İdlib'de Esad rejimine ait helikopter düşürüldü!

İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi içindeki batı Halep kırsalında, Beşar Esad rejimine ait helikopter düşürüldü.

İdlib'de Esad rejimine ait helikopter düşürüldü!

Suriye'de İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi sınırları içerisindeki batı Halep kırsalında Beşar Esad rejimine ait helikopter düşürüldü.

Muhalifler ve rejim güçleri arasında batı Halep kırsalında şiddetlenen çatışmalar devam ederken, Halep kent merkezi yakınlarından havalanan bir helikopter, muhaliflerin cephe hatlarına yöneldi.

Cephe hatlarından geçişi sırasında Kuptan el-Cebel mevkinde açılan ateşte helikopterin isabet aldığı, dumanlar yükselerek düştüğü görüldü.

Öte yandan muhaliflere ait uçak gözlemevine göre, rejimin Hama askeri havaalanından kalkan bir savaş uçağı, kulenin helikopterin düşürülmesiyle ilgili uyarısı üzerine piste geri döndü.

İdlib'in Serakib ilçe merkezinin batısında da 3 gün önce rejime ait helikopter düşürülmüş ve içindeki 3 kişi hayatını kaybetmişti.

KAYNAK: AA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 31 yorum
Hadi bakalım! Esed in Bombardımanından sonra ; Bir yaşındaki Bebeğinin Parçalarını sokaktan toplayan Annenin haberine "Esed Teröristleri öldürüyor" diye yazan Alçklr! Mehmetçiğe El uzatmak, Savunmasız Sivilleri Katletmeye Benzemiyormuş demi.. Hani Olum Suriye'nin hava sahası!!! Kendi Helikopterleri bile Ucamıyor artık! "Askerimizin Orda ne işi var" diyen Yvşklar! Suriye'ye nezaman Harekât yapılsa "Bize Ne Siz Gidin" diyenler Sizler Degilmiydiniz olum! Orda Siz Yoksunuz Askerinizde Yok! O Asker Bizim Askerimiz Bizim MEHMETCİGİMİZ!
allahına kurban
@gamlibaykus_111 kafaya bak nato kafa nato mermer mehmetcık bızım de sen orda neyı saunuyorsun nusraya destek olup orayı esdın kontrol altına almasına engel olmaya calsıyorsun yan tarafında ypg fıratın dogusunda fınk atıyor abd enıstesıyle kolkola tırlar dolusu sılah gıdıyor sen kalkıp vatanını abd menseeli cetelere karsı kurtarmyaya calısan ve savunan devlete ve surıyeyı bop projesıne yem etmek ısteyen tırlar dolusu sılah verırken bızım sehıtlerımıze sehıtlerımız var dıyen alay eden abdnın yanına kos. dumbelek
@sonmezim türk asker, türkiye cumhuriyeti devletinin çıkarlarını ve sınırlarının güvenliği için suriye'de, bunu medyada ve basında yıllarıdr eski generaller, askerler, stratejistler, yazarlar, aydınlar, bürokratlar hatta tarihçiler bile yıllardır anlatıyor, taş olsa anlar, aptal olsa anlar, ama chp'liler anlamıyor.
@gamlibaykus_111 @gamlibaykus_111 Allah akıl fikir versin. Olaya at gözlüğü ile bakıp yorum yapmışsınız.tamda ABD ve İsrail'in ihtayacı olan bir tipsiniz. Esad'ın durması bizim yararınıza olur.. siz ve sizin gibiler mandacı zihniyetten asla vazgeçmeyecek siniz.
kim yapacak bunu ya yakıtı bitmiştir biz kınadık bitti gitti
aslanlar insanlarla anlaşma yapmaz. esad!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler