MAGAZİN

Huysuz Virjin olarak tanınan Seyfi Dursunoğlu'na son veda! Vasiyeti neden yerine getirilmedi?

Huysuz Virjin karakteri ile milyonların gönlünde taht kuran ve 87 yaşında hayata gözlerini yuman Seyfi Dursunoğlu, Zincirlikuyu Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı. Daha önce bir röportajında "Bedenimi kadavra olarak bağışladım" diyen Seyfi Dursunoğlu'nun bu isteği, vasiyetinde yazılı olmadığı için yerine getirilemedi.

Huysuz Virjin karakteriyle tanınan Seyfi Dursunoğlu, İstanbul’un Kadıköy ilçesinde tedavi gördüğü özel bir hastanede 2 gün önce hayatını kaybetmişti.

Dursunoğlu’nun ölüm nedeniyle ilgili hastaneden yapılan açıklamada, “KOAH hastası olan ve aynı zamanda 15 gündür hastanemizde pnömoni (zatürre) tedavisi gören değerli sanatçımız Seyfi Dursunoğlu’nu maalesef kaybettik” ifadelerine yer verilmişti.
b9f6b6e7-807c-4940-8871-da6191349640-660x371

Usta sanatçı Seyfi Dursunoğlu, bugün Zincirlikuyu Mezarlığı’ndan son yolculuğuna uğurlandı.
seyfi-dursunoglu-660x371

Deniz Seki, Armağan Çağlayan, Gülben Ergen gibi isimler de Dursunoğlu’nu son yolculuğunda yalnız bırakmadı.

4b49c3381d9236f5896fed25592ed847

Çok sayıda basın mensubunun görev yaptığı törende, taziyeleri sanatçının yeğenleri Dilek Dursunoğlu, Güliz Buyrukbilen ve Gizem Özköseoğllu kabul etti. Dilek Dursunoğlu, amcasının vefatından dolayı çok üzgün olduklarını belirterek, "Sözün bittiği yer. Ne söyleyebilirim. Çok sevdiğimiz, çok özel biriydi. Amcam gibi bir ruha, öyle bir kişiliğe o kadar yakın olmak, onun kanından olmak, çok tarifsiz bir değer, armağan bence. Nur içinde yatsın. Yolu ışık olsun" dedi.

ÇOK ONURLU VE GURURLUYUZ!

Sanatçının mirasını bırakacağını açıkladığı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı (ÇYDD) Ayşe Yüksel ise Seyfi Dursunoğlu’nun sonsuzluğa uğurlamak üzere Zincirlikuyu Camisi’nde bir araya gelindiğini söyleyerek, " Kıymetli sanatçımızın bütün mal varlığını ÇYDD'ye bağışladığını hem vasiyeti aracılığıyla hem de basındaki röportajlarından hepimiz biliyoruz. Derneğimize bu bağışı yaptığı için çok onurlu ve gururluyuz. Büyük de sorumluluk duygusu içindeyiz" diye konuştu.

Yüksel, sanatçının çok çalışkan bir kişiliğe sahip olduğunun altını çizerek, "Senelerce emek verdi. Onun nasıl çalıştığını, ne kadar çok uğraştığını, bütün kostümlerini kendisinin diktiğini, makyajını kendisinin yaptığını Biliyoruz. O kadar çok alın teri var ki yaptıklarında, buna çok saygı duyuyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

İŞTE BAĞIŞLANAN TUTAR

Vasiyetin yazıldığı dönemde derneğin avukatlığını yapan Olcay Ekinci Yezdani, Seyfi Dursunoğlu’nun vasiyetinde neler yazdığını basın mensupları ile genel hatları ile paylaştı. Yezdani, Seyfi Dursunoğlu’nun temel hatları ile derneğe evini, bahçesini ve bankalarda bulunan parası ile toplamda 15 milyon TL’ye yakın bir meblayı derneğe bağışladığını söyledi.

Seyfi Dursunoğlu, bundan sekiz yıl önce katıldığı bir televizyon programında mirasını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bırakacağını açıklamıştı. Cenazede tabutun üzerindeki "Türkan Saylan'ın çocukları sizi unutmayacak" notu dikkatlerden kaçmadı.

VASİYETİ NEDEN YERİNE GETİRİLMEDİ

Dursunoğlu daha önce katıldığı bir programda "Vücudumun toprak altına konulmasını istemiyorum. Ben vücudumu kadavra olarak kullanılmak üzere bağışladım. Öldükten sonra tıp okuyan arkadaşlara faydalı olmak istiyorum" ifadelerini kullanmıştı.
Daha önce bir röportajında "Bedenimi kadavra olarak bağışladım" diyen Seyfi Dursunoğlu'nun bu isteği, vasiyetinde yazılı olmadığı için yerine getirilemedi.

Sanatçının bedenini kadavra olarak bağışladığı yönündeki açıklamasının sorulması üzerine Dilek Dursunoğlu ise "Kadavra ile ilgili bir bilgi, belge yok. Zaman içinde göreceğiz" ifadelerini kullandı. (AA-DHA-Sözcü)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön