HABER

Hüseyin: "Sivas maçı dönüm noktası oldu"

Trabzonspor takım kaptanı Hüseyin Çimşir, Sivasspor maçında yaşanan olayların istikrarsız sonuçların bir başlangıcı olduğunu belirterek, Ersun Yanal ile yeni bir sayfa açtıklarını ve her maçı final havasında oynadıklarını söyledi.

Sivasspor maçında yaşanan olaylar sonrası alınan kötü sonuçlarla bugünlere geldiklerini belirten takım kaptanı Hüseyin Çimşir, Trabzonspor dergisine verdiği röportajda, sezona 5 maçlık seyircisiz oynama cezasıyla başladıklarını belirterek, "Sezon başında 5 maçlık seyircisiz oynama cezası almışsınız. Alınmak üzere olunan 3 puanı yitirmişsiniz. Belki o moralle çok farklı bir periyod yakalayabilirdik. Ama yaşananlar sonucunda alınan olumsuz neticeler bizi bu günlere getirdi" diye konuştu.

Trabzonspor takım kaptanı Hüseyin Çimşir, ilk kez Ersun Yanal döneminde A Milli Takım'a çağrıldığını belirterek, "İlk kez Ersun hoca zamanında milli oldum. O anlamda ona çok şey borçluyum. O dönemde Trabzon'dan 4 futbolcuyu oynatıyordu. Şu an beraber çalışıyoruz. Kulüp takımında çalışmak çok farklı. A Milli Takım'da bize inanarak, şans veren bir hocayla şimdi aynı takımda beraber çalışmak benim için çok mutluluk verici. İnşallah bize o zamanlar güvenen hocayı şimdi de mahçup etmeyiz. Ona gereken desteği, katkıyı oyunsal anlamda da sağlarız. Camianın da hocamıza zaman tanıması gerekir. Uzun süreli plan program yapmak lazım.

Maalesef Türkiye'deki en büyük sıkıntı bu. Günlük, haftalık gelişmelerle bir insanın başarısına kanaat getiriliyor. Herkese gerekli sabrı, gerekli desteği vermek zorundayız. Futbolcu, hoca ve yönetim için her türlü sağlıklı ortamın oluşturulması gerekiyor. Uzun yıllar onun düşündüğü ve yapacağı plan ve programlara güvenerek destek vermeliyiz. Ben, o destek verildiği zaman çok başarılı olacağımıza inanıyorum. Çünkü hocanın gittiği her takımdaki başarısı bunun bir delilidir. Trabzonspor'da da çok fazlasıyla başarılı olacağına inanıyorum" dedi.

Son dönemde Milli Takım'a çağırılmaması ile ilgili olarak ise takım kaptanı Hüseyin Çimşir, "Çağrılmamam hocanın tercihidir. Bu konuda benim yorum yapmak gibi bir şansım yok. Fatih hocanın kararına saygı duymak gerekiyor. En iyisini, en doğrusunu o biliyor. Takdir onundur" ifadelerini kullandı.

"KONGRELERİN BİZİ ETKİLEMEMESİ LAZIM"
Kongrelirin kendilerini etkilememesi gerektiğini belirten Hüseyin, "Biz bu takımın birer işçisiyiz. Kim gelirse gelsin onlarla çalışmak zorundayız. Bu süreci belirleyen Trabzonspor'un delegeleridir. Biz bu gelişmelerden etkilenmeden görevlerimizi yerine getirmekle yükümlüyüz. Saha dışındaki gelişmeler bizi çok fazla ilgilendirmiyor" diye konuştu.

Bütün camianın Trabzonspor'un çevresinde kenetlenmesi gerektiğini belirten Hüseyin Çimşir, "Ortak amaç eğer Trabzonspor ise herkesin sorumluluk alarak, birlik beraberlik içinde hareket etmesi lazım. Ancak bu şekilde amaçlanan hedeflere ulaşabileceğimizi düşünüyorum" dedi.

Hücum yönüne bakıldığında bana göre Türkiye'nin en renkli, ofansif gücü en fazla olan takım olduklarını söyleyen Hüseyin Çimşir, "Yattara, Gökdeniz, Umut gibi oyuncularımız var. Ama bunu takım olarak değerlendiriyoruz. Denizlispor maçında çok pozisyon bulmamıza rağmen maalesef gol atamadık. Gol atamayınca da mağlup olduk. Tam bir takım birlikteliğinde oynayamıyoruz" diye konuştu.

"Ziya Doğan hcamız ile güzel günlerimiz geçti" diyen Hüseyin Çimşir, "Çok büyük olumsuzluklar da yaşadık. Taraftarın hocaya karşı son zamanlarda tepkisi oldu. Futbolda bazen kan değişiklikleri gerekli olabiliyor. Bugüne kadar Trabzonspor'a yapmış olduğu hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz. Bazen çok iyi işler yapsanız bile maalesef saha sonuçları iyi olmadığı zaman sıkıntılar yaşıyorsunuz. Bunların neticesinde de Ziya hoca ayrıldı ve yerine Ersun hoca geldi. Şimdi farklı bir dönem ve sistem. Hedefler, beklentiler çok daha farklı. İnşallah Ersun hocayla beraber özlenilen başarılar yakalanır" dedi.

Teknik Direktör Ziya Doğan döneminde de bugünkü gibi 4 hücumla oynadıklarını belirten takım kaptanı Hüseyin Çimşir, "Ama şimdi felsefe olarak daha fazla hücum düşünen bir sisteme geçiyoruz. Kolay değil. Her hocanın düşüncesi, felsefesi farklı oluyor. Yeni bir hocanın oyun tarzına uyum sağlamak kısa zamanda yapılacak bir şey değil. Bunlar çalışmayla olacak işler. Ne kadar çok çalışılırsa bu adaptasyon o kadar kısa sürede gerçekleşir" ifadelerini kullandı.

"İKİNCİ YARI FARKLI BİR TRABZONSPOR OLACAK"
İkinci yarıda çok farklı bir Trabzonspor olacağını söyleyen tecrübeli futbolcu, "Zirvedeki takımlarla aramızda puan farkı var. İkinci yarıda çok farklı bir Trabzonspor olacağına inanıyorum. Bu sezon renkli bir lig geçiyor. Her takım her takıma puan kaybedebiliyor. O yüzden şu takım bunu yapar, ligi şurada bitirir şeklinde bir şey demek şu an için çok doğru değil. Ama bizim kulübümüzün hedefi her zaman şampiyonluktur. Biz her maçı bir final olarak görüyor, her maça 3 puan parolasıyla çıkıyoruz. İnşallah sezon sonu istediğimiz yerde ligi bitiririz" diye konuştu.

Trabzonspor'un Trabzon şehri için bir yaşam şekli olduğunu belirten takım kaptanı Hüseyin Çimşir, "Trabzon insanının mutluluk ve mutsuzluk gibi değerleri en başta takımın başarısına endekslidir. Şehir adeta takımıyla nefes alıp, vermektedir. Trabzonspor, Trabzon şehri ve insanının her şeyidir. Dünyaca tanınan, kabul görmüş en önemli markasıdır" dedi.

Trabzonspor'un başarıyı yakalaması için takımın Trabzon kökenli oyunculardan kurulması gerektiği fikrine katılmadığını belirten Hüseyin Çimşir, "Baktığımızda dışarıdan gelip Trabzonspor'da çok başarılı olmuş isimler var. Mesela Tolunay hoca aslen Ankaralı, ama Trabzon iak zorundayız. Bu süreci belişehriyle özdeşleşmiştir. Yine bir Orhan Çıkrıkçı aynı şekilde kabul görmüştür. Sadece kurtuluşun Trabzon kökenli futbolcularda olduğu düşüncesini çok doğru bulmuyorum. Futbol artık evrensel bir oyun. Kaliteli futbolcuların bir araya gelmesi ve takım olunmasıyla başarının oluşacağına inanıyorum. Bu bir ekip işidir. Herkesin belirli mevkilerde katkısına bakan bir iştir. Yine de altyapıdan gelen futbolcuların çok olması bir takım için her zaman artı değerdir. En önemlisi buraya gelen futbolcuların nereden gelirse gelsin Trabzonspor'un büyüklüğüne, hedeflerine ve futbol felsefesine inanması gerekmektedir" diye konuştu.

Takım içindeki arkadaşlığın son derecede iyi durumda olduğunu belirten Hüseyin Çimşir, "Kimsenin kimseyle bir problemi olduğunu düşünmüyorum. Sevgi ve saygı içerisinde herkes görevini yapmaya çalışıyor" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön