İğrenç şantaja ceza yağdı! Hapla uyutup tecavüz etmişti

İzmir'in Çeşme ilçesinde, kendisinden ayrılmak isteyen sevgilisi Y.Ç.’ye (24) tuzak kurup, hapla uyutan ardından tecavüz edip,çıplak fotoğraflarını çeken ve bunları internette yayımlamakla tehdit ederek, şantajla Y.Ç.’den para alan Saim Onat (30), 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Genç kadının en büyük kanıtı ise eski sevgilisinin kendisine gönderdiği çıplak fotoğraflar ile tehdit mesajları oldu...

İğrenç şantaja ceza yağdı! Hapla uyutup tecavüz etmişti

Çeşme’de iş yeri bulunan Saim Onat, bir süre arkadaşlık etmek içini yakınlık kurmaya çalıştığı Y.Ç. ile sevgili oldu; ancak kısa süren beraberlik ardından genç kadın ilişkiyi bitirmek istedi.

SON KEZ GÖRÜŞMEK İÇİN ÇAĞIRDI

Tüm ısrarlarına rağmen Y.Ç.’nin ilişkilerini sürdürmeyi kabul etmemesi üzerine Onat, genç kadını son kez konuşmak üzere buluşmaya ikna etti.Onat, Y.Ç.’nin içeceğine uyuşturucu hap koyup, Alsancak semtinde kiraladığı eve götürdü. Burada 3 gün boyunca zorla tuttuğu öne sürülen eski sevgilisine tecavüz ettiği iddia edilen Onat, bununla da kalmayıp, Y.Ç.’nin çıplak fotoğraflarını çekti.

WHATSAPP MESAJLARIYLA ŞOKE OLDU

Üç gün sonunda Onat’ın serbest bıraktığı ve yaşadıklarının psikolojik yıkımından kurtulmaya çalışan Y.Ç., cep telefonuna WhatsApp’tan gelen mesajlarla şoke oldu. Onat, çektiği çıplak fotoğrafları genç kadına gönderip, bunları internette yayımlamakla tehdit edip, toplam 17 bin TL istedi.

'BAŞIMA BİR ŞEY GELİRSE YAYIMLAYIN'

İlk başta eski sevgilisinin istediği parayı veren Y.Ç., Onat’ın fotoğraflarını başka arkadaşlarına da gönderip, başına bir şey gelmesi halinde bunları yayımlamalarını istemesi üzerine hukuki mücadele başlatma kararı aldı. Avukatı Ayşe Esra Ünlü Polat’la konuşup, yaşadıklarını anlatan genç kadın, eldeki delillerle savcılığa suç duyurusunda bulundu. Genç kadının en büyük kanıtı ise eski sevgilisinin kendisine gönderdiği çıplak fotoğraflar ile tehdit mesajları oldu.

2 YIL 6 AY HAPİS CEZASI ERTELENDİ

Hakkında’tecavüz’, 'özel hayatın gizliliğini ihlal' ve 'şantaj' suçlarından ceza istenen Saim Onat’ın, 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargılanması tamamlandı. Onat, 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Onat’ın 'özel hayatın gizliliği' ve 'şantaj' suçundan aldığı 2 yıl 6 ay hapis cezası, hükmün geri bırakılması kararıyla ertelenirken, 10 yıl hapis cezası ise ertelenmedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
az aaz 3 sene yatıp çıkacak şerefsiz
ne ceza yağmış ama.. bu memlekette kadınların işi harbi zor.. lan biz baklava çalan çocuğa bıle daha fazla ceza vermıştik..bu memlekete bir dönem en azından bu işler için bi kadın şart arkadaş...
3 seneye bu çıkıp bu kadının başına illet olacak haberlerden okuyacağız sonra şu kadar suçu vardı ceza aldı ama iyi halden çıktı vs. diye. neden 2 yıl 6 aylık cezası ertelendi mesela? hakima rüşvetmi verdide ertelendi... yani neden bir ceza ertelenir benim aklım mantığım almıyor bu iyi biri olsa zaten ceza almaz ee kötü birinin cezasınıda neden erteliyorsunuz
@waltran_09 ,neden olacak,takım elbise kravat giyip,hakimin karşısında el pençe divan durdunmu al sana iyi hal indirimi.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler