İdlibli grafiti sanatçısı, savaşın izlerini fırçasıyla siliyor

Suriyeli grafiti (duvar yazısı) sanatçısı, İdlib ilinde bombardımanlarda hasar alan okul ve hastane duvarlarına resim yapıyor - Yıkıntılar arasında bulduğu duvarlara resim yapan sanatçı Esmer: - "Resimler Esed rejiminin okulları, hastaneleri ve hayatın bütün unsurlarını yıktığını gösteriyor. Bütün kayıplarımıza rağmen temelinde özgürlüğün olduğu adil bir davamız var"

İDLİB (AA) - Suriyeli grafiti (duvar yazısı) sanatçısı, İdlib'deki hava saldırılarında hasar gören duvarlara çizdiği resimlerle savaşın izlerini silerken uluslararası topluma "Özgürlük isteğimizin bedeli katliam oldu" mesajını vermek istiyor.

İdlib iline bağlı Binniş ilçesinde yaşayan 35 yaşındaki Aziz Esmer, Esed rejiminin hava ve kara saldırılarında yıkılan binaların duvarlarına bir yıldır Suriye’deki iç savaşı anlatan resimler çiziyor.

Sanatçı Esmer, Suriye iç savaşının yanı sıra İslam dünyasına ilişkin mesajlarını da yıkıntılar içinde bulduğu duvarlara kazıyor.

Grafitilerde, "Umut", "Kamplarınızı alın, vatanımızı iade edin", "Mescid-i Aksa'ya özgürlük" gibi ifadeler yer alıyor.

Esmer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, " 'En basit ve temel haklarımızdan olan özgürlüğü istediğimiz için rejim bize en güçlü silahlarla karşılık verdi' mesajını resimlerim aracılığıyla uluslararası topluma ulaştırmak istiyorum.” dedi.

Esmer, yıkıntıya dönüşen binalarda bölge halkının acı hatıralarının izleri olduğunu, çizdiği resimlerle bu izleri silmek istediğini dile getirdi.

Grafiti sanatçısı Esmer, "Resimler Esed rejiminin okulları, hastaneleri ve hayatın bütün unsurlarını yıktığını gösteriyor. Bütün kayıplarımıza rağmen temelinde özgürlüğün olduğu adil bir davamız var." diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler