HABER

İftarda tüketilmesi gereken besinler nelerdir

Öncelikle sudur. Su olmadan metabolizmamızın uzun süre hayatını sürdürebilmesi mümkün değildir.

İftarda tüketilmesi gereken besinler nelerdir

Öncelikle sudur. Su olmadan metabolizmamızın uzun süre hayatını sürdürebilmesi mümkün değildir. Özellikle bu sıcak aylarda iftarda öncelikle tüketilmesi gereken şey sudur.

Suyun arkasından, çorba sevenler çorba içebilir. Ya da peynir, zeytin gibi küçük bir iftariyelik alınabilir. Yalnız bunların arkasından 20 dakika kadar, sindirim sistemine çalışması için zaman tanımakta fayda vardır.

Sindirim sistemine zaman ayırdıktan sonra ana öğüne geçilmelidir. Ana öğünde de tıpkı sahurdaki gibi, protein, karbonhidrat, yağ ve posa dengesinin iyi olduğu bir menü tüketilmelidir. Etli sebze yemekleri, et yemekleri, salata, zeytinyağlı sebze yemekleri, pilav - makarna ile karbonhidrat, bunlardan bir kaç saat sonra da meyve veya tatlı yenebilir.

Yaz mevsimi olduğu için, şekeri düşük olduğundan ve kalsiyum içermesinden dolayı dondurma tüketilebilir.

İki öğüne sıkıştırılmış günler yaşanacağı için, meyve ve süt - yoğurt tüketiminin özellikle altını çizmek gerekir. Vücudun kalsiyuma ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır.

[Iftarda tuketilmesi gereken besinler nelerdir?](http://www.nasil.tv/Iftarda-tuketilmesi-gereken-besinler-nelerdir)[](http://www.nasil.tv)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön