HABER

İhale belediye başkanvekiline kaldı!

Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 'İhaleye fesat karıştırma" davasında sanık olarak yargılanan Çine Belediye Başkanvekili Mehmet D., 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

AYDIN (İHA) -Çine'ye bağlı Kavşit köyündeki Hazine'ye ait arazilerin satışıyla ilgili "İhaleye fesat karıştırma" suçlamasıyla Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden dava sonuçlandı. Mahkeme davada yargılanan Mehmet D.'yi 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırdı.

Olayla ilgili tutuklu bulunan Çine Seyyar Satıcılar ve Manavlar Derneği eski Başkanı Ahmet A.'ya da 5 yıl hapis cezası verildi. Olayın diğer tutuklu sanıkları Y.Ç. 5 yıl, O.Y. de 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Dava dosyasının temyize gönderilmesi nedeniyle davanın tutuklu sanığı Ahmet A., Y.Ç. ve O.Y. tahliye edildi. Davanın sanıkları karar kesinleşinceye kadar serbest bırakıldı.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Çine'ye bağlı Kavşit köyü sınırları içerisinde yer alan ve ihaleye çıkarılan bazı Hazine arazilerin satışı konusunda ihaleye fesat karıştırıldığı iddiası ile başlatılan operasyon sürecinde Ahmet A., O.Y. ve Y.Ç. isimli şahıslar gözaltına alınmış ve çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine konulmuşlardı. İhale sürecinde çıkar amaçlı para verdiği ileri sürülen Çine Belediye Başkanvekili Mehmet D. de, soruşturma kapsamında sanık olarak ifade vermişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler