HABER

''Hızlı tren Mart'ın ilk haftası seferlere başlayacak''

İstanbul – Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, hızlı trenin, mart ayının ilk haftasında seferlere başlayacağını söyledi.

Yıldırım, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından düzenlenen "Telekomünikasyon Sektörü'nde Yaşanan Son Gelişmeler ve Sektörün Geleceği" konulu zirvenin ardından gazetecilerin hızlı tren projesine ilişkin sorularını yanıtladı.

Hızlı trenin, mart ayının ilk haftası seferlere başlayacağını bildiren Yıldırım, "Arkadaşlarımız bu yönde çalışmalarını sürdürüyorlar, test çalışmalarını... Mart ayının 10-15'i gibi..." dedi.

"Bilet fiyatları nasıl olacak, promosyon amaçlı bedava taşıma düşünüyor musunuz?" soruları üzerine Yıldırım, hiçbir hizmetin bedava olmayacağını, bedava hizmet denildiğinde bunun bedelinin başkaları tarafından ödendiğini ifade etti.

Bakan Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti:

"Hızlı trende belki ilk günlerde, ilk 1-2 gün bir promosyon yapılabilir, vatandaşa tanıtmak bakımından... Orada fiyat belirleme esası maliyetleri karşılayacak şekilde... Yani bütün maliyetleri karşılayacak, çok mütevazı bir kar elde edecek şekilde, kendi kendine ayakta duracak, herhangi bir sübvansiyonu gerektirmeyecek bir esasa göre belirlenecek. Bu dolulukla da ilgili. Doluluk arttığı zaman şüphesiz fiyatlar aşağı düşecek. Burada yapılacak bir iyileştirme, öğrenciler ve sık kullanıcılar için olabilir. Yıllık, aylık kartlar alabilecekler."

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön