SPOR

CANLI

İbrahim Hacıosmanoğlu: Daha dikkatli olmalıydık

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, taraftarların çıkardığı olaylar nedeniyle tatil edilen Trabzonspor-Fenerbahçe maçına ilişkin olarak, "Daha dikkatli olmalıydık. Eğer taraftarlarımız sahada takımlarını destekleseydi, bugün burada ne misafir takım ne Türk futbolu Trabzon şehrini bu şekilde konuşmazdı" dedi.

İbrahim Hacıosmanoğlu: Daha dikkatli olmalıydık

Hacıosmanoğlu, yaptığı açıklamada, hafta başından beri Trabzon'da ne zaman gerginlik olsa bundan zarar gördüklerini söylediklerini belirterek, "Hep sağduyulu açıklamalar yaptık. Önceki yıllara baktığınız zaman da ne zaman ortam gerildiyse bundan Trabzonspor zarar gördü. Biz gerek taraftarımızla gerek camiayla gerek basın yoluyla ortamı hep normal tutup, sahada futbolun oynanmasını istedik" dedi.

[Maçtan Fotoğraflar-![Trabzonspor-Fenerbahçe](https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/2120955/640xauto.jpg)](http://spor.mynet.com/galeri/turkiyeden-futbol/3424-trabzonspor-fenerbahce.html)

Bordo-mavili oyunculara da aynı şeyleri söylediklerini ifade eden Hacıosmanoğlu, "Onları da buradan tebrik ediyorum. Maça iyi başladılar güzel futbol oynuyorlardı. Bize yakışmayan şeyler oldu. Seyircimizin takımı desteklemesini istiyorduk. Takımı destekleseydik şimdi Fenerbahçe galibiyeti ile buradan ayrılıyor olurduk. Üzgünüz, bunların yaşanmaması gerekiyordu. Trabzonspor'un bu şekilde anılmaması gerekiyor. Trabzon medeni bir şehirdir dedik ama ne yazık ki yıllara dayalı, Türk futbolundaki adaletsizliğin tetiklediği, saha içindeki provakasyonları da dikkate aldığınız da bunların hiçbiri mazeret değil" diye konuştu.

Hacıosmanoğlu, bu yaşananlara mazeret üretmemeleri gerektiğini söyleyerek, şöyle devam etti:
"Daha dikkatli olmalıydık. Eğer taraftarlarımız sahada takımlarını destekleseydi, bugün burada ne misafir takım ne Türk futbolu Trabzon şehrini bu şekilde konuşmazdı. Tekrar söylüyorum üzgünüz ama sonuçta konuyla ilgili daha detaylı bir basın toplantısı yapıp, kamuoyunu daha aydınlatıcı şekilde bilgilendireceğiz ama tekrar söylüyorum futbolu bu noktaya getirenler de bundan ders alsın. Bizim taraftarımız da bundan ders alsın bu kulüp kolay var olmadı. Çok emek sarf eden insanlar var bu kulübün buraya gelmesinde. Bu şehir önemli bir şehir, bu şehrin insanları da önemli insanlar. Bunlar bize yakışmıyor ama söyleyecek çok şey de yok. Tekrar sizlerin huzurunda oyuncuları tebrik ediyorum. Günlerdir onlarla beraberdik. Sahada mücadele edip Trabzonspor'un haklı bir galibiyet alıp Trabzonspor sevdalılarını sevindirmelerini istiyorduk ama ne yazık ki kendi hatalarımızdan kendi yanlışlarımızdan oyuncularımızın sahada sergileyeceği futbolu sergilemesine müsaade etmedik."

Hacıosmanoğlu, bir gazetecinin, "Yönetim kurulu üyesi Sebahattin Çakıroğlu sizi istifaya davet etti" şeklindeki sözleri üzerine şunları söyledi:
"Şimdi burası bunun yeri değil. Sizin kanalınızda yorum yapanlar da Türkiye'de yorum yaparken adam gibi yorum yapsınlar. Sadece bu şehrin sorunu değil bu, Türk futbolunun sorunu. Türk futbolundaki çirkinlikleri temizlemezseniz, pisliğin üzerine oturursanız insanları da doldurursunuz. Dolan insanlar da bir yerde patlayacaklardır. Evet bizim taraftarımızın burada, sahada maçını kazanması lazımdı. Biz onların haklarını savunuyoruz. Türkiye'de düzelmeyen adaleti elin oğlu düzeltecektir diyoruz. Bir hafta önce de açıklama yaptım, kupa yola çıktı diye. Bunun bedelini bu adaletsizliği düzeltmeyenler ödeyecektir. Trabzonspor'un emeğini çalanları, onlara ceza vermeyenlerin, onları koruyup kollayanlara sizin bağlı olduğunuz yurt dışındaki kurumlar gerekli cezaları verecektir."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 131 yorum
NE CEZASI BAŞKAN ÖNCE İSTANBULDA ÇIKAN OLAYLARDA FENERASYON ŞİKECİLERE NE CEZA VERDİDE TRABZONA VERECEK FENERASYON BU ÜLKEDE FUTBOLUN BÖYLE OYNANMASINA MÜSADE ETTİ ÇÜNKÜ BUNLAR TÜM DÜNYANIN ŞİKECİ DEDİGİ TAKIMI KORURSA SONUÇ BU OLUR O YÜZDEN TRABZONA CEZA VEREMEZ ÖNCE FENERASYON YEDİ PİSLİGİ TEMİZLESİN BİR SÖZÜMDE O ŞİKECİ TAKIMIN ŞİKECİ ASKER KAÇAGINA MUTLUMUSUN PİSLİK BU GÜZÜDE KLÜBÜ MERCİMEK KADAR BEYNİNLE NE HALE GETİRDİN ŞİKECİ HİÇ DÜŞÜNDÜN MÜ NEDEN BU TAKIM HİÇ BİR YERDE SEVİLMİYOR İSTENMİYOR PİS ŞİKECİ .
senelerce cimboma yatarken şike yoktu değilmi. gökdeniz bahisi hangi takımdayken oynadı.
neden bu fb düşmanlığı anlamadım kaç yıldır şampiyon olamadın oynadığın oyuna bak madem şikeci takımsa yenseydin ya kaç yıldır da yenemiyorsun demekki sampiyonluğu hak etmiyorsunuz önceleri seviyordum trabzonu ama şimdi nefret ediyorum ayıp ya şavaşamı maçamı geldiniz oradakilerde insan onlarda bizim evlşatlarımız ya birine bişey olsaydı şampiyon olsan ne olmasan ne sizlerinki sadece kompleks yaptıklarınıza bakmadan bir de suçlama yapıyorsunuz bunlar ahmak olanların işidir kendilerine bakmaz karsıya suç bulurlar madem iyi takımsın yenseydin ya olay çıkaracağına
AGAM BAYA SANA İYİ KOYMUŞ EPEYCE ZORUNA GİTMİŞ OLMALI, ŞİMDİ BİRDE FEDERASYON KOYAR TAMAM OLUR
AGAM BAYA SANA İYİ KOYMUŞ EPEYCE ZORUNA GİTMİŞ OLMALI, ŞİMDİ BİRDE FEDERASYON KOYAR TAMAM OLUR...
AGAM BAYA SANA İYİ KOYMUŞ EPEYCE ZORUNA GİTMİŞ OLMALI, ŞİMDİ BİRDE FEDERASYON KOYAR TAMAM OLUR,.,
Şikeci değil o canım benim şikici, hazmedemiyosan şikilmemeyi öğreneceksin...Buralarda ağlamakla olmuyor o işler, şerefsizin birini başkan yapmışsınız, adam bildiğin terörist gerçi taraftarının da ondan farkı yok. Öyle de böylede biz koyup geçiyoruz, eğer hala şike diyorsan zaten ilk satın aldığımız sizle cincondur her sene şiktiğimize göre...
kendi başarısızlıklarınızı masa oyunlarıyla geri almaya kalkışıyorsunuz çok önemliyse külübümüz size tenekeden kupa göndersin bizden önce istatiklerinize bakın kesin biz şike yaptık siz küme düşmekten zor kurtuldunuz art niyetli olmak yerine yapıcı pozitif düşünün
Sığır oğlu sığır
aynen katılıyorum sana kardeşim meloyu pfdk ya sevkedenler volkana ne diyecek bakalım
evet doğru söylüyorsun pis trabzon şikecinin önde gideni.hatta emenike1 tane koydu fener tamda ŞİKERKEN maç tatil edildi işte bu şike
seni gidi şempanze seni bu maçı katleden sen değilmisin aylardır nifak tohumu ektin ve semeresinide aldın fenerin ekmeğine yağ sürdün ..şimdide cezamız neyse razıyız demekle hala daha kabadayılık peşindesin..cidden zeka özürlü olduğunu düşünüyorum.
Bu adam gerçekten zeka özürlü emin olabilirsin kardeşim...
sene sonunda kaleci onuru cimboma verirsiniz
o kulübün başundaki en beyuk çeza sensun,pirak artık da ibo..git balık tut..
aglamayınbe hacıosman olay cıkarsa ıstafa edecektın seni beklıyoruz erkekolda istafa et
trabzon'a verilen en büyük ceza böyle bir başkandır, daha kötüsü olamaz Allah trabzon'u kurtarsın ne diyem..
evet hacı osmandan ancak balıkçı olur
ula ibo nasıl olurda bi klub başkanı der ceazmızı ödderiz der demek planlısınız ki bekliyorsuz ceza miktari onemli değil sizin içiin ulan yeter yetr trabzon gibi büyük camiayıyayı böyle hareketi hakkketmeyen takım olarak yazıklar olsun eee nedemişler vezir olacağınaza rezil olun daha iyiiii
Takım
O
Av
P
Geri Dön