HABER

Honda yeni motoruna güveniyor

Honda Racing, geçen hafta sorunsuz bir şekilde ilk kullanımı gerçekleştirilen motorun, Brezilya Grand Prix'sinden sonra son spesifasyonlara sahip hale getirileceğini belirtti. Honda Racing, Anthony Davidson'un Cuma antremanlarında yaşadığı ciddi sorunların ardından, sürülebilirliği çok daha geliştirilen revize edilmiş motorun İtalya Grand Prix'de kullanımını ertelemek zorunda kalmıştı.

Bu karar Honda'ya, gelecek iki yarışı yarışı tamamlamak için tek şans bırakmıştı, böylece takım gelecek iki yıl boyunca kullanacağı motoru belirtilen sınırlara göre düzenlemek zorunda kaldı. Bu yarışlardan ilki Japonya'da problemsiz şekilde geçildi. Takım şimdi motorun 2007'de kullanımı için tüm Brezilya Grand Prix'si boyunca Jenson Button veya Rubens Barrichello'ya ihtiyaç duyacak.

Takımın bu yöndeki ümitleri de, her iki pilotun geçen hafta sonu yarışın son turlarında düşük devirlerle yarışma imkanı bulmasıyla artmıştı.

Takım patronu Nick Fry yaptığı açıklamada, "Hiçbir şekilde problem yaşamadık. Rubens'in Jenson'la önemli deredece motoru kısma şansı vardı. McLaren'ın bunu yaptığını gördük, biz de aynı şeyi yaptık" dedi.

Fry, "Aslında, son turlarda Jenson'un devirini oldukça aşağıya çekmeyi başardık. Dolayısıyla Brezilya'ya oldukça iyi bir şekilde gideceğimizi düşünüyorum" diye konuştu.

TurkiyeF1.Com

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön