HABER

Horlamaya ameliyatsız çözüm

AYDIN (İHA) - Aydın Devlet Hastanesi'nde hizmete sunulan "Somnoplasti cihazı" ile, vatandaşlara "horlama"ya karşı cerrahi müdahale olmadan 5 ila 10 dakika içerisinde tedavi imkanı sağlandı.

Aydın'da ilk kez böyle bir cihazla horlamaya karşı tedavi başlattıklarını belirten Başhekim Opr. Dr. Özer Uyguç, hastalarına en iyi hizmeti verebilmek için sağlık alanındaki gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyledi. Aydın Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Kliniği'ne alınan bu yeni cihaz sayesinde horlama sorunu olanların başka illere gitmeden Aydın'da tedavilerini olabileceklerini belirten Opr. Dr. Uyguç, "Kansız, narkozsuz ve ağrısız bir şekilde 'Somnoplasti' cihazıyla yapılacak tedaviyle, horlayan hastalar 2 ay içerisinde bu dertlerinden kurtulacaklar. Somnoplasti'nin hiç bir yan etkisinin bulunmuyor. Hastane doktorlarının özverili çalışmalarıyla ameliyat olmadan bu soruna çözüm bulunabiliyor" dedi.

Horlama ve nefes almada zorlanmanın kalp krizi ve değişik rahatsızlıklara sebep olabileceğini ifade eden hastanenin kulak-burun-boğaz servisi uzmanları ise bu tür rahatsızlıkları olanların en kısa zamanda bir doktora başvurmalarını istediler.

Horlamayı radyo frekans yöntemiyle ortadan kaldıran "Somnoplasti" cihazının 20 bin dolara mal olduğu ve hiçbir yan etkisinin olmadığı belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön