Hulusi Akar'dan çok önemli açıklama! Teröristler kimyasal silah mı kullanacak?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 9. gününe girilen Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Akar, "Terör örgütünün kimyasal silah kullanıp suçu Silahlı Kuvvetlerimize atmaya, bununla ilgili algı oluşturmaya çalışacağına dair bilgiler geliyor. TSK'nın envanterinde kimyasal silah olmadığı herkes tarafından bilinen bir gerçek." ifadelerini kullandı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert Charles O’Brien ve beraberindeki heyetle görüşmesine ilişkin soruyu yanıtladı.

Toplantıda Türkiye’nin tüm görüş ve talepleri bir kez daha ilettiklerini vurgulayan Akar, şunları söyledi:

Barış Pınarı milli, manevi değerlerimize uygun olarak devam ediyor

“Barış Pınarı Harekatımız milli, manevi ve mesleki değerlerimize uygun olarak devam ediyor. Hangi dini, etnik kökenden olursa olsun sivil, masum kişilerin ve harekat bölgesindeki tarihi, kültürel, dini yapılar, altyapı tesisleri ile bölgede bulunması muhtemel dost, müttefik ülke unsurlarının ve çevrenin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösteriliyor.

Sadece ülkemizin ve milletimizin güvenliğine değil, aynı zamanda bölgede yaşayan Kürtler, Araplar, Asuriler, Hristiyanlar, Aramiler, Yezidiler, Keldaniler gibi diğer dini ve etnik grupların da güvenliğine çok büyük önem atfediyoruz.

"TSK ENVANTERİNDE KİMYASAL SİLAH YOK"

Bölgede hızla değişen ve gelişen durum beraberinde birtakım sıkıntıları da getiriyor. Terör örgütünün kimyasal silah kullanıp suçu Silahlı Kuvvetlerimize atmaya, bununla ilgili bir algı oluşturmaya çalışacaklarına dair bilgiler geliyor. TSK’nin envanterinde kimyasal silah olmadığı herkes tarafından bilinen bir gerçek. Ayrıca terör örgütünün sivillere yönelik yapacakları toplu saldırılarla da bölgede DEAŞ tehdidinin devam ettiğine yönelik bir algı oluşturmaya çalışacaklarına dair bilgiler de mevcut."

"BASINDA GERÇEK DIŞI HABERLER VAR"

Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin özellikle yabancı basındaki gerçek dışı haberler hatırlatılarak değerlendirmesi sorulması üzerine Akar, “Uçak düşmesinden, başka bir ülkedeki tatbikattaki patlamanın bölgede gerçekleştiğine kadar birçok gerçek dışı haberi ve görüntüyü basında görüyoruz. Bu tür yalan haberlerle Silahlı Kuvvetlerimizin sahada gösterdiği hassasiyet ve başarıyı gölgelemeye çalışıyorlar. Bunların işe yaramayacağını bir kez daha ifade ediyorum" ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 27 yorum
öso nun kullanmadığı ne malum. Tamam Türkiye kullanmıyor ya öso onların kullamadığunın garantisi yok
öso TÜRKİYE den beraber harekat eder o nedenle bizim kanı bozuklarla işimiz olmaz öküzün altında buzağı aradığına göre demekki sende ypg pyd pkk gibi siyonistin kuçağında onların dediklerini yapıyorsunuz .
Senin ekip verdiyse bilemeyiz keko
sizin gibiler devlet olmanın gerekliliklerini bilmez kardeş. öyle kolay devlet kurmakta olmakta zordur. herkese nasip olmaz.
PKK değil ABD kullanıp suçu bize atacak. öyle bir şey yapılırsa o bölgeleri dümdüz etmezsek bize yazık. Madem işgalci oluyoruz gerçekten fethedelim gitsin.
bu avrupadan hersey beklenir
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler