'İhale' krizi büyüyor! Ekrem İmamoğlu'ndan dikkat çeken açıklamalar

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, hukuki girişimler başlattığı Haydarpaşa ve Sirkeci Garı kiralama ihalesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

'İhale' krizi büyüyor! Ekrem İmamoğlu'ndan dikkat çeken açıklamalar

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu incelemelerde bulunduğu Pendik Göçbeyli köyünde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Haydarpaşa ve Sirkeci garlarının depo sanatlarının kültür ve sanat faaliyetlerinde kullanılmak üzere TCDD'nin açtığı ve İBB'nin elendiği ihale ile ilgili Ulaştırma Bakanlığı kaynaklarının “tartışmaların içinde yer almak istemedikleri için resmî bir açıklama yapılmayacağı” yönündeki açıklamasını değerlendirdi.

“BAKAN ADINA BİRİLERİ Mİ KONUŞUYOR”

İmamoğlu “Bakan adına birileri mi konuşuyor? Bu şeye benziyor; karnından konuşan tiyatrocular vardır ağzı kapalı mır mır mır. O iş öyle olmaz. Siz bakansanız bu ülkenin karayolları size aitse, TCDD size aitse, bu ülkenin bir kamu malını bir kamu kurumuna verme yetkisi cumhurbaşkanı tebliğinde o kadar açık ki. Bu milletin malını yine millete vereceksin. Kim olduğu belli olmayan 3000 TL maaşla geçinen bir adam kimse artık bilemiyoruz arkasında ne varsa, 15 yıllığına bu şehrin kültür sanat ve etkinlikler adına ticari faaliyette bulunmayacağı bir alanı verdim nasıl dersiniz? Allah aşkına. Bir kişinin vicdanına sığıyorsa desin ki ‘bu benim vicdanıma sığdı İmamoğlu yanlış konuşuyor. ‘Bu işin partisi olur mu Allah aşkına? Bu işin siyaseti olur mu? “ dedi.

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı'na seslenen İmamoğlu şunları söyledi:

“Ben tekrar bakana diyorum ki; sayın bakan bakanlık yap. Gelin bu işi düzeltin. Madem bu güne kadar konunun dışında kaldınız, içinde olduğunuzda nasıl oluyor anlayalım. Bunu yapın , memleket bir takım yozlaşmalara karşı da bir düzelme hissetsin. İnsanlar şunu görmesin; kayırmacılıkla, torpille, onun bunun yakını olmakla değil de hakkaniyetle iş yürüyor desin insanlarımız. Ben geldim köyün emekçileriyle konuşup geleceklerini daha güzel nasıl yapabiliriz konuşuyoruz. Memleketin meselesi bu. Memleketin meselesi işsizlik vesaire. Bu işlerle uğraşmayın. Birinin oğlu, kızı, yeğeni mutlu olacak diye uğraşmayın. Gelin bu işi yol yakınken düzeltin. Üst mercilere taşımak istemiyorum. Sayın bakan size fırsat tanıyorum. Bakanlık yap.”

“AHLAKSIZLIĞIN DANİSKASI”

İmamoğlu “Daha üst mercilerden kastınız nedir?” sorusuna da “Bu ülkenin biri olmazsa öbürü o da olmazsa öbürü kademe kademe hiyerarşi hiyerarşi gidiyoruz. Haddimizi biliriz. Nereden başlayacağımızı nereye doğru gideceğimizi biliriz. Günün sonunda ben 16 milyon insanın belediye başkanıyım. Gittiğim köye sokağa ‘bana oy verdiniz mi’ diye soruyor muyum? Böyle bir şey olur mu? Ahlaksızlığın daniskası. Onun için ben artık seçilmişler her ne kadar bazen yanlış cümleler etse de seçilmişler benim makamımı taşıyorlar. Bana ait 82 milyondan birey olarak benim. Kademe kademe yukarıya çıkarız. Orada da karşılık bulması bu memleketin bir devlete sahip olduğunun hissini uyandırır. Bir parti devleti değil millete ait bir devlet. Bu da topluma özgüven kazandır. Onun çabası içerisindeyim” yanıtını verdi.

“O FOTOĞRAFIN ALTINDA EZİLİR”

İmamoğlu Ulaştırma Bakanı ve ihaleyi alan şirketin sahibinin birlikte fotoğrafının ortaya çıktığının hatırlatılması üzerine de “En sonunda millet herkesin cezasını verir. Ama bugün için şunu söyleyebilirim; bir fotoğraf çok anlam ifade etmeyebilir. Benle de sokakta yolda herkes fotoğraf çekiniyor. Ama bu işe müdahale etmezse o fotoğraf çok anlamlı olur. Müdahale ederse bir anlamı olmaz. Olabilir insanı ziyaret etmiştir. Ama o fotoğraf bu sürece müdahale etmediği zaman o fotoğraf sayın bakan için çok anlamlı olur altından kalkamaz. Altında ezilir. Ben de istemiyorum. Ezilsin istemiyorum. Şahsen tanıdığım birisidir ezilsin istemiyorum” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 130 yorum
sonuna kadar arkandayız başkan... yedirme o yerleri kimseye
birraraftan Parkları yeşil alanları Para yok deyip satıyor diğer taraftan Haydarpaşa garı ihalesi için mıymıy ediyor. Parası yoksa İhâlede işi ne? Parası varsa; Parkları Toplanma alanlarını Kime ve Neden Satıyor Ekrem Başkan
Yemekten bıkmadılar usanmadılar doymak nedir bilmediler nasıl zihniyettir nasıl müslümanlıktır edep yahu
İstanbul ' u 25 yıldır yağmalaryanlar, deprem toplanma alanlarını AVM yapanlar bir anda çevreci oluvermiş..
Bir avuç rantçı- çıkarcı Istanbul' un iradesine kafa tutuyor ! Bu menfaat grubu kimden cesaret alıyor..
@palerm0 Bilgin olmayan konularda yorum yapmaya kalkıp rezil olma istarsen.Konunun parayla alakası yok.Bakanlık önce Belediyeye girme dedi.Sonrada son arttırma ihalesinde hiç haber vermeden arapça kökenli yerine öz Türkçe kökenli kelime kullanıldığı bahanesi ile ihale dışında bıraktı.2 yıl önce Belediyede 3 bin TL maaşla çalışan Okçular vakfı!!!! eski müdürüne elden teslim verdi.Bunu savunan kişinin vatan ve ülke sevgisi sorgulanmalıdır.
@r.etkar ihalede rakibin senden daha yüksek fiyat vermiş daha ne konuşuyorsun?
@fahrettin_goycimen_1960 beylikdüzünde 500 milyon zarra nasıl oldu 50 bin sermayeli arakadaşının şirketine 50 milyonluk ihale kim verdi https://www.bolgegundem.com/ibb-baskani-ekrem-imamoglundan-yakin-arkadasina-torpil-1047910h.htm
@serhataxess tipik akp cahil tiröllüğübe en çarpıcı örneksin ,cehaletiniz en büyük meziyetiniz olmuş,
@serhataxess akp den bahsediyorsun şu an velediye akp değil onlar 25 sene sonunda kalanları da götürmenin derdinde
@palerm0 oglum ihaleyi alan herif 3 binle calisan eski bir IBB calisani kafani calistir biraz
Başkan ,bunlarr her şeyi cukka yaptılar.Gene de doymadılar ama mücadeleye devam.
@topaltilki.89 bari haberi okuda yorum yap bu kadarmı at gözlüğü takıyorsunuz. yiyen kim yemeye çalışan kim? ekrem aylık 100 bin tl.kira vereyim demiş diğer firma 300 bin vermiş ve ihaleyi almış. söyle bakalım kim yemeye harlanmış doymayan kim?
@g.sonmez65 ayda 3.000 tl ye belediyede çalışan adam 300.000 tl parayı nerden bulmuşda kiralıyor asıl siz atın at gözlüklerini Allahtan korkun biraz bırakın şu şakşakçılığı
@gunbo_84 ispark cumhuriyet gazetesine aylık 341tl ihaleyi verenleri koruyanlar kimin şakşakcısı
bu millet yanında
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler