Huzurevinde ikinci intihar! Pencereden atlayarak yaşamına son verdi

Muğla'nın Menteşe ilçesinde Gülsüm K. (87), kaldığı huzurevinin penceresinden atlayarak yaşamına son verdi. Aynı huzurevinde 3 ay önce Beyza B.'nin odasının balkonundan atlayarak intihar ettiği belirtildi. Aynı huzur evinde peş peşe intihar vakalarının yaşanması akıllarda soru işaretleri bıraktı.

Huzurevinde ikinci intihar! Pencereden atlayarak yaşamına son verdi

Menteşe ilçesi Orhaniye Mahallesi 14’üncü Sokak’taki huzurevinde kalan 2 çocuk annesi Gülsüm K., balkonları ağ ile kapalı huzurevinde, ikinci kattaki odasının penceresinden atladı.

Beton zemine düşen Gülsüm K., olay yerinde öldü. Bir süredir psikolojik tedavi gördüğü belirtilen Gülsüm K.’nın cesedi, yapılan incelemenin ardından otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Aynı huzurevinde 3 ay önce Beyza B.’nin (80) odasının balkonundan atlayarak intihar ettiği, bunun üzerine balkonların ağ ile kapatıldığı öğrenildi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
Yetkililer hiç bir zaman Huzurevi,Çocuk esirgeme kurumu bu tarz gibi Yurtları adam gibi kontrol etmiyorki.kontrol edecekleri zaman haber ediyorda gidiyorlar,Halbuki tedbili kıyafetle gitseler eksikleri ve sıkıntıları görecekler ama nerde .gerekirse yetkili huzur evine girsin yaşasın 15/25 gün bak bakalım ne oluyor
Ben bu birbirini kollama işinin dünyanın hiç bir yerinde Türkiyedeki kadar abartılmadığını düşünüyorum.
bakıcılar tehditmi ediyor acaba yoksa korkutuyorlarmı araştırmalı
Bunun açıklaması, bence balkondan yaşlıları kakıveriyorlar her halde. Olmasını istemiyorlarsa, gözetim altında olmalılar zaten öğle olmalı, ne yazık ki yetkililerimiz birilerine zarar geldikten sonra otaya çıkıyor. Kıymeti yok YAZIK.....
Yahu bu ikinci vaka ise neden araştırılmıyor, bu yaşlı insanlar neye maruz kalıyorlar,denetim yapılıyormu,ilgili kurum uyuyormu...?
sadece ismi huzurevi
BEN HUZUREVİNDE 6 YIL ÇALIŞMIŞ BİRİ OLARAK SÖYLÜYORUM HUZUREVLERİNDE HUZUR SADECE İSİM LEVHALARINDA YAZAR BAŞKA HUZUR BULAMAZSINIZ ÇALIŞAN PERSONEL YAŞLIYI UMURSAMAZ SADECE DEDİKODU SADECE İFTİRA ATAR GÜNÜ KURTARMA DERDİNDEDİR.YAŞLI ALLAHA EMANET YAŞAR GİDER
Personeller tutuklanmalı deli bile kendini atmaz
devlet kurumları zapturapt altına alınmalı özellikle cocuk hapishane yurtlar denetim yapılmalı
Allah rahmet eylesin öncelikle.Dikkat ediyor musunuz? İntahar eden,genç kıza yumruk atan, tecavüz eden, Atatürk heykeline zarar vermeye çalışan....vs...hepsinin ortak özelliği var.Nedense hepsi psikolojik tedavi görüyorlarlarmış mış.
Belki de ruh hali bozuk bir personel aklınca onlara yardım ediyordur.
Adam gibi Almanyadaki gibi bakici kiligina giren mufettisler olacak acemi gibi isi bilmiyor gibi acemi ce olaylara yaklasacak kendini sevdirdimi herseyi görür ama orda da saglam bir kisi bence kalmaz .. insanlara bir kere saygi yok , vicdan da yok.. calisanlarin derdi sadece para .. Allah oralara kimseyi dusurmesin..
İçim sızladı :( Bizde bir gün yaşlanacağız onları oralara atmayalım lütfen
Çocukları ilgilemez bakmaz oraya bırakır ise personel olarak maaş için çalışan ne kadar bunu yapabilir ki.
Diğer Haberler