HÜDA PAR: Erdoğan'ı destekleyeceğiz ama yanlışlara 'Evet' demeyeceğiz!

HÜDA PAR Genel Başkanı Mehmet Yavuz, Bursa'da katıldığı iftar programında yaptığı konuşmada "Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararı verdik fakat bizim bu destekleme kararımız bütün yanlışlara 'Evet' deme anlamını taşımamaktadır" dedi.

HÜDA PAR: Erdoğan'ı destekleyeceğiz ama yanlışlara 'Evet' demeyeceğiz!

HÜDA PAR Genel Başkanı Mehmet Yavuz Bursa İl Başkanlığı'nın düzenlediği iftar programında partililer ve sivil topum kuruluşları ile biraraya geldi. İftar sonrasında konuşan Yavuz 15 Temmuz akşamı HÜDA PAR'a düşmanıklarını ilan eden güçlerin siyasal ve iktisadi tasarımlarını reddettiklerini, anayasanın acilen değişmesi gerektiğini söyledi.

Yavuz, "15 Temmuz akşamı bize düşmanlıklarını ilan eden güçlerin bize dayatmış olduğu siyasal ve iktisadi tasarımları reddediyoruz. Onun yerine bu milletin değerlerine inançlarına uygun tarihi ile geleneği ile kültürü ile uygun ve uyumlu bir siyaset tasarımı bir iktisadi tasarımı bu millete hediye etmeliyiz. Türkiye'nin en acil ihtiyacı olan şey bu darbe anayasasını değiştirmektir. Bu darbe anayasasını değiştirmek 15 Temmuz akşamı bu ülkeye açıkça düşmanlık edenlerin yapmış oldukları sistemlerini tasarımlarını reddetmek olacaktır." dedi.

"YANLIŞLARI DİLE GETİRECEĞİZ"

Seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı olarak Recep Tayyip Erdoğan'ı destekledikerini söyleyen Yavuz, "Biz Cumhurbaşkanlığı meselesinde bir aday çıkarmadık, adayların içerisinde Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararı verdik. Fakat bizim bu destekleme kararımız bütün yanlışlara 'Evet' deme anlamını taşımamaktadır. Kim kızacak, kim küsecek, kim darılacak, kim hiddetlenecek diye bakmadan; korkmadan, cesaretle ama hakaret etmeden, nezaketle yanlışları dile getireceğiz. Onun için Türkiye'nin gerçek anlamda böyle bir muhalefete yani HÜDA PAR'a ihtiyacı vardır." diye konuştu.

Okuyucu Yorumları 7 yorum
madem yanlışı var.niye destekliyorsun.
herkesin maalesef bir fiyatı var
ne diyosun olum sen.. sadece doğrularını nasıl destekleyeceksin bi izah et.. yanlışları nasıl ayıracaksın.. sen iyi misin?????
bir keklik varmış. avcı bunu yakalamış tam kafasını kesip yiyecekken demiş ki: beni yeme ben zayıfım ama arkadaşım var daha etli daha kilolu. avcı düşünmüş ve tamam demiş. kekliği sadece dışarıdan içeri bükülebilen bir tel kafese koymuş ve bu can derdindeki keklik olanca gücüyle arkadaşını çağırmış arkadaşı bir kaç dakikaya yanına gelince içeriye girmesini sağlamış avcı gelmiş ve ikisini de ziyafet için bağlayıp hazırlarken arkadaşına ihanet eden keklik bana söz verdin beni bırak falan demiş. avcı ise ulan deyyus kendi ırkına, arkadaşına ihanet eden bana ne etmez demiş. koparmış boynunu..
O NASIL OLUYOR. NASIL BİR DENKLEM KURDUN SÖYLE DE BİZDE BİLELİM.
paranın tadı ağır geldi demekki.
Helal..Teşekkürler size.adı millet kendisi kirli ve şer ittifakına destek vermediğiniz için.
Diğer Haberler