Hüsnü Mübarek için tahliye kararı

Mısır'da bir mahkeme, devrik lider Hüsnü Mübarek'in serbest bırakılması kararı aldı.

Hüsnü Mübarek için tahliye kararı

Arap Baharı’nda koltuğunu kaybeden Mısır’ın eski cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in, isyan günlerinde işlediği suçlardan tutulduğu hapishaneden salıverilmesine karar verildi. Mübarek'in yarın tahliye edilmesi bekleniyor.

Mısırlı yetkililer, Mübarek'in tutuklu bulunması için yasal zemin kalmadığı için bugün içinde serbest bırakılacağını belirtti.

85 yaşındaki Mübarek, koltuğunu kaybettiği 2011 yılındaki isyanda, çok sayıda protestocunun ölümüne neden olan sert müdahalelerin emrini vermekle suçlanıyordu.

Mübarek'in, yargılandığı davada ön duruşma öncesinde tutulması gereken en uzun gözaltı süresini tamamladığı belirtildi.

Mübarek, geçtiğimiz yıl protestocuların ölümüne engel olamadığı için ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı. Bir mahkeme, Mübarek'in avukatlarının temyiz başvurusunu kabul etmiş ve yeniden yargılanmasına karar verilmişti.

AVUKATI AÇIKLAMIŞTI
Mübarek’in avukatı Fareed el-Deeb, devrik lider hakkındaki yolsuzluk suçlamalarından bir tanesinin düştüğünü ve hapishanede bulunmasına neden olan bir diğer yolsuzluk davasının da bu hafta içinde temizleneceğini iddia etmişti.

Deeb, kısa süreli bir prosedürün tamamlanmasının ardından Mübarek'in 48 saat içinde serbest kalacağını öne sürmüştü.

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
Darısı İlker BASBUĞ'un başına. Gün olur devran döner, din tüccarları birer birer cezasını bulur.
Zavallı salak, demekki sizin eski paşa hüsnü ile aynı kefede öylemi.
ne aşikar din düşmanısınız be
Tayyonun batı ajanlığı rolü iyice sekteye uğradı, bütün işleri eline yüzüne bulaştırdı.. Batının ajanlığını yapayım derken ülkeyede tarihinin en büyük zararını verdi.. işler farklı boyutlara geldi batının tayyoşla işi bitti, bütün saldırganlığıda bu yüzden.. ülkemiz daha fazla zarar görmeden kurtulsak şu din tüccarlarından..
nerde bitti suriyedeki gibi kürt piçlerinin yaşadığı yerlere devletin basını belaya sokucak onlarda o yerlere el koyacaklar şimdiki ordu malum suriyenin en çok petrol çıkarılan bölgesine el koydular aynisdi türkiyede uygulanmadan gitmez bunlar
seviyesiz bir üslup sen ne mezunusun acaba.terbiyeden yoksun zavallı...nefret gözünü kör etmiş.çakal seni.
işte bu yaas. sonunda adalket yerini buldu.. birgün bizdede adsalet çalışacak işte o zaman Erdoğan ve büzüktaşları içeride olacak. bizim adalşet olmasada ilahi adalet yerini bulacak ve o münafıklar cezasını çekecek.
BİR FİRAVUN GELDİ SİSİ YERİNE ESKİ FİRAVUN GELİYOR MUBAREK BAŞA GELECEK BAŞBAKAN YARDIMCISI OLARAK ORTALIK SUKUNET BULACAK EVET
SORGULAMA DİYE BİR ŞEY YAPMIYOR BU DİNDAR GEÇİNENLER MÜSLÜMAN HALKLAR.YA HALBUKİ SİZİN DAHA İYİ KÜLTÜRLÜ OLMANIZ LAZIM.TAYYİP DEDİYSE İSRAİL YAPTI TAMAM İSRAİLE SALDIRIR HEPSİ.YA TAYYİP DESE İSRAİL İYİ ÜLKE İSRAİLİ KORURLAR YA BU KADAR CEHALET OLMAZ.ARAŞTIRSALAR BU MÜSLÜMAN HALKLAR BUNLAR OLMUYACAK.ALLAH ŞU ANDA İSLAMA ÖNEM VERMİŞ.VE EYERKİ BU ÇATIŞMALAR SÜRERSE ALLAH KORUSUN YÜCE RABBİM BÜYÜK FACİALAR VEREBİLİR DÜNYAYA…………..AÇSIN HERKES KURANIDA HADİSLERİDE OKUSUN ALAMETLERİN KAÇI OLUYOR.MÜSLÜMANLAR YOLDAN ÇIKMIŞ ÇOĞU.OKUMA DÜŞMANI OLMASIN HİÇBİR MÜSLÜMAN AKLINI BAŞINA TOPLASIN HERKES.
BU İŞ HAYIRA ALAMET DEĞİL.CURCUNA ETTİLER İŞİ.BATIDA ELİ KOLU BAĞLI OTURUP SEYREDİYOR.MÜSLÜMANLAR DESEK DİKKATLERİ DAĞINIK.İSRAİLDE AYRI MANYAK.YAHU HERKES SİNEMA İZLER GİBİ İZLİYOR LAN OLANLARI.BU NE REZALET.
ne iç politikada nede dış politikada.sıfırsın akp
çok iyi laf üretirler. ama icraat SIFIR.
firavun serbest kalacak. arap baharı tam olmamış...asılmalıydı halbuki..şimdi sisi nin yardımcısı olur artık.
Neden başka mahkemeler kabul etmedi de bir o mahkemem kabul etti? demekki iyibir küsbe yedirdiler o mahkemeye
kulun adaleti varmıki Allahın adaletindende kurtulabilecekmisin ey cani
Diğer Haberler