HABER

"Hükümet bir şirkete ayrıcalıklı davranıyor"

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu Star TV'de yayınlanan Her Açıdan programında bir yolsuzluk iddiasında daha bulundu. Gazeteci Ruhat Mengi'nin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Maliye Bakanlığı'nın bir yabancı içki firmasına ayrıcalık sağladığını ileri sürdü ve "Bu konuyu inkar etmeleri halinde belgeyi gidip alınlarına yapıştırırım. AKP, Türkiye'de içki üretimi yapan bir şirketten, yasa çıkacak diye özel tüketim vergisi almadı" dedi.

Sözkonusu şirkete Başbakan ve Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın ayrıcalıklı davrandığını söyleyen Kılıçdaroğlu, örnek olarak, içkilere genelde fahiş oranda vergi getiren ve sanayiciden asgari ücretliden vergileri hemen toplayan hükümetin bu şirketi neden affettiğini mutlaka açıklamak zorunda olduğunu sözlerine ekledi.

İSTANBUL ADAYLIĞI PARTİ KARARINA BAĞLI

Kılıçdaroğlu programda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na adaylığı konusuna da açıklık getirdi. Ve "Aday olacak mısınız?" sorusuna şu karşılığı verdi: "Benim başkan adayı olmam için bir talep gelmedi. Bireysel olarak böyle bir talebim yok. Ben sadece Ankara'da, Meclis'te daha yararlı olacağımı düşünüyorum. Fakat partim beni İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı göstermek istiyorsa, ona da saygı duyarım, disiplin içerisinde de saygı gösterip uyarım."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön