HABER

İDO'dan taşıma rekoru

İDO, 2009 yılında 7 milyon araç, 101 milyon yolcu taşıdı.

İSTANBUL (İHA) - Son yıllarda gerçekleştirilen önemli yatırımlarla dünyanın en büyük filolarından birine sahip olan İstanbul Deniz Otobüsü İşletmeleri'nin (İDO) Genel Müdürü Dr. Ahmet Paksoy, çalışmaları hakkında İhlas Haber Ajansı (İHA) yöneticilerine bilgi verdi.

İHA Genel Koordinatörü Thomas Bonifield, Genel Müdür Yardımcıları İsmail Ballı ve İbrahim Pazan ile İstanbul Bölge Müdürü Oğuzhan Güven'e bilgi veren İDO Genel Müdürü Dr. Ahmet Paksoy, 2009 yılında 7 milyon araç, 101 milyon da yolcu taşıdıklarını belirterek, ''Halkımıza hizmet etmek bizim için en büyük mutluluk. Toplam 33 hatta 25 deniz otobüsü, 10 hızlı feribot, 17 araba vapuru, 38 şehir hatları yolcu vapuru ve Mavi Marmara yolcu gemisi ile 86 noktaya hizmet götürüyoruz. 2009 yılı yaklaşık ciromuz 387 milyon liradır'' şeklinde konuştu.

Yatırımlarına 2010 yılında devam ettiklerini ifade eden Paksoy, ''Tamamen Türk işgücü ile Haliç Tersanesi'nde inşa edilen üç Haliç Vapuru'ndan ikisi olan Sütlüce ve Kasımpaşa vapurları, Haliç Hattında 9 Ocak 2010 Cumartesi günü seferlerine başladı. Panoramik camları sayesinde geniş bir görüş açısı sunan vapurlarda ayrıca iklimlendirme, fiziksel engellilerin iniş binişini kolaylaştıran rampa gibi birçok modern özellikler de mevcut'' dedi. Engelli yolcuların Şehir Hatları'nın jeton ve Akbilli hatlarında ücretsiz olarak seyahat edebildiklerini hatırlatan İDO Genel Müdürü Dr. Ahmet Paksoy, ''Engel durumları eğer yalnız olarak seyahat etmelerine izin vermiyorsa, refakatçileri de ücretsiz olarak yolculuklarını gerçekleştirebilmektedir'' diye konuştu.

Öte yandan görüşmede, İHA Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Pazan 'Padişah Anneleri' ve Son Saraylı Omsam Ertuğrul Efendi' isimli kitaplarını imzalayıp günün anısına İDO Genel Müdürü Dr. Ahmet Paksoy'a hediye etti.

Geri Dön