HABER

'İGDAŞ halka açılacak sonra satılacak'

İSTANBUL (İHA) - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Büyükşehir'in şirketlerinden İGDAŞ'ı önce halka açıp sonra özelleştireceklerini açıkladı.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Hadımköy alt gelir gurubuna yönelik konutların kura çekimi için Feshane Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende gazetecilerin İGDAŞ'ın özelleştirilmesiyle ilgili sorularını cevaplandırdı.

Gelişmelerin İGDAŞ'ın abone sayısı ve değerinin daha artacağını gösterdiğini belirten Başkan Kadir Topbaş, şöyle konuştu:
"Böyle ticari bir kuruluşu satarken iyi bir değer bulmak kaydıyla veririz tabi ki. Teklifler var, ama şirket değerini piyasaya çıkınca bulur. İkili görüşmelerle satış yapmayı düşünmüyoruz. Şirket satış için ortaya konduğu zaman talep edenler gelip orada yarışmaları gerekir. Ama önce hisselerin bir kısmını halkımıza sattıktan sonra bu satışı gerçekleştireceğiz".

Özelleştirme tarihinin henüz belli olmadığını, çalışma ve değerlendirmelerin sürdüğünü kaydeden Başkan Topbaş, "Çalışmalar en ideale ulaştıktan sonra satışı gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu. Kadir Topbaş, İstanbul'da doğalgaz sıkıntısı olup olmadığı yönündeki bir soruyu da, "İGDAŞ'ın gaz alımı Türkiye'nin genel gaz politikasıyla ilgilidir. Ancak, doğalgaz dışa bağımlı olduğumuz bir enerji kaynağı olmasına rağmen, bu konuda bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Şu anda Enerji Bakanlığımız'ın İstanbul Silivri'de ve Türkiye genelinde yeraltı depolarında doğalgaz depolanmasıyla ilgili çalışmaları var. Bu yeraltı depolarıyla muhtemel sıkıntılar giderilecek. Bu yedekleme çalışmasından dolayı İstanbul'da gelecekte de doğalgaz sıkıntısı olmaz" diye cevapladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler