HABER

Iğdır'a 950 milyon dolarlık yatırım

Adalet Kalkınma Partisi (AK Parti) Iğdır milletvekili Ali Güner, partilerinin iktidarda olduğu 8 yılı aşan sürede Iğdır'a yapılan ve yapılacak olan hizmetleri anlattı.

AK Parti Iğdır İl Teşkilatı'nda partililere hitap eden AK Parti Iğdır milletvekili Ali Güner, 2011 yılında Iğdır'a 950 milyon dolarlık yatırım yapılacağını söyledi. Güner, "Bu yatırımın 600 milyon doları demiryolu projesi, 300 milyon doları Ünlendi barajı, 50 milyon doları ise yeni yapılacak devlet hastanesine harcanacaktır" dedi.

2011 Yılı içerisinde Iğdır'da eğitime de büyük yatırımlar yapılacağını kaydeden Güner, "İlimizde spor, turizm, fen bilimleri ve güzel sanatlar liseleri açılacaktır. Söz verdiğimiz gibi mayıs ayında şu anda inşaatı devam eden hava alanımız hizmete girecektir. Ünlendi barajı ve doğalgaz şehir içi şebekesi çalışmaları da 2011 yılı içerisinde gerçekleşecektir. Şu anda Nahcıvan, Türkiye, İran ortak sınır kapısı açılma çalışmaları bitti. Iğdırlı Ak Parti'nin illerine yaptığı yatırımları görerek oyunu Ak

Parti'den yana kullanacaktır" dedi.

Ak Parti'nin iktidara geldiği 8 yılı aşan sürede neler yaptığına da değinen Güner şunları söyledi:

"Yapılanlar ortadır. 181 Milyar dolar olan milli gelirimiz artmıştır. Fert başına milli gelirimiz 15 bin dolara gidiyor. Türkiye, dünyada büyüyen iki ülkeden birisidir. Biri Çin, diğeri ise Türkiye'dir. 2011 seçimleri çok önemlidir, Iğdır'da 2-0 alacağız, bu zor değildir. Azeri ve Kürt kardeşlerimiz kendisine hizmet edenlere desteği verecektir. Seçimde sen ben değil, biz diyerek seçimi kazanacağız."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön