HABER

'İçecekteki buz tuvaletten kirli'

Çin’de yürütülen bir araştırmada fast-food restoranlarında içecekler için kullanılan buz parçalarının tuvalette akan sudan daha kirli olduğu iddia edildi.

'İçecekteki buz tuvaletten kirli'

China Central Televizyonu’nun (CCTV) Pekin’de bulunan dünyaca ünlü iki fast-food zinciri McDonald's ve KFC'deki hijyeni inceleyen haberi yankı uyandırdı.

Haberde, restoranlarda içecekler içinde kullanılan buz parçalarının normal içme suyuna oranla 19 kat daha fazla bakteri taşıdığı iddia edildi. Bir restoranda yapılan incelemede ise buz parçalarının tuvalette akan sudan 13 kat daha fazla bakteri içerdiği belirtildi. Televizyon sunucusu, 3 ayrı KFC restoranına gidildiğini ve buz örnekleri alınarak,örneklerinin de tuvalet suyuyla karşılaştırılması için incelemeye gönderildiği söyledi.

Wall Street Journal’ın haberine göre, KFC resmi özür yayınlarken, McDonald's soruşturma başlattığını açıkladı.

Uzmanlar, kirli buz makinelerinin, gıda güvenliği bilincinin düşük olması ve sterilizasyon çalışmalarının sık yapılmaması bakteri üremesinin ana sebepleri arasında gösteriyor.

Gıda mühendisi Ding Ke, yüksek miktarda bakterinin başta dizanteri olmak üzere birçok hastalığa davetiye çıkardığını ifade etti.

sağlık haberleri

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
yıyenler ıcenler dusunsun.bu kadar haber yapılıyo halada kfc mcdonalds bılmem ne gıbı yerlerde ınsanlar suru halınde kuyruga gırıyo.gıdıp solesen orada senı doverler ama bu haberlere kulak asmalıyız.coluk cocugumuzu fastfood tuketımınden gerı tutmalıyız.
size katılıyorum
çoğru ama bu haberi bizim sağlık bakanlığımızda gözönüne alıp bu işletmeleri denetlemeliki kimin ney olduğu ortaya çıksın halkta sağlıklı besine yönelsin belediyeler sağlık bakanlığı hatta çevre bakanlığı bile kontrol edebilir bu işletmelerin çevreye zarar verip vermediklerini yoksa ülkeyi başıboş olarak gçrür böyle işletmeler istedikleri gibi at koştururlar
valla kirl imirli yaz sıcanda çörk çörk gidiyii :D
olsada içsekkkk :D
ÇİN'DEKİ KFC'den bahis ediyor, Türkiye'deki kfC 'lerin mutfaklarını hepimiz görüyoruz, görevlilerin elleri, kıyafetleri tertemiz, mutfak da öyle. Su olarak damacana suyu kullanıyorlar.
sen nerenle okuyosun kardes haberı?adamlar o ıceceklerın bakterı olusumuna cok daha yatkın oldugunu soluyolar sen nelerden dem vuruyosun?la yoksa sen kfc yonetıcısı felanmısın?
Geri Dön