgilere göre, 2001 yılında Manisa merkezde, çeşitli türlerde bin 262 hırsızlık olayı meydana geldi. Bu sayı 2002 yılında 517'ye düştü. Bu yıl meydana gelen hırsızlık olaylarının birçoğu iş yerlerinden, evden ve otomobillerden oldu. Hırsızlık suçu işleyenler arasında, 18 yaş altı kadın sayısı 3, erkek sayısı 132 iken, 18 yaş üstünde ise kadın sayısı 15, erkek sayısı da 228 olmak üzere toplam 379 kişi yakalanarak haklarında tahkikat yapıldı. Meydana gelen 313 hırsızlık olayının faili belli iken, 214 olayın ise failleri hala tespit edilmeye çalışılıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Manisa İl Emniyet Müdürü Kahraman Koçak, geçen yıla nazaran bu yıl hırsızlık olaylarında yüzde 50'nin altına inildiğini ifade etti. Ancak son 1 ayda hırsızlık olaylarında bir parça artış olduğuna işaret eden Koçak, "Hırsızlık olaylarının önüne geçebilmek için Manisa merkezde 900 polisimizle sokaktayız. Yaya devriyeler ve ekip otolarıyla kentin her cadde ve sokağında özellikle hırsızlık olaylarına karşı hassas bir şekilde çalışıyoruz" dedi.

Diğer illere nazaran Manisa'nın hırsızlık olaylarının daha az olduğuna dikkat çeken Koçak, "Manisa'mız bu açıdan şanslı. Kapkaç olayları 'yok' denecek kadar az, hatta hiç yok diyebilirim" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön