HABER

''Hükümet çok yanlış kararlar veriyor''

Ankara (AA)- CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, Hükümet'in günü kurtarmak, üzerindeki baskılardan kurtulmak için bir milli dava olan Kıbrıs konusunda çok yanlış kararlar verdiğini öne sürerek, "Bunu büyük bir üzüntü ve tepkiyle karşılıyoruz. Türk milleti bu hükümeti affetmeyecektir" dedi.

Öymen, "Ercan havaalanının uluslararası trafiğe ve Mağusa limanının doğrudan ticarete açılması karşılığında Türkiye'den de bir havaalanı ve limanın Rumlara açılabileceğine" yönelik Türkiye'nin yaptığı belirtilen öneriyi değerlendirdi.

Bir süreden beri hükümetin kapalı kapılar arkasında müzakereler yapıp belli tarihler verip baskılardan kurtulmaya çalıştığı yönünde uyarılarda bulunduklarını hatırlatan Öymen, "Ne yazık ki bu tahminimiz doğru çıktı. Hükümet'in Meclise, muhalefete haber vermeden bu milli davamızda bazı tavizler vermeye yöneldiğini görüyor, çok büyük bir esefle karşılıyoruz. Bu milli dava böyle yürütülemez" dedi.

Öymen, Türkiye'nin AB üyeliğine karşı olan ülkelerin Kıbrıs sorununun çözülmesi durumunda da tutumlarını değiştirmeyeceklerini, yeni engeller çıkaracaklarını ve yeni tavizler isteyeceklerini savundu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler