İçişleri Bakanlığı'ndan Tunceli Belediyesi'ne 'Dersim' soruşturması

İçişleri Bakanlığı'nca, Belediye Meclisi tarafından verilen Tunceli isminin 'Dersim' olarak değiştirilmesi kararıyla ilgili soruşturma başlatılarak müfettiş görevlendirildi.

İçişleri Bakanlığı'ndan Tunceli Belediyesi'ne 'Dersim' soruşturması

Tunceli Belediye Meclisi, 7 Mayıs 2019 günü yaptığı olağan toplantısında Tunceli Belediyesi tabelasının 'Dersim Belediyesi' olarak değiştirilmesi yönünde karar aldı. Erzincan İdare Mahkemesi'nin yürütmenin durdurulması kararı almasının ardından İçişleri Bakanlığı da, kararla ilgili soruşturma başlatarak, müfettiş görevlendirdi.

İçişler Bakanlığı, Tunceli Belediye Meclisi'nin aldığı 'Dersim' kararının belediye meclisinde oylanması ve oylama sırasında karara 'evet' oyu veren meclis üyeleriyle ilgili soruşturmayı yürütmek üzere görevlendirdiği müfettişin Tunceli'ye gelerek soruşturmayı yürüttüğü öğrenildi. İçişleri Bakanlığı'nın görevlendirdiği Mülkiye Başmüfettişi'nin dün Tunceli Belediyesi'ne giderek gerekli belgeleri aldığı, Belediye Başkanı TKP'li Fatih Mehmet Maçoğlu ile bir süre görüştüğü bildirildi. Müfettiş, soruşturmasını Tunceli Valiliği'nde yürüttüğü, bugün Belediye Meclisi'nde 'Dersim' kararına evet oyu veren 9 belediye meclisi üyesinin ifadelerine başvuracağı öğrenildi.

Kaynak: DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 45 yorum
sen kimsin atatürkün koyduğu koca tunceliyi dersim diye değiştiricen hadsiz bizde adam zannettik örnek alınacak insan dedik tam bölücü örgüt mensubu gibi davrandın
Gerçek komnistler, M. Kemali sevmezler. Maske olarak kullanırlar. M. Kemal komünizme karşıydı.
Bu millet sana boş işlerle uğraş diye oy vermedi başkan, yanlış yaptın
nohut ve tarim ile baslayip Gaza gelip baska yere atlarsan Boyle olur. Yani isim olmus tunceli be kardesim sen yine dersim de ...ama siyasi ayak senin butun iyu yaptiklarni siler bu ulkede....kayyum atanir sen koyune gideresin gibime geliyor.....ahhh macaoglu ahhh
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler