İBB Adalar'daki faytonları yaklaşık 70 milyon liraya satın alıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Adalar'daki tescilli fayton plakalarını yaklaşık 70 milyon lira karşılığında satın alacak.

İBB Adalar'daki faytonları yaklaşık 70 milyon liraya satın alıyor

İBB'nin Pazartesi günü yapılan Ocak ayı ilk meclis toplantısında Adalar'da toplu taşımacılıkta kullanılan at ve araçlarıyla birlikte tescilli fayton plakalarının satın alınmasıyla ilgili Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'nün teklifi görüşülmüştü.

Görüşmenin ardından teklif, ilgili komisyona gönderildi. Komisyon raporu bugün İBB meclisinde gündeme gelecek.

Rapora göre İBB, Adalar'daki 277 tescilli fayton plakasını satın alacak. Plaka başına 250 bin lira ödenecek. İBB satın alma için 69 milyon 250 bin lira ödeyecek.

Ayrıca kimlik belgeli atlar da 4 bin lira karşılığında satın alınacak.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
Ne saçmalık, ne işim var benim adalarla ki benim vergimle faytoncuyu zengin ediyorsun. Faytonu yasaklayıp yerine elektrikli aracı zorunlu kılarsın isteyen işletmeye devam eder istemeyen satar hakkını.
ah işte bende antepdeyim geçemediğim köprülere vergi ödüyorum demek ki normalmiş.
Akp gibi yani. Kimin ne hali varsa görsün desin.
tasarruf ne oldu
Ulaştırma bakanlığının verdiği tescile ibb el mi koysaydı diyorsun anlamadım? Bir sorun var ve maalesef çözümü para para
Faytonculuk coğrafyası düz, başka bir şehirdeki trafiğe kapalı bir alanda yaşatılsın. Mesela İzmit Sekapark sahili, ya da Bursa ve Eskişehir'de yeni yapılan parklar da olabilir.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler