İBB'den "ağaç kesimi" açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Emirgan'da kesilen ağacın, tüm çalışmalara rağmen kurumasının ardından kesildiğini bildirdi.

İBB'den "ağaç kesimi" açıklaması

İBB Park ve Bahçeler Daire Başkanı İhsan Şimşek, Emirgan'da kesilen ağaca ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, "Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı olarak görevlerimizden birisi de ağaçları kontrol etmek. Bu ağaçları korurken vatandaşların can güvenliğini de sağlamak belediyemizin görevlerinden bir tanesi" ifadelerine yer verdi.

Bu çalışmanın ağaç yetişme şartlarına çok uygun olmayan ve sahil kesimlerinde tuz baskısına, yoğunluğuna ve serpintisine maruz kalan bölgelerde yapıldığını aktaran Şimşek, şunları kaydetti:

"Emirgan'da yapılan bu çalışmada herhangi bir anıtsal değeri olmayan dişbudak ağacı iki yıl evvel kurumaya başlamıştı. Hayata döndürebilmek için belirli ilaçlamalar ve budamalar yapıldı. Çalışmalardan cevap alınamadı ve kurudu. Ekiplerimiz, orman mühendislerimiz ve orman fakültesinden hocalarının da gelip incelemesinden sonra kaldırıldı. Bu sabah da yerine sahil kesimlerine uygun, tuz baskısına uygun, 20 yaşında bir ılgın ağacı dikildi. Bu çalışma İstanbul'da ve bütün şehirlerde uygulanan bir çalışmadır."

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
ÖNCE ÇAMAŞIR SUYU DÖK KURUT,ONDAN SONRA KES.BU AA-KA-PE TÜRKİYE'Yİ TALAN ETMEK İÇİN KURGULANMIŞ BİR PARTİ.ADAMLARIN DİNİ-İMANI-ALLAHI PARA
çamaşır suyu senide kuruturmu acaba. yoksa seni IŞİD'a teslim edelim, onlar bu işin uzmanları.
Yav sanırısnız ki bizim millet çevre sevdalısı.Adamın umrunda değildir çevre mevre.Ama sırf ideoloji farklı diye gider belediyenin kestiği ağaç yüzünden dünyayı ayağa kaldırır. Sanırısınız ki ömrünü çevreciliğe adamış. Ağaçları belediye değil kendisi suluyor. Sağa soal ağaçları kendisi dikiyor. Zaten o kesilen ağacı da dedesi dikmiş zamanında.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler