HABER

Honda'nın beklentisi 2006 formuna ulaşmak

Honda Racing, geçtiğimiz sezon yaşadığı felaketleri unutarak, 2006'daki güçlü formuna 2008'de de sahip olmayı hedefliyor. Japon takım, Ocak ayı sonunda teşhir edilecek olan yeni RA108 aracından büyük beklentiler içerisinde ve ekipte geçen sene karşılaşılan hataların bu araçta tekrar etmeyeceği görüşü hakim.

Takımın CEO'su Nick Fry, konuya ilişkin açıklamasında şunları kaydetti: "Bizim için inişli, çıkışlı ve çok uzun bir sezon oldu, bu bir gerçek. Ancak, 2006 formuna geri dönmememiz için de herhangi bir sebep göremiyorum. 2 sene öncekiyle hemen hemen aynı ekibe sahibiz, üstelik ekstralarımız var. Aracın gelişimi de son derece ümit verici. Başkalarının ne yaptıkları umurumda bile değil, biz 2008'de eski formumuza yeniden kavuşup pistlerde fırtınalar estirmek, puanları toplamak istiyoruz."

Aralık ayında gelen yeni takım patronu Ross Brawn da son gelişmelerden memnun bir ruh haline sahip. Brawn, "Takımın 2007'de karşılaştığı durum çok etkileyici. Takımın hemen hepsi, geçen sezon hangi güçlüklerle karşılaşıldığı konusunda hemfikir. Takıma birçok yeni insan gidiği gibi birçok insan da gitti. Benim şu ana kadar gördüğüm, 2008'e ilişkin çok zekice hazırlıklar yapıldığı ve güçlü bir sezon beklendiği. Yavaş yavaş, hem araç hem de takım hakkında daha fazla bilgi sahibi oluyorum" şeklinde konuştu.

TurkiyeF1.Com

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler