HABER

Hollanda'da seçime doğru

UTRECHT (İHA) - Hollandalılar, seçim kampanyalarına başlayan siyasi parti liderlerine, mevcut koalisyon hükümetinin eleştirisini yaparak, ülkeden yaşanılanlardan dert yandı.

Hollanda'nın tamamen seçim atmosferine girmesiyle birlikte siyasi partiler de seçim kampanyalarına hız verdi. Hollanda'nın iki büyük partisinden biri olan İşçi Partisi PvdA ve parti lideri Wouter Bos, seçim kampanyası için Utrecht şehrine geldi.Bir günde dört kampanyaya katıldığını belirten Bos, ses tellerinden şikayet ettiği günün son seçim kampanyasını gece geç saatlerde tamamladı. Seçimleri kazanması durumunda, Liberallerin partisi VVD ile koalisyona gitmeyeceğini peşinen belirten Wouter Bos, seçmenlerine "oylarının boşa gitmemesi" uyarısında bulundu.

Kampanya sırasında genç partililerin ellerinde bulunan yazılar arasında Nebahat Albayrak ile parti lideri Bos`un yanyana bulunan fotoğraflarının aynı karede yer alması dikkat çekti.

Utrecht şehrindeki "Tivoli"konferans merkezinde, partililer tarafından soru yağmuruna tutulan ve eleştirilere hedef olan Bosa en çok soru, öğretmenlerden, öğrencilerden, işsizlerden ve sporculardan geldi. İşçi Partisi liderine sorulan soruların daha çok ayrımcılık üzerinde yoğunlaştığı kaydedildi. Bosun seçmenlere yaptığı son uyarısı, muhakkak oy kullanılması ve oyların boşa gidilmemesi yönünde oldu.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler