HABER

Hüseyin Aygün telaffuz kurbanı mı?

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, polislere "eşek" dediği yönündeki iddiaları yalanlayarak "Nazım Hikmet'in şiirini okudum 'eşya' dedim" açıklamasını yaptı.

Hüseyin Aygün telaffuz kurbanı mı?

ANKARA(ANKA) - CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, polislere "eşek" dediği yönündeki iddiaları yalanlayarak "Nazım Hikmet'in şiirini okudum" dedi. Aygün Nazım Hikmet'in "İnsandan çok 'eşyaya' benziyorlardı" dizesini içeren bir şiiri bulunduğunu bildirdi.

Aygün, kendisine karşı "yeni ve yine" bir taarruz başlatıldığını iddia ederek Twitter'dan takipçilerine şöyle seslendi:

"Sözde polislere "eşek' demişim! Terörle Mücadele Polisleri ile ilgili "eşyaya benziyorlar' sözlerimi bu defa manşet yapmışlar! Bu cümle Nazım Hikmet'e ait bir şiirdendir! Kendisini yargılayan mahkeme heyetine "İnsandan çok eşyaya benziyorlardı' der Nazım."

TEM (terörle mücadele) polislerinin avukat bürolarını bastıklarını, avukatları dövdüklerini, öğrenci evlerini, kültür merkezlerini basıp 18 yaşındaki öğrencinin başını kırdıklarını, mahkeme salonlarında "terör" estirdiklerini öne süren Aygün, iddialarda bulunanlar hakkında "emekçi binlerce polisimizi tenzih ederek tekrar belirtirim; O polisler gibi siz de bir gün halka hesap verirsiniz" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön