İbadi: Tahmin edemeyecekleri şeyler olacak

Irak Başbakanı İbadi, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) elindeki sınır kapıları konusunda sonuna kadar beklemeyeceklerini ve bunların kontrolünü ele geçireceklerini belirtti.

İbadi: Tahmin edemeyecekleri şeyler olacak

Başbakan İbadi, Bağdat'taki hükümet sarayında haftalık basın toplantısı düzenledi.

"TAHMİN EDEMEYECEKLERİ ADIMLAR ATACAĞIZ"

IKBY denetiminde bulunan sınır kapılarının kontrolünün merkezi yönetime geçmesi için sonuna kadar beklemeyeceklerini ifade eden İbadi, "IKBY merkezi yönetimle varılan anlaşmadan geri çekildi. Bu yüzden sınır kontrolleri konusunda tahmin edemeyecekleri adımlar atacağız." diye konuştu.

IKBY halihazırda Habur ve Fişhabur sınır kapılarının kontrolünü elinde tutuyor.

"MEMUR MAAŞLARINI ÖDEMEYE KARARLIYIZ"

Irak Başbakanı, IKBY'deki memurların maaşlarıyla ilgili de ödeme konusunda ciddi olduklarını aktararak, ülkedeki ekonomik durgunluğu hatırlattı.

İbadi, kalkınmanın önündeki engelin petrol fiyatlarında yaşanan düşüş olduğuna dikkati çekti. Irak Başbakanı "Merkezi yönetim olarak IKBY'deki memurların maaşlarını ödemeye kararlıyız." ifadelerini kullandı.

Terör örgütü DEAŞ'la mücadele konusuna da değinen İbadi, Irak güçlerinin Enbar'ın batısındaki Cezire bölgesini kurtarmaya hazırlandığını söyledi. Başbakan İbadi, "Bunlar, devletin 2003 sonrası hiçbir şekilde gitmediği yerlerdir." dedi.

Ülkedeki yolsuzluklarla ilgili ise İbadi, reform çabasını sürdüreceklerini vurgulayarak, "Hiçbir reform hareketi, yolsuzlukla mücadele edilmeden başarıya ulaşmaz." görüşünü dile getirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
petrol dünya da düşüyor bize basıyorlar zammı....alışmışız duramıyoruz bize zam yapılmadan...millet kuzu kuzu....bulmuşlar kuzu milleti ver ayarı ver ayarı yapıyor hökümet.......elinizwe sağlık 20 ytl yapmazsanız ALLAH SİZİ BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN,SÜRÜNSÜN İNSANLAR,AÇLARINDAN GEBERSİNLER HİÇ SIKINTI YOK....BENİM İÇİN FARKETMİYOR YANİ.......ATIM YOK,EŞŞEĞİM YOK,ARABAM YOK.....ZAM YAPTIKLARINIZDA SİZE OY VERDİĞİNE GÖRE VERİN KÜSKÜYÜ.......NO PORBİLEM:))))) İNGİLİZCEM DE ÇOK KÖTÜ BE YA.......
BENCE maaş falan ödeme .. kaynaklarını kes ve bekle..nasısa barzani maaşlarını ödeyemeyecek.. en son gelecekler mecburen size, sizde içlerinden seçer yada yeni bir ekip kurarsınız... ne maaşı ödiycen.. referandum dedİklEri şeyde masumları katleden israil' in bayrağını açtıran yada açan o ekiplerle görev mi yapılır. .
Irk ve din üzerinde insanları dizayn edenlerin geleciği olmadığı gibi gelecekleride yoktur.Ortamın ve Kürtleri yöneten bazı zihniyetlerin Kürt halkının birlikteliğini sağlayamadığı gibi sadece kendilerini ve çevrelerini düşünmeyen,gelişen dünyaya ayak uydurmayıb,inançları korku olarak kulandılar.Bu dar zihinlilerin hiç bir topluma bişi verecekleri yoktur.Onun için güzel bir gelecek için yürekli ve onurlu bir duruş göstermek gerekir.Kürt halkının yaşadığı coğrafya dünya iklimine bakıldığında büyük bir gelecek gösteriyor,üstü tatlı suyla yksek dağlar altı her türlü cevherle doludur.
fazlasıyla kaşınıyorsun ibadi vezir oldun yerinde otur rezil olma
işid namusunu kirletirken neredeydiniz.üç ülke birleşincemi erkekliğinin tuttu.rezil adam
Diğer Haberler