HABER

Hitler'in en büyük hayranları kimler çıktı?

Hollywood'un ünlü film yapımcısı Oliver Stone, Bangkok'ta yaptığı bir konuşmada tarihin gelmiş geçmiş en acımasız liderlerinden Hitler'in en büyük hayranlarının batılı bankacılar olduğunu söyledi.

"20. yüzyılda Amerika Birleşik Devletleri'nin Gizli Tarihi " konulu belgesel üzerine çalışmalarını sürdüren Stone, Alman diktatörün batılı bankacılar tarafından bu kadar sevilmesinin nedenini ise şöyle açıkladı: "Hitler, 1930'ların dünyasında aşırı milliyetçi akımın yayılmasına neden olmuştur ve bu akım dünyada komünist düzeni baskı altına alarak, komünist düzenin en büyük varlık nedeni olan işçileri bu duygularla kendi safına çekmeyi başarmıştır. Bugünkü kapitalist dünyasına gelinmesinde ve kapitalizmin devamında etkin olan sermayenin büyümesinde Hitler'in önemli katkısı vardır. Ve batılı bankacılar bu anlamda Hitler'e ayrı bir hayranlık duyarlar."

Almanya'nın askeri sanayi kompleksinin yeni baştan yaratılmasına ciddi bir katkı sağlayan Hitler'i bir canavar olarak nitelendiren Oliver Stone,"O bir Frankenstein'dı ancak onun yaratıcısı yani Dr. Frankenstein'ı ise yaşadığı dönem oldu. O bulunduğu dönemin bir ürünüdür" dedi.

Geri Dön