İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 'Cumartesi Anneleri' çıkışına sosyal medyadan tepki yağıyor!

Cumartesi Anneleri'nin 700. hafta eylemine izin verilmemesiyle ilgili olarak "Bu millet yüz yıl önce bunların ağababalarına bu ülkeyi teslim etmemişti, bugün onların paçozlarına da teslim etmez" ifadesini kullanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya, eyleme katılan Ahmet Şık'tan tepki geldi. Şık, Twitter hesabından Cumartesi Anneleri'nin 2011 yılında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'la yaptıkları görüşmenin arşiv görüntülerini paylaşırken, CHP'li Tanrıkulu da Soylu'ya tepki gösterdi.

Cumartesi Anneleri'nin önceki gün Galatasaray Meydanı'ndaki 700. buluşmasının yasaklanmasına ilişkin açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "İzin vermedik çünkü artık bu istismarın ve kandırmacanın son bulmasını istedik. Anneliğin terör örgütünce istismar edilmesine, teröre kılıf yapılmasına göz mü yumsaydık? Bu millet yüz yıl önce bunların ağababalarına bu ülkeyi teslim etmemişti, bugün onların paçozlarına da teslim etmez, bunu herkes böyle bilsin" ifadesini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sözlerine sosyal medya üzerinden çok sayıda tepki gelirken, bu tepkilerden biri de eyleme katılan HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık'tan geldi.

​Cumartesi Anneleri'nin 2011 yılında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'la yaptıkları görüşmenin arşiv görüntülerini de paylaşan Şık, "Zalimlik ve savunuculuğunu yapmak konusunda tutarlı olup ilkeler söz konusu olduğunda dünü ile bugünü arasındaki uçurumu menfaatleriyle doldurmaya çalışan naylon kahramanlara da bu ülke teslim olmadı" diye yazdı.

ahmet-sik-soylu-tepkisi

TANRIKULU: BU AÇIKLAMANIN ANLAMI BİZİM İKTİDARIMIZDA KİMSE ADALET ARAYAMAZ

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da Twitter hesabından Soylu'nun açıklamasına tepki gösterdi.

Tanrıkulu, "Bu açıklamanın anlamı: ‘Devlette süreklilik esastır, devir aldığımız ve daha da derinleştirdiğimiz 'derin devlet' faili meçhul cinayet işler, insanları zorla kaybettirir de ama anne de olsa kimse bizim iktidarımızda bunların akıbetini soramaz, adalet arayamaz, yas tutamaz" dedi.

sezgin-tanrikulu

SOSYAL MEDYADAN ÇOK SAYIDA TEPKİ GELDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Cumartesi Anneleri ile ilgili sözlerine çok sayıda sosyal medya kullanıcısından da tepki geldi. İşte o tepkilerden bazıları;

baris-atay

merdan-yanardag

tur-yildiz-bicer

saymaz-twitter


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 37 yorum
Sayın bakanım doğru yoldasınız Yıllardır sizin gibi bir bakanımız olmadı. Kırmzı listedeki teröristler geberdikçe bunlar daha çok konuşacaklardır. ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN YOLUNUZ AÇIK KILICINIZ KESKİN OLSUN.
@tugrul_2015_ggght doğru yolda değilsiniz yazık ediyorsunuz bu ülkeye ve bu ülkenin insanına.kin ve nefret tohumları ekiyorsunuz..aklınızı başınıza devşirin.
Sayın Bakanım sonuna kadar haklı.. dikkatederseniz resim 7 yıl önce kayıp evlatlarını arayanlar mevcut.. Cumartesi anneleri, pazar babaları, perşembe teyzeleri..
7 binkere toplansanız ne yazar?
gezi direnişinde 3.5 attınız Saltanat elden gidiyeeaahh diye,çok kurcalama bence :)
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler