Hollywood yıldızları Türkiye'yi tanıtacak

Organizatör Ahmet San ABD ve Avrupa film yıldızlarının yer alacağı iki yeni proje ile Türkiye'yi Hollywood starlarıyla tanıtacak.

San'ın Türkiye'nin tanıtılacağı yeni sinema filmi ve belgesel projelerinde, Leonardo De Caprio, Kevin Costner , Bruce Willis gibi ünlü Hollywood starları rol alacak. Hollywood'da büro açmak için son hazırlıkların tamamlandığını belirten San'ın Los Angeles ofisi, çalışma hayatının 35.inci yılını kutlayacağı Haziran ayında düzenlenecek görkemli bir kutlama ile açılacak.

Ünlü aktör Kevin Costner'ın, ilk filminde oynayacağını söyleyen San, filmin kadrosunda aktör Leonardo De Caprio'nun da rol alması için görüşmelerin sürdüğünü belirtti. Kevin Costner'ın Türkiye'deki performansının ardından kendisine ‘Hollywood pasaportunu cebinizde bilin' dediğini aktaran San, Türkiye ve Türklük unsurlarının yer alacağı bu filme ek olarak üç ayrı kısa filmden oluşan belgesel niteliğinde bir çalışma yapacaklarını da söyledi.

Ahmet San, "Bu projede İstanbul, Mediterranean ve Anatolia olmak üzere üç farklı hikaye belgesel tadında anlatılacak. Bu üç bölgeden esinlenerek çekilecek her üç kısa filmde iki Amerikalı ve bir Avrupalı sanatçı yer alacak. 2009 çekilecek bu filmlerin ilki için Bruce Willis ile prensipte anlaştık. Kendisi hem filmde oynayacak hem de Kevin Costner gibi canlı performans da sergileyecek" dedi.

Türkiye'nin tanıtımı kapsamında çekilen filmlerin birçok yabancı televizyon kanalı, üniversite ve düşünce kuruluşlarına da dağıtılacağını belirten Ahmet San, "Farklı kitlelere dağıtacağımız bu filmlerin yanı sıra, filmlerde oynayacak dünyaca ünlü aktör ve aktrislerin yer alacağı reklam filmleriyle Türkiye'nin tanıtımını başka bir ayaktan da desteklemiş olacağız. Seneler önce Türkiye ‘Orası neresi?' denilen bir ülkeydi. Müzik devlerine ev sahipliği yapmak ve Türkiye'yi sevdirmekle bu imajı kırmaya başladık. İnanıyorum ki Türkiye'yi nasıl müzik yıldızlarıyla dünyaya tanıttıysam şimdi de daha etkin bir yol olan sinema sektörü ile Hollywood'dan tanıtacağım" dedi

ANKA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler