İBB, Büyük İstanbul Otogarı'nın tahliyesini istedi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Esenler'deki büyük İstanbul Otogarı'nı işleten şirketten amacına uygun kullanım yapılmadığı için otogarın 15 gün içinde tahliye edilmesini istedi.

İBB, Büyük İstanbul Otogarı'nın tahliyesini istedi

9 Ağustos 2016 tarihli, İstanbul 17. Noterliği aracılığıyla gönderilen yazıda otopark ücreti alınması tahliye gerekçesi olarak gösterildi.

Otogarın tahliyesine ilişkin İBB’nin talebi hakkında hapis cezası olan ve yurtdışında bulunan Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk de Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

Avrasya Terminal İşletmeleri’nin Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yıldırım, "Sözleşmeye göre 2019'a kadar süreniz var. Otoparklarda para alınmasının, sözleşmenin iptaline ve tahliyeye sebep olacağının düşünmüyoruz. Kaldı ki, sözleşme yüklü tazminatı da içeriyor. İBB'nin bu yükün altından kalkması zor olur" dedi. Yıldırım, İBB'den süre uzatım taleplerinin de gündemde olduğunu aktardı.

GÜNDE 2 BİN OTOBÜS ÇIKIŞ YAPIYOR

Büyük İstanbul Otogarı’nda günde 2 bin otobüs çıkış yapıyor yine bir o kadar araç da giriş yapıyor. Günde 100 bin kişinin hareket halinde olduğu Otogar’da toplam 168 yazıhane ve 330 kadar da firma bulunuyor.

Büyük İstanbul Otogarı'nın tahliyesi isteği 4 yıl önce de gündeme gelmişti.

Konuyla ilgili olarak İBB'den açıklama gelmedi ama yapılması bekleniyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
ilk 20-25 dakika ücretsiz olmasına rağmen ücret alınıyor herkes hırsız olmuş ,ayrıca pislik yuvasından başka bir şey değil
FİRMALARI TAHLİYE EDİP BİRİLERİNE OTOGAR ALANINI PEŞKEŞ ÇEKECEKLER....
@ozgurtura he he bildin ahır yapacaklar eseklere
İstanbul un en tehlikeli yeri. Güvenlik yok önlem yok. Tam bir pislik yuvası.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler