HABER

İBB Belediye Meclisi işbaşı yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi 30 Mart’ta gerçekleştirilen yerel seçimler sonrasında yeni üyeleriyle bugün işbaşı yaptı.

İBB Belediye Meclisi işbaşı yaptı

Yeni mecliste türbanlı kadın meclis üyeleri ile Şişli Eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün oğlu Emir Sarıgül dikkat çekti.

İstanbul’a 5 yıl boyunca yön verecek, 182’si iktidar partisi, 123’ü muhalefet partilerinden olmak üzere toplamda 305 İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi bugün işbaşı yaptı. Bu yıl İBB Meclisi’nde ilk kez türbanlı kadın meclis üyeleri yer aldı. Ak Parti’nin geçtiğimiz yıl 26 olan kadın meclis üyesi sayısı bu yıl 33’e çıktı. Meslek grubu arasında ağırlığı avukatlar oluşturuyor.

ESKİ BAKAN YENİ MECLİS ÜYESİ

Önceki dönemin birinci İBB Başkan vekili Ahmet Selamet ile ikinci İBB Başkan vekili Göksel Gümüşdağ, yeni dönemde de mecliste yer aldı. 1991-1994 Süleyman Demirel hükümeti döneminde Bayındırlık ve İskan Bakanı, 1993-1995 yıllarında Tansu Çiller’in başbakanlığı ve Başbakan Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde de Devlet Bakanı olan Prof. Dr. Onur Kumbaracıbaşı da meclisteki görevine başladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
CHP AİLE PARTİSİ OLDU YAKINDA MOR_GÜL CHP BAŞKANI YARDIMCISI KIRMIZI GÜL OLURSA ŞAŞIRMAYIN MAZOT 1 TL 50 KURUŞ OLACAK :)))
1 seneye kalmaz bu emir chpnın şişli belediye başkanı olur demedı demeyın bunlar hep sarıgulun oyunları
Rabbim yolunu açık etsin inşallah (amin)
Geri Dön