İçişleri Bakanı Süleyman Soylu duyurdu! Ağrı'da sıcak çatışma

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ağrı'da devam eden operasyonlarda teröristlerle sıcak temas sağlandığını ve çatışma çıktığını duyurdu. Öte yandan 112 çağrı merkezlerine gelen asılsız ihbarlara dikkat çeken Soylu, "Valiliklerimiz tarafından 250 lira ceza kesilmektedir" dedi.

İçişleri Bakan Soylu, yaptığı açıklamada "Ağrı'da sabahtan beri yürüyen bir operasyon var. Başka bir yerden aldığımız bilgiyi değerlendirerek emniyet ile Jandarma Komutanlığımızın düzenlediği operasyonla 3 PKK'lı terörist daha etkisiz hale getirildi. Bunların hepsi kendine ait oluşturulan hakikaten gelişmiş takip yöntemleri, izleme yöntemleri, en önemlisi de analiz yöntemleriyle gerçekleşmektedir." ifadelerini kullandı.

Soylu, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi;

"Yeni iletişim, yaygın medya unsurlarıyla insanlardaki bir şeyleri kazanma hırsının artması veya topluma verilen yanlış mesajlar, gelişi güzel yapılan yayınlar, suçlu profilini değiştiriyor. Günlük hayatta şahit olduğumuz pek çok cinayet hadisesinin aynısını yıllardan beri televizyon filmlerinde, dizilerde izliyorduk. Birilerini bir şekilde etkilediğini, yönlendirdiğini, onlardan akıl aldığını, bir fikri altyapı oluşturduğunu, kim inkar edebilir? Bunun üstüne bir de teknolojik yeniliklerin açtığı kaza ve suç alanları ekleniyor.

'AYIP YA...'

1 Ocak-30 Kasım 2019 arasında 44 ildeki yeni nesil 112 çağrı merkezlerimize gelen toplam çağrı sayısı 39 milyon 216 bin 435'tir. Bu ihbarların yüzde 68'i yani 26 milyon 270 bini asılsız ihbardır. Ayıp ya... 12 milyon 496 bini de gerçek ihbardır. Biz bunu düzeltebiliriz.

250 LİRA CEZA

112 çağrı merkezlerine gelen asılsız ihbarlara çok sert tepki gösteren Soylu "Asılsız ihbarlara karşı ceza uygulamasına da başladık. Valiliklerimiz tarafından 250 lira ceza kesilmektedir ancak mesele ceza tahsil etmek değil hayat kurtarmaktır." ifadeleri kullandı.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
Birileri Bu Memleket için çalışır didinir. Birileride YurtDışına çıkıp ; Sahiplerine Türkiye'yi Şikayet eder. Birde Utanmadan "İkinci Atatürk" ilan ettiler.. Olum! Bizim Bilmeyipte Sizin bildiğiniz başka bir Atatürk mü var? Söyleyinde Bilelim
Memleket için çalışıp sayısız projeyi hayata geçirirsen, Silah sanayiinde Yıllardır süren noksanlığı giderirsen; tu_kaka PKK Sponsorlarına Selam götürüp, Seçimde ittifak yaparsan, Türkiye'yi Şikayet edersen "İkinci Atatürk"!!! nasıl oluyor olum bu iş!!! anlatında bilelim
Ülkeyi Açık Cevza İnfaz Kurumuna Çevirdiniz. Operasyon varmışta Devam ediyormuş ta .... Operasyon Olmayan Gün Var mı....?
devletimize polisimize askerimize allah razı olsun
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler