İçişleri’nden Demirtaş, Baluken ve CHP’li Tanrıkulu için suç duyurusu

İçişleri Bakanlığı, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, HDP Grup Başkanvekili Baluken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu ve Külter'in avukatı Mesut Gerez hakkında suç duyurusunda bulundu

İçişleri’nden Demirtaş, Baluken ve CHP’li Tanrıkulu için suç duyurusu

İçişleri Bakanlığı tarafından, DBP Şırnak il yöneticisi Hurşit Külter’in Şırnak’ta kaçırılarak gözaltında tutulduğu, işkence gördüğü ve infaz edilmek istendiği yönündeki iddiaları propaganda aracı olarak kullandığı gerekçesiyle, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, HDP Grup Başkanvekili Baluken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu ve Külter’in avukatı Mesut Gerez hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına bulunulan suç duyurusunda Demirtaş, Baluken, Tanrıkulu ile Gerez’in, Türk Ceza Kanunu’nun, “suç uydurma”, “adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs”, “yargı görevini yapanı etkilemeye teşebbüs”, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama”, “suç işlemeye tahrik”, “kanunlara uymamaya tahrik” ile “Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama” suçları ile Terörle Mücadele Kanununun ilgili maddeleri gereğince cezalandırılmaları istendi.,

KAYBOLDUĞUNU SANILIYORDU AMA IRAK’TA ORTAYA ÇIKTI

27 Mayıs 2016’dan bu yana kendisinden haber alınamayan DBP Şırnak İl Yöneticisi Hurşit Külter Ekim ayının başında Irak’ın Kerkük kentinde ortaya çıkmıştı. Şırnak Valiliği, o dönem Külter’in gözaltına alındığı iddialarını yalanlamıştı. Külter’in kaybolduğu sanılan 27 Mayıs 2016 gününden bu yana özellikle sosyal medyada yetkililere “Hurşit Külter Nerede?” sorusu yöneltilmiş, sosyal medyada #HurşitKülterNerede etiketi ile kampanyalar yürütülmüştü. Cumartesi Anneleri de her hafta ısrarla Hurşit Külter’in akıbetini sormuşlardı. Milli Savunma Bakanlığı, gözaltı iddialarını araştırmak üzere Şırnak’a bir müfettiş gönderdiğini açıklamıştı. CHP’li Sezgin Tanrıkulu da Hurşit Külter ile ilgili kamuoyuna açıklamalarda bulunmuş ve konuşu Meclis gündemine taşımıştı.


Hurşit Külter aylar sonra Kerkük’te ortaya çıkmıştı.

Okuyucu Yorumları 16 yorum
öcelikle cuhurbaşkanımıza başbakanımıza ve içişleri bakanımıza şonşuz teşekkür eder başarılar dilerim ALLAH TÜRK Ü KORUŞUN YÜCELTŞİN
@xxx0215 TÜRKLÜĞÜ İNKAR EDEN, BİR KEZ BİLE "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE" DEMEYENLER, NASIL OLUR DA TÜRK ULUSUNA HAYIRLI HİZMET VEREBİLİR?
İŞTE OLAY BU TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN ÇIKARLARINI HİÇ KİMSEYE ÇİĞNETMEYELİM ZALİM VATAN HAİNLERİNDEN HESAP SORALIM. ALLAH C.C ŞEHİTLERİMİZE RAHMET ETSİN MEKANLARI CENNET OLSUN. ALLAH C.C TÜRK POLİSİNİ SAYIN CUMHURBAŞKANINI BAŞBAKANINI HÜKUMETİNİ ASKERİNİ KORUSUN GÜCÜMÜZE GÜÇ KATSIN. ALLAHUEKBER ALLAH BİZE YETER.
TÜRKİYEDE BAĞIMSIZ YARGI VARDIR.1. AYAKKABI KUTUSU HIRSIZI CEZALANDIRILMIŞTIR.2.BAKAN ÇOCUKLARI EVDEKİ PARALARDAN HÜKÜM GİYMİŞTİR.3RÜŞVET KOL SAATİNİ ALAN BAKAN HAPİSTEDİR.4.SIFIRLAMACI HIRSIZ VE OĞLU YARGIYA TESLİM OLMUŞTUR.5.DENİZ FENERİ HIRSIZLARI HAPİSTEDİR.6.ÜRGEV YÖNETİCİLERİ RÜŞVET ALMAKTAN TUTUKLANMIŞLARDIR. ÖRNEKLERDE GÇRÜLDÜĞÜ GİBİ ÜLKEMİZDE YARGI GAYET BAĞIMSIZDIR.SOKAKLARDA ÖZGÜR ÖZGÜR GEZMEKTEDİR.
@dommbili ellerine sağlık
@dommbili zekeriya öz ün iddanamesini gerçek kabul etmenin ötesine geçmişsin yazından o anlaşılıyor:) mit tırları da türkmenlere değil işide sevkiyat yapıyordu o zaman senin fikrince klasik aşırı sola saplanıp kalmış "keşke gerçek olsa" dediğin hayallerin peşinden hala koşturmaktasın :)
@dommbili Sen nerede yaşıyorsun fetönün köpeği.Bunlar uydurma suçlardı.Darbe yapanların iftirasıydı.Bu kadarmı saf olur insan be.Senin gibilerin bu ülkenin geleceğinde yeri yok.Defolup gidin Pensilvanyadakinin yanına.
@dommbili BURADA YAZDIĞIN YORUM GİBİ BOŞ BELEŞ İŞLERLE UĞRAŞIYORSUN TAM BİR HAÇLI ZİHNİYETİNİN MAŞASI OLMUŞSUN. BURADA YAZDIĞIN GİBİ YAZA YAZA TELEF OLACAKSIN. TANSİYONUN ÇIKACAK ŞUURUN BULANACAK. BURADAN YAZ SEN VE SENİN GİBİ DÜŞÜNENLERLE BERABER SAYIN KILIÇDAROĞLU NUDA YANINA AL KATİL SELOŞ UN YANINA GİT DEVRİMCİLİK OYNA. TÜRK MİLLETİNİN DEVLETİNİN ÖNCELİKLERİ CHP VE HDPKK NINKİNDEN FARKLI VATAN HAİNLERİNİN ANLAMASINI BEKLEMİYORUM.ÇATLAYIN BETER OLUN. ALLAH C.C TÜRK MİLLETİNİ KORUSUN GÜCÜMÜZE GÜÇ KATSIN.
@dommbili daha hala anlayamadın mı onları FETOnun polislerinin yaptığını. Anlamazsın, çünkü anlamak istemiyorsun.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler