İBB İstanbul Büyükşehir Belediyesi hakkında bilgiler

İBB İstanbul Büyükşehir Belediyesi hakkında bilgiler

İBB, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kısaltmasıdır. İstanbul ilinin sınırları içerisindeki belediye ile ilgili işleri yürüten kamu kuruluşuna İstanbul Büyükşehir Belediyesi denir.

Ambleminde bulunan minareler; şehrin tarihi dokusunu ve camilerini sembolize eder. Amblemin ortasında yer alan yedi adet üçgen ise İstanbul’un üzerine kurulu olduğu yedi tepeyi belirtir.

1855 yılında kurulmuş olan İBB’nin merkezi Saraçhane’deki İstanbul Belediye Sarayı’dır. Avrupa Kentleri Teşkilatı, İslam Başkentleri ve Kentleri Teşkilatı, Dünya Mirası Şehirleri Teşkilatı, Ulaşım Araştırmaları Derneği Dünya Konferansı, Avrupa Sosyal Hizmet Ağı ve daha birçok kuruluş İBB’nin üyesi olduğu kuruluşlardır.

1984 yılında ilk İBB başkanı Bedrettin Dalan olmuştur. 2019 yılında ise Ekrem İmamoğlu oy birliği ile İBB başkanı seçilmiştir.

İBB İstanbul Büyükşehir Belediyesi Haberleri

İstanbul'daki öğrencileri yakından ilgilendiriyor: Mecliste kabul edildi! Toplu ulaşımdaki zam...

İstanbul’da öğrenci ulaşım kartlarıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Daha önce İBB Meclisinde Cumhur İttifakının teklifiyle kabul edilen öğrenci ulaşım kartlarına indirime ilişkin karar, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından veto edilmişti. Mecliste, öğrenci aylık abonman ücretlerinden 6 Nisan’daki UKOME toplantısında yapılan yüzde 40’lık ulaşım zammından muaf tutulmasını sağlayan karar, ısrar karar olarak kabul edildi. Buna göre, aylık öğrenci abonman ücreti yeniden 78 TL'ye düşürülecek.

Haber 23-05-2022 16:47

Çok konuşulacak... Peş peşe gelen telefonlardan sonra Murat Ongun'un görevden alındığı iddia edildi! Arayan kişi...

Son günlerin en çok konuşulan ismi Murat Ongun, bugün de gündeme geldi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB Sözcülüğü makamını kaldırdığını açıkladı. Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz gezisinde verdiği fotoğrafların ardından Murat Ongun eleştirilerin hedefi olmuştu. Ekrem İmamoğlu'na 'Murat Ongun'u görevden al' baskısı yapıldığı, telefonla arandığı iddia edildi. İşte çok konuşulacak iddianın detayları...

Haber 18-05-2022 17:34

Murat Ongun görevden mi alındı? Murat Ongun kimdir? Murat Ongun kaç yaşında ve nerelidir?

Murat Ongun gündemde yer alıyor. İBB Sözcüsü Murat Ongun hakkında vatandaşlar detaylı bir araştırma içine girdi. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB Sözcülük Birimi’nin kaldırıldığı iddiasına ilişkin konuştu. Peki, Murat Ongun istifa mı etti? Murat Ongun kimdir? İşte Murat Ongun hakkındaki detaylar!

Haber 18-05-2022 16:51

14. kez gündeme getirildi! İşte çıkan sonuç... "Şikayetler arttı"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, mayıs ayı UKOME toplantısında 5 bin yeni taksi teklifi 14. kez gündeme getirildi. Teklif, oy çokluğuyla reddedilirken İBB Toplu Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürü Barış Yıldırım, taksiyle ilgili şikayetlerin arttığını aktardı. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Başkanı Eyüp Aksu ise İstanbul’da taksi sayısının artışına gerek olmadığını belirtti.

Haber 18-05-2022 16:14

Murat Ongun görevden alındı mı? İBB Sözcüsü Murat Ongun kimdir? Nereli ve kaç yaşında?

Murat Ongun görevden alındı mı? sorusunun yanıtı İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde 'sözcülük' biriminin kapatıldığı yönündeki iddialar sonrası merak konusu oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden konuya ilişkin açıklama yapıldı. Vatandaşlar internette, Murat Ongun görevden alındı mı? İBB Sözcüsü Murat Ongun kimdir? Nereli ve kaç yaşında? soru ve konu başlıklarını araştırıyor. İşte detaylar...

Haber 18-05-2022 08:33

Sosyal medya bunu konuşuyor! Murat Ongun görevden alındı mı? Açıklama geldi

Sosyal medyada dün bir iddia gündem oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun'un görevden alınıp İBB Sözcülüğü biriminin kaldırıldığı öne sürüldü. Olayla ilgili gelen yeni bilgiye göre Murat Ongun'un görevine devam ettiği sadece İBB Sözcülüğü biriminin kaldırıldığı aktarıldı. İşte Murat Ongun haberinin detayları...

Haber 18-05-2022 07:25

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan öğrenci ulaşım indirimi kararına veto

İstanbul’da öğrenci ulaşım kartlarıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İBB Meclisinde Cumhur İttifakının teklifiyle kabul edilen öğrenci ulaşım kartlarına yapılan indirime ilişkin karar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından veto edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Tevfik Göksu ise karar nedeniyle İmamoğlu’na “Reklama 849 milyon lira ayıran İBB Başkanı” sözleriyle tepki gösterdi. İmamoğlu daha önceki açıklamasında ise kararı veto edeceğini belirtmişti.

Haber 16-05-2022 22:14

İmamoğlu'nun Karadeniz ziyareti İBB Meclisi'nde tartışıldı! CHP Grup Sözcüsü Uslu'dan, 'Erdoğan'lı savunma: İlk kez olmuyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz'e yaptığı ve çok konuşulan ziyaretin tartışmaları devam ediyor. Son olarak İBB Mayıs ayı meclis toplantısındaki tartışmada, AK Parti isimler "ziyarette İBB bütçesinden kaynak kullanıldı mı?" sorusunu yöneltti. CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı bu soruya 'kullanılmadı' yanıtını verirken ziyaretin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İBB Başkanlığı döneminde Siirt'e yaptığı ziyaretle aynı amacı taşıdığını savundu.

Haber 16-05-2022 18:53

Müze Gazhane'deki duvar resmi olay oldu! İBB, gelen tepkiler sonrası resmi kaldırırken, küfürlü paylaşım dikkat çekti

İstanbul'daki Müze Gazhane'de duvara resmedilen görsel olay yarattı. Gelen tepkiler sonrası söz konusu görseller kaldırılırken açıklamalar peş peşe geldi. Sosyal medyada yapılan küfürlü bir yorumu AK Parti İBB Meclis Üyesi Eyüp Dursun'un paylaşması polemiği daha da büyüttü.

Haber 16-05-2022 10:24

İmamoğlu'na dolandırıcıdan gelen iki ayrı telefon! Aynı ses olduğunu anladı, savcılığa başvurdu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisinin Antalya'da bir büfe yeri için aracılık etmesini isteyen iki ayrı telefon aldı. Farklı kimliklerle arayan kişinin sesinden aynı kişi olduğunu anlayan İmamoğlu, dolandırıcının aradığını fark ederek avukatları aracılığıyla savcılığa başvurdu.

Haber 16-05-2022 08:14

İmamoğlu'nun Karadeniz turunun masrafları nasıl karşılandı? En çok tartışılan soruya İBB'den yanıt

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yapmış olduğu Karadeniz gezisinin etkileri devam ediyor. Söz konusu ziyaret sonrası İmamoğlu'nun bazı gazetecilerle aynı araçta verdiği poz olay yaratırken, muhalif kesimden peş peşe çok sert açıklamalar gelmişti. Karadeniz turuna katılan gazetecilerin masraflarının belediye bütçesinden karşılandığı iddiası ise ayrı bir polemik yaratırken, İBB yetkililerinden açıklama geldi.

Haber 11-05-2022 12:55

İmamoğlu'nun Nagehan Alçı fotoğrafı çok konuşulmuştu! Cüneyt Özdemir'den itiraf geldi: Murat Ongun beni de aradı...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Karadeniz gezisiyle ilgili başlayan tartışmalar devam ederken gazeteci Cüneyt Özdemir’den dikkat çeken açıklamalar geldi. Özdemir geziye kendisinin de davet edildiğini ama ailevi nedenlerden ötürü katılmadığını söyledi.

Haber 09-05-2022 16:04

İBB duyurdu! Su faturalarında yeni dönem başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), su sayaçlarını uzaktan okuyacak uygulamaya başlanacağını duyurdu. Yeni uygulama haziran ayından itibaren başlayacak. İlk aşamada pilot bölge olarak belirlenen Esenler ve Beykoz'da yapılacak.

Finans 09-05-2022 15:45

İstanbul'daki su sayaçlarıyla ilgili İBB'den yeni karar! Pilot ilçelerde uygulanmaya başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, su sayaçlarını uzaktan okuyacak uygulamaya başlanacağını duyurdu. Yeni uygulamanın Haziran ayından itibaren ilk olarak Esenler'de 2 bin 124 ve Beykoz'da 1500 konutta başlanmasının planlandığı belirtildi.

Haber 09-05-2022 12:28

Son dakika: Ekrem İmamoğlu'ndan şampiyonluk sonrası ortaya çıkan görüntü için açıklama! "Kusura bakmayın da..."

Son dakika haberleri: Spor Toto Süper Lig'de 2021/22 Ahmet Çalık Sezonu'nun şampiyonu, bitime 3 hafta kala Trabzonspor oldu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun şampiyonluk sonrasında gözyaşlarına boğulduğu görüntü, sosyal medyada çok konuşulmuştu. İmamoğlu'ndan konuya ilişkin açıklama geldi...

Spor 04-05-2022 13:53

İBB çalışanı tutuklanmıştı! Bakan Varank'tan tepki geldi: 'Vakti geldiğinde bedelini ödeyecek'

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne 'terör' tepkisi gösterdi. Geçtiğimiz günlerde terör örgütü PKK'ya üye olma suçundan tutuklanan İBB çalışanı üzerinden yönetime sert eleştiriler yönelten Varank, "İnşallah vakti geldiğinde birileri bunun bedelini ödeyecek" şeklinde konuştu.

Haber 02-05-2022 16:13

İBB çalışanının tutuklanması! İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, terör örgütü PKK'ya üye olma suçundan tutuklanan İBB çalışanıyla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yanıt verdi. İmamoğlu yaptığı açıklamada "Önce 'terörist' yakalamak için neden 8 gün beklenip, şov yaparak yakalama yapıldığının izahını isteyin" ifadesini kullandı.

Haber 30-04-2022 16:14

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İBB açıklaması: Hesabını vermesi lazım

Suudi Arabistan dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, birbirinden önemli mesajlar verdi. Ziyaretin, iki ülke arasındaki ilişkilerde yeni bir dönemin müjdecisi olduğunu belirten Erdoğan, seçimlere yönelik ise, "6'lı masa kimi adayı olarak belirleyecek bizim sorunumuz değil. Cumhur İttifakı adayını belirlemiştir ve yoluna devam etmektedir." ifadelerini kullandı. Erdoğan ayrıca, İBB çalışanının terörden tutuklanmasıyla ilgili, "İBB'nin bunun hesabını vermesi lazım" dedi.

Haber 30-04-2022 14:20

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan'dan dikkat çeken sözler! "3 işçinin işine son verdim, sosyal medyada..."

Koronavirüs sebebiyle 2 yıldır iftarda bir araya gelemediği belediye çalışanlarıyla buluşan Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. “İstanbul (Büyükşehir Belediyesi) şeref sözü vermişti ve 40 bin işçi attı.” diyen Sayan, kendisinin 3 işçinin işine son verdiğini, 3 işçinin de sosyal medyada kendisinin annesine, babasına, dedesine ve sülalesine küfür ettiğini söyledi.

Haber 29-04-2022 22:47

Babacan ve İmamoğlu bir araya geldi! Kılıçdaroğlu'nun mesajını paylaştı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir iftar programında bir araya geldi. Babacan, "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 6'lı masanın adayı büyük bir zafer kazanacak inşallah" derken İmamoğlu ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun mesajını açıkladı.

Haber 29-04-2022 22:27

İstanbul'da bayram trafiği başladı! İşte son durum... Havadan görüntülendi

Ramazan Bayramı için memleketlerine ya da tatil yörelerine doğru yolu çıkan sürücüler nedeniyle İstanbul'da bayram trafiği başladı. İstanbul'da 18.30 itibarıyla trafik yoğunluğu yüzde 67 olarak ölçüldü. İlerleyen saatlerde tatilcilerin artmasıyla yoğunluğun yükselmesi bekleniyor. Mahmutbey gişelerde oluşan yoğunluk dronla havadan görüntülendi. Bayram trafiği yoğunluğu etkili olmaya devam ederken Kadıköy mevkii D-100 karayolunun üzerinde trafik yer yer durma noktasına geldi. İşte son durum...

Haber 29-04-2022 16:39

Son dakika! "PKK'ya üye olma" suçundan gözaltına alınmıştı! İBB çalışanı Şafak, D. tutuklandı

Son dakika haberine göre terör örgütü PKK'ya üye olma suçundan gözaltına alınan İBB çalışanı Şafak D., tutuklandı. Belediyede sosyal hizmet uzmanı olarak görev yapan Şafak D.'nin, PKK'lılarla birlikte çektirdiği silahlı fotoğrafları ortaya çıkınca gözaltına alınmıştı.

Haber 29-04-2022 14:25

İBB duyurdu! Toplu taşıma 4 gün ücretsiz olacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile 3 günlük Ramazan bayramında toplu ulaşım araçlarının ücretsiz hizmet vereceğini açıkladı.

Finans 29-04-2022 12:43

İBB çalışanı, çalıştığı binada gözaltına alındı! İBB Sözcüsü Ongun'dan ilk açıklama geldi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde sosyal hizmet uzmanı olarak görev yapan Şafak D. adlı kadın, Demirören Haber Ajansı'nda (DHA) yer alan habere göre PKK'lılarla birlikte çektirdiği silahlı fotoğrafları ortaya çıkınca gözaltına alındı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yapılırken İBB Sözcüsü Murat Ongun paylaşımına, "Bu açıklamanın son kısmını birkaç kez okuyun lütfen. 19 Nisan’dan 27 Nisan’a kadar emniyet güçleri neyi bekledi?" notunu düştü.

Haber 27-04-2022 16:56

Bakan Karaismailoğlu'ndan İmamoğlu'na sert sözler! 2024'te İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olacak mı?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu katıldığı canlı yayında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'yla aralarındaki gerginlikle ilgili açıklamalarda bulundu. İmamoğlu için sert sözler söyleyen Karaismailoğlu, "2024'te AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olacak mısınız?" sorusunu da yanıtladı.

Haber 26-04-2022 23:33

Son dakika: 6'lı masa için bomba iddia! 'Kılıçdaroğlu istemese de Ekrem İmamoğlu aday olacak...'

Son dakika haberi: Muhalefetin cumhurbaşkanı adayının kim olacağı Ankara kulislerini meşgul etmeye devam ederken, dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. Gazeteci Mahmut Övür, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili sözlerine dikkat çekerken, "Mansur Yavaş hesapta yok, Ekrem İmamoğlu aday olacak." ifadelerini kullandı.

Haber 26-04-2022 10:09

İBB'den 'kaçak İstanbulkart' videosu: 'İstanbulkart kişiye özeldir'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kaçak İstanbulkart kullanımına ilişkin uyarı içeren bir reklam paylaştı. İstanbulkart'ın kişiye özgü olduğu vurgulanan reklamda, başkalarının İstanbulkart'ının kullanılmaması çağrısı yapıldı.

Haber 20-04-2022 13:06

SON DAKİKA | Kılıçdaroğlu'ndan 'Emekliye bayram ikramiyesi' açıklaması! "Çok acı" diyerek açıkladı

Son dakika haberi: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan CHP lideri, emekli ikramiyelerine zam yapılması gerektiğini belirtti. CHP lideri "Bize inanmayabilir Sayın Erdoğan ama Saray'da oturan ve biraz da vicdanlı birisi daha var. Sayın Bülent Arınç'ı çağır bir de ona sor ondan dinle." dedi. Mülteci konusuna da değinen CHP lideri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın anketleri gördükten sonra tavrını değiştirdiğini iddia etti.

Haber 19-04-2022 13:46

Murat Ongun'dan Marmaray'a yanıt: İndirim taleplerini 48 saatte uygularız

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı Marmaray arasında öğrenci bileti indirimi konusunda sosyal medyada tartışma yaşandı. Marmaray'ın resmi hesabından yapılan paylaşımlara İBB Sözcüsü Murat Ongun'dan yanıt geldi. Ongun, "İBB yıllık 500 milyon lirasını sübvansiyon olarak Marmaray’a aktarıyor. Marmaray’ın indirim için Meclis kararı beklemesine gerek yok. Bakan beyi dinleyin, %40 indirimi derhal yapın. Bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Haber 15-04-2022 20:10

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan rest! 'Veto edeceğim'

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yüzde 40'lık ulaşım zammının öğrenciler için sübvanse edilmesine yönelik meclis kararını veto edeceğini açıkladı. İmamoğlu, "Biz mazot 6 lirayken 85 liraya öğrenciye sattığınız kartı 40 liraya indirdik. Mazot 20 lira olmuş, öğrenci 109 liraya çıktı, diyorsunuz ki '78 liraya sat.' Tabii ki veto edeceğim" dedi.

Haber 14-04-2022 22:24

İBB'den flaş karar! Yüzde 40 zam yapılmıştı! İptal edildi

İBB Meclisinde, geçtiğimiz günlerde toplu ulaşıma yapılan yüzde 40'lık zammın öğrencilere yansıyan bölümünün İBB tarafından karşılanması oy çokluğuyla kabul edildi. Teklifte yüzde 40 zam ile 109 TL'ye yükselen aylık abonman ücretindeki 31 TL farkın İBB tarafından sübvanse edilerek 78 TL olarak devam edilmesi kararlaştırıldı. 3.74 TL'ye yükselen tek geçişlik öğrenci biletinde de 2.67 TL'lik eski tarife uygulanmaya devam edilecek. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise indirimi veto edeceğini söyledi.

Finans 14-04-2022 17:21

AK Parti'den yeni torba yasa hamlesi! Artık kesinti yapılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan ve 2019 yerel seçimlerinden önce büyükşehir belediyelerine devredilen şehir içi raylı ulaşım sistem ve metro projelerinin borçlarından ödenemeyen tutarlar için, başta İstanbul ve Ankara olmak üzere belediyelerden kesinti yapılacak. Kesinti, belediyelerin aylık vergi tahsilat toplamı üzerinden ayrılacak paylardan yüzde 5'i aşmayacak şekilde tahsil edilecek.

Finans 14-04-2022 11:26

İBB Sözcüsü Murat Ongun'dan "Cumhurbaşkanı adayı kim olmalı?" sorusuna yanıt

Son dönemde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında yaşanan gerginlikte adı sıkça geçen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun canlı yayında son yaşananlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Millet İttifakı'nın adayının kim olacağı merakla beklenirken Ongun'dan Cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi.

Haber 12-04-2022 23:02

İBB Meclisi’nde borç gerilimi! 'Çalmadan dağıtın'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2021 yılı denetim raporu ile ilgili konuşan AK Parti Hukuk Komisyonu Başkanı Muhammet Kaynar, İBB’nin 2,5 yılda 30 milyar borçlandığını, borcun geçtiğimiz yıla karşılık yüzde 46 arttığını belirtti. Halk sütün pahalıya satın alındığını söyleyen Kaynar, Israrla söylüyorum, süt dağıtın kardeşim, daha çok kişiye süt dağıtın. Ama çalmadan dağıtın olur mu?" dedi.

Haber 11-04-2022 18:43

İstanbul'da toplu taşımada gece tarifesi! Çift bilet uygulaması için İBB'den açıklama geldi

İstanbul'da toplu taşımada gece tarifesi uygulanması sosyal medyada tepki çekti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bazı toplu taşıma araçlarında gece seferlerinde çift bilet tarifesinin geçerli olmasına ilişkin açıklama yaptı.

Haber 11-04-2022 17:58

İmamoğlu'ndan Bakan Karaismailoğlu'na sert sözler! 'Hayatında bekçi kulübesi dikmemiş bir arkadaş...'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu'na yanıt vererek "Hayatında bekçi kulübesi dikmemiş bir arkadaş 'Atatürk Havalimanı konusu kapandı' diyor. Sanki orası kendisine miras kaldı" ifadelerini kullandı.

Haber 10-04-2022 09:36

Murat Ongun'dan Ulaştırma Bakanlığına: Yüzde 40 indirime hazır mısınız?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Ulaştırma Bakanlığı arasındaki gerginlik devam ediyor. Son olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, Ulaştırma Bakanlığının Marmaray fiyatlarıyla ilgili attığı bir paylaşımı alıntılayarak, "İlk UKOME’de, Marmaray’da yüzde 40 indirime İBB hazır. Siz de hazır mısınız?" ifadelerini kullandı.

Haber 09-04-2022 22:44

Tevfik Göksu 'İstanbullu öğrencilerimize büyük müjde' diyerek duyurdu! İstanbul'da toplu ulaşım zammı hakkında flaş hamle

Geçtiğimiz günlerde UKOME toplantısında alınan kararla İstanbul'da toplu ulaşıma yüzde 40 zam yapılması kabul edilmişti. İBB AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, toplu ulaşım zammından öğrencilerin etkilenmemesi hedefiyle atacakları adımı açıkladı. İBB Sözcüsü Murat Ongun da Twitter hesabından öğrenci abonman fiyatlarıyla ilgili dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Haber 09-04-2022 12:55

Son dakika | İstanbul'da sağanak yağış trafiği kilitledi! Yoğunluk yüzde 80'e ulaştı

Son dakika haberi: İstanbul'da etkili olan sağanak yağış, iş çıkışı trafiği adeta durma noktasına getirdi. İBB Trafik Yoğunluk Haritası'na göre kent genelinde trafik yoğunluğu saat 18.45 itibarıyla yüzde 80 olarak ölçüldü.

Haber 07-04-2022 18:46

Son dakika: İBB ile İçişleri Bakanlığı arasında karşılıklı açıklamalar devam ediyor: "Bakanlık İmamoğlu'nu doğrulamıştır"

Son dakika haberine göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesinde devam eden soruşturmayla ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı. Ekrem İmamoğlu'nun sabah televizyonda yaptığı açıklamaya İçişleri Bakanlığı karşılık vermişti. İBB de akşam saatlerinde İçişlerine cevap verdi. İBB'den gelen son açıklamada, "Bu açıklama göstermiştir ki Bakanlık, Sayın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun açıklamasını doğrulamıştır." ifadeleri kullanıldı. İşte detaylar...

Haber 05-04-2022 17:35

SON DAKİKA | İçişleri Bakanlığından İBB'deki personel alımıyla ilgili açıklama: Apar topar yapılmış!

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığından İBB'deki personel alımıyla ilgili yeni bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada "İlk defa işe alımlarda güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sürecinin gereği gibi işletilmediği anlaşılmıştır." denildi. İmamoğlu ise bu sabah yaptığı açıklamada soruşturmayı cadı avına benzetmiş "86 bin İBB çalışanını zan altında bıraktılar. Bugün gelinen ortada bir şey yok, fos çıktı. 100'e yakın müfettiş var oturtacak yer bulamıyoruz." demişti.

Haber 05-04-2022 14:15

Ekrem İmamoğlu'ndan sert sözler: Benim yardımcımdı, şimdi Bakan oldu! Allah akıl versin

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu için sert ifadeler kullandı. Bakan Karaismailoğlu'nun daha önce kendisinin genel sekreter yardımcısı olarak görev yaptığını belirten İmamoğlu, "Şimdi Ulaştırma Bakanı. Allah sana akıl versin. Bu İstanbul’da yöneticilik yaptın şimdi İstanbul’a ihanet ediyorsun. Yazık" diye konuştu.

Haber 05-04-2022 10:11

Son dakika: İBB'de toplu ulaşıma zamma ikinci kez ret! İmamoğlu'ndan sert çıkış: 'Bundan sonra her türlü sorunun sorumlusu...'

Son dakika haberi: İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından UKOME'de toplu ulaşıma zam teklifi sunuldu. Teklif ikinci kez reddedildi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu karara Twitter hesabından "İETT’yi, metroyu, deniz ulaşımını, taksi, dolmuş ve otobüs esnafımızı batırmaya yönelik kararlara imza atanları kınıyorum. Bu noktadan sonra İstanbul’da toplu taşımada yaşanacak her türlü sorunun müsebbibi, vicdanını siyasete teslim etmiş malum UKOME üyeleri ve kurumlarıdır." sözleriyle sert tepki gösterdi.

Finans 04-04-2022 17:13

Kadıköy-Tavşantepe metro seferleri başladı mı? Kadıköy-Tavşantepe metro arızası giderildi mi? 31 Mart 2022 Perşembe

Kadıköy-Tavşantepe metro seferleri başladı mı? sorusunun yanıtı yaşanan teknik arızanın ardında gidecekleri yere vaktinde ulaşmak isteyen vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Metro İstanbul'un sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklama yapıldı. Peki Kadıköy-Tavşantepe metrosu seferleri başladı mı? Kadıköy-Tavşantepe metro arızası giderildi mi? İşte detaylar 31 Mart 2022 Perşembe günü yaşanan teknik arızaya ilişkin detaylar...

Haber 31-03-2022 08:58

İstanbullular dikkat! Bazı yollar trafiğe kapatıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından düzenlenen N Kolay 17. İstanbul Yarı Maratonu bugün koşulacak. Tarihi Yarımada'da koşulacak maraton öncesi bazı yollar trafiğe kapatıldı.

Haber 27-03-2022 09:53

Son dakika | Ekrem İmamoğlu'ndan 'zam' açıklaması! 'Suikast mektubu'yla ilgili de konuştu

Son dakika haberi: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İETT ve su tarifleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Artan maliyetlere dikkat çeken İmamoğlu, zam taleplerinin karşılanmamasına tepki gösterdi. İmamoğlu gündem yaratan 'suikast mektubu'yla ilgili de konuştu.

Haber 25-03-2022 12:32

Milyonları ilgilendiriyor! İstanbul için zam kararı verildi, İBB Sözcüsü Murat Ongun tepki gösterdi: Tek amaç batırmak

İstanbul'da günlerdir tartışılan toplu ulaşıma zam konusu UKOME'de görüşüldü. Milyonları ilgilendiren toplantı sonrasından zam kararları oy çokluğuyla reddedildi. Kritik oylama sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun sosyal medya hesabından karara tepki gösterdi. Ongun, "Tek amaç İBB ve İETT'yi batırmak" ifadelerini kullandı. İşte detaylar...

Haber 23-03-2022 19:59

İstanbul'da ulaşım zammında 'yaş sınırı' teklifi reddedildi

UKOME bugün ulaşımda zam gündemiyle toplandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) öğrenci kartlarına 25 yaş sınırı getirmesi kararı masaya yatırıldı. Ancak öğrenci kartı tarifesinin "25 yaş altı olanlar standart tarife 78 TL, 25 -30 yaş sınırı 267 TL, 30 yaş üstü 390 TL" olması teklifi UKOME’de oy çokluğu ile reddedildi.

Finans 23-03-2022 15:30

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan beklenen kar yağışı nedeniyle İstanbullulara kritik çağrı: Eğer zaruret yoksa...

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün beklenen kar yağışı dolayısıyla vatandaşlardan toplu taşımayı kullanmalarını istedi. İmamoğlu, "Yarın (bugün) bütün İstanbullu hemşerilerime, azami sayıda toplu taşımayı kullanmalarını tavsiye ediyorum. Eğer zaruret yoksa araçlarıyla dışarı çıkmamalarını da öneriyorum" dedi.

Haber 17-03-2022 22:25