HABER

İçişleri Bakanı Soylu: Yalan rüzgarıyla karşı karşıyayız, adli soruşturma devam ediyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyla ilgili olarak "Yalan rüzgarıyla karşı karşıyayız adli soruşturma devam ediyor. Şu ana kadar yürütülen soruşturmalar kapsamında hiçbir provokasyon bulgusuna rastlamadım. Bana sorsalardı gitmemelerini tavsiye ederdim. 'Aile bizim haberimiz yok' diyor" dedi.

İçişleri Bakanı Soylu: Yalan rüzgarıyla karşı karşıyayız, adli soruşturma devam ediyor

Meclis'te düzenlenen resepsiyona katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarda bulundu.

YSK'nin İstanbul seçimlerine ilişkin kararıyla ilgili açıklamada bulunan Soylu, "YSK'nın bir kararla birlikte bu itiraza konu olan meselelerin araştırılması ve bunlarla ilgili yapılacak birtakım değerlendirmelerin önemli olduğunu düşünüyorum. Araştırmaların sonucu ne çıkacak hep beraber göreceğiz." dedi.

"BANA SORSALARDI GİTMEMELERİNİ TAVSİYE EDERDİM"

Kılıçdaoğlu'na yapılan saldırıyla ilgili soruşturma'nın da sürdüğünü belirten Bakan Soylu, "Muhtarın bilgisi ve haberi olduğunu söylüyor, muhtar açıklama yapıyor 'Haber yok.' diyor. Ailenin bilgisi olduğu söyleniyor, aile açıklama yapıyor, 'Bizim bilgimiz yoktur, artık bizi rahat bıraksın, biz dua etmek istiyoruz.' diyor. Elde sopalar vardı diyor, sopalarla ilgili kimsenin bir bilgisi, görgüsü veya böyle bir değerlendirme yok. İnan bir yalan rüzgarı ile karşı karşıyayız. Ben bu yalan rüzgarından yoruldum. Adli soruşturma devam ediyor. Şu ana kadar yürütülen soruşturmalar kapsamında hiçbir provokasyon bulgusuna rastlamadım. Bana sorsalardı gitmemelerini tavsiye ederdim. CHP'lilerin şehit cenazelerinde protokole alınmamalarını tedbir olarak söyledim. İki ay sonra şehit cenazelerine gidebilirler dedim çünkü tehdit kalkmıştı" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 83 yorum
Kemal! biryanına İmamın Oğlanı al diğer yanına ; İstiklal Marşını okumayan HDP nin EşBaşkanını Önce Çukurca'da ki Askeri Birliğe gidin. Sen ;"- YPG Size saldırmaz Rahat olun" de Pervane de"-Biz Sırtımızı PKK ya YPG ye Yasladık" desin.. Sonra Üçünüz ; Yasin Börü' nün Ailesini ziyaret edin! İmamın Oğlan "-Demirtaşın Siyasetini , Çizgisini BEĞENİYORUM" desin.. Ensonrada; Bir Şehid in Cenazesine gelin! Germeyin Ulan Milleti!
@palermo544 Sen niye gerildin birader seçimi kaybeden ağan yumruğu atan ibne yumruğu yiyen Kılıçdaroğlu yalanı söyleyen Soylu sana ne oldu
@palermo544 Yürü lan cahil. Siz değilmisiniz Oslo da pkk ile görüşen ! SİZ DEĞİLMİSİNİZ BUTUN FETONUN GELİRİNİ SAGLAYAN (ALİ İHSAN) SİZ DEĞİLMİSİNİZ HDPYI MECLISE SOKAN ! BARZANIYLE KIMIN FOTOLARI VAR ! SIZ VARYA YER YUZUNDEKI LANET EDILMIS YARATIKLARSINIZ !!!
@palermo544 cok da güzel özetlemişsiniz Bravo....dogru söze ve tespite ne hacet.
Neymiş, 'Şehit yakınları acısından saldırmış'. Yüzbaşı kardeşini kaybeden Yarbay, acısından tepki gösterince ne yaptınız? Terörist ilan edip, ihraç ettiniz. Germeyin bu ülkeyi ..
CHP genel başkanına yapulan saldırı, ülkenin birlik ve bütünlüğüne karşı yapılmıştır.. Bu alçak saldırıyı savunmak, saldırganları himaye etmek en hafif ifade ile bölücülüktür..
Provakatör paralı trol, aenin gibilerinde sonu gelecek
sen önce şu meşhur Oslo görüşmelerini sonra imralı ziyaretlerini habur rezaletini çadır mahkemelerinde teröristlerin zorla aklanma çalışmalarını,açılım süreci safsatası ile o süreçte PKK nın nasıl güçlenip kendileri için nasıl yığınak yaptıklarını yüzlerce şehidin bu politika yüzünden verildiğini hatırla seçim sürecinde insanların nasıl kutuplaştırıldığını hatırla ondan sonra konuş.Bahsi geçen şahıs ana muhalefet lideridir bu ülkenin başkanı.bakanı muhalefet lideri oraya gideceksen tedbirini alacaksın nasıl der o zaman güvenlik güçlerinin işi nedir orada .
Aynı tarz paylaşım. Kasıtlı ve çalışılmış hareketler. Fetö yaptırıyor olabilir. AKP'ye çalışıyorum tarzı ama zarar verici yaklaşımlar. Bu provokatif paylaşımları yapanları alacaksın içeri. Derinlemesine sorgulanmaları şart. 80 öncesine götürmeye çalışıyorlar ülkeyi. Sağ - sol çatışması çıkarmaya çalışıyorlar. Çok dikkatli olmak lazım
fazla gerilme koparsın
bunlari zaten biliyorlar bosuna anlatmana gerek yok bunlarin derdi baska..
Sen zaten başlıbaşına en büyük provakasyonsun başkasına ihtiyaç yok. "CHP'lileri şehit cenazelerine almayın" diyecek kadar ahlaksızlaşabilmiş, oy için satmayacağı mukaddes olmayan bir içişleri bakanı! Yazık size.
beşiktaşta akp ile mhp nin toplam oyu %16 Ama kimse size Beşiktaş ilcesinde saldırmaz bizler medeni insanlarız
oy icin bayragina saldiran istiklal marsini okumayanlarla dolasirken sereften bahsetmeniz cok garip
Neden gitmeyecekmiş bu ülkede vatan evladı sadece siz misiniz???
Geri Dön