HABER

Hızlı feribot seferleri iptal edildi

Hızlı feribot seferleri iptal edildi

BALIKESİR (İHA) - Marmara Denizi'nde saatteki hızı 90 kilometreyi aşan şiddetli fırtına sebebiyle deniz ulaşımı yapılamadı.

Marmara Denizi ve Bandırma Körfezi'nde dün gece saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan ve saatteki hızı 90 kilometreyi aşan şiddetli fırtına nedeniyle bugün Yenikapı-Bandırma arasında karşılıklı hızlı feribot ve deniz otobüsü seferleri ile Yalova-Pendik, Mudanya-Armutlu arasındaki seferler yapılamadı.

Erdek ile Avşa ve Marmara adaları arasındaki motor seferleri de fırtına yüzünden iptal edildi. Bandırma Liman Başkanlığı balıkçı motorlarının denize açılmasına izin vermezken, çok sayıda balıkçı motoru fırtınadan hasar görmemek için limana sığındı. Yapılan uyarılara rağmen gece saatlerinde denizde olan motorlar ise son anda limana sığındılar.

Fırtınadan dolayı Bandırma sahiline ve mendireğe vuran dalgaların boyu 8 metreyi aştı. Kuvvetli dalgalar nedeniyle sahil kısmında devam eden inşaat alanları hasar görürken, şehir merkezinde ise bazı reklam panoları devrildi. Bandırma Meydan Meteoroloji Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Marmara Denizi'nde dün gece saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan şiddetli fırtına çarşamba sabahına kadar etkisini sürdürecek. Fırtınanın çarşamba günü gündüz saatlerinde etkisini kaybetmeye başlayacağı belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön