HABER

İçkiler sahte, ölümler gerçek! 'Zehir' operasyonunda sahte içki kabusu artarak sürüyor

Yaklaşan yılbaşı öncesi sahte içki nedeniyle Antalya, Erzincan, Kahramanmaraş, İstanbul, Mersin Gaziantep, Sivas ve Yalova'dan ölüm haberleri geldi. Ekiplerin yaptıkları yoğun denetimlere rağmen şu ana kadar 27 kişi sahte içki yüzünden hayatını kaybetti. Son olarak ölenlerden ikisi Erzincan'da hastaneye kaldırılmıştı. Ölü sayısının daha da artmasından endişe ediliyor.

İçkiler sahte, ölümler gerçek! 'Zehir' operasyonunda sahte içki kabusu artarak sürüyor

Ekiplerin yaptıkları yoğun denetimlere rağmen şu ana kadar 27 kişi sahte içki yüzünden hayatını kaybetti.

Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı'nın yeni yıl öncesi sahte içkiye karşı ülke genelinde başlattığı “Zehir” adlı operasyonda şu ana kadar 54 bin 702 litre sahte ve kaçak içki ele geçirildi.

ANTALYA

Manavgat'ta 15 Kasım-15 Aralık tarihleri arasındaki 1 aylık süreçte değişik mahallelerde ikamet eden 8 kişi, ev yapımı alkolden zehirlenerek Manavgat Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. A.H.K., G.Ö. ve M.Y. isimli 3 kişi yaşamını yitirirken, E.Ö., E.T., H.S. ve A.Ç.'nin entübe edildiği, 1 kişinin ise taburcu edildiği bildirildi. Diğer yandan ev yapımı alkolden zehirlenip hastanede entübe edilenlerden A.Ç.'nin hayatını kaybettiği bildirildi. Bu gelişmeyle birlikte ilçede son 1 ayda sahte içkiden hayatını kaybedenlerin sayısı 4'e yükseldi.

ERZİNCAN

Erzincan'da içki içtikten sonra rahatsızlanan 5 kişi, hastanelere kaldırıldı. Bu kişiler, metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle tedaviye alındı. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören Hasan Başer (72), önceki gün doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı. Aydın Güler de (63) bugün yaşamını yitirdi. Aydın Güler’in cenazesi otopsi için morga kaldırıldı.

K.B., Y.A. ve S.T.’nin tedavileri devam ederken, olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Y.B. ve M.C. polis tarafından gözaltına alındı, 1 kişinin de arandığı belirtildi.

GAZİANTEP

Gaziantep'ten 3 kişi hayatını kaybederken 7 kişi ise tedavileri yapılmak üzere hastaneye kaldırıldı.

Screenshot_4

KAHRAMANMARAŞ

Alınan bilgiye göre, il merkezi ile Elbistan ilçesinde metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle toplam 7 kişi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Tıp Fakültesi ve Necip Fazıl Şehir Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Sağlık durumları ağır olan Aytekin Karagenç (65), Şahin Büyüksakallı (55) ve Abdullah Çam adlı şahıslar, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamayarak hayatlarını kaybetti. Yoğun bakımda yaşam mücadelesi verdikleri öğrenilen 4 kişiden Ali Kalaycı'da kurtarılamadı. Böylelikle sahte içkiden ölenlerin sayısı 4'e yükseldi.

MERSİN

Mersin'de sahte içki nedeniyle 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi ise tedavi altındı.

SİVAS

Edinilen bilgiye göre, Zara ilçesinde metil alkolden üretilmiş sahte rakı içen 2 kişi birer gün arayla hayatlarını kaybetti. Aynı rakıdan içen 3 kişinin ise tedavilerinin sürdüğü ve hayati tehlikelerinin bulunduğu belirtildi. Sahte rakı üreten 4 kişinin gözaltına alındığı olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Screenshot_5

İSTANBUL

İstanbul'da da sahte içki faciası devam ediyor. Hayatını kaybedenlerin sayısı 7'ye yükseldi.

YALOVA

Yalova'nın Çınarcık ilçesinde metil alkolden yaptıkları içkiyi içen 2 arkadaş hayatını kaybetti. Yakınları ise iki arkadaşın uzun süredir kendileri için içki ürettiklerini belirtti. Olayla ilgili tahkikat sürüyor.

Screenshot_6

EMNİYET EKİPLERİNİN SAHTE İÇKİYE KARŞI ÜLKE GENELİNDE BAŞLATTIĞI OPERASYONLAR SÜRÜYOR

Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı ekipleri, yeni yıl öncesi piyasa sahte içki sürmek isteyen suç gruplarına yönelik ülke genelinde başlatılan “Zehir” operasyonunu sürdürüyor. Operasyon kapsamında şu ana kadar 54 bin 702 litre sahte/kaçak alkollü içki, 10 bin 240 adet etiket, 102 adet sahte bandrol, 260 şişe alkol aroması ele geçirildi. Yakalama, arama ve gözaltı çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Screenshot_7

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön