HABER

III. "JD musıc" Rock Competıtıon finalistleri belli oldu

III. "JD musıc" Rock Competıtıon finalistleri belli oldu

Dünyada 100'ü aşkın ülkede, amatör rock müzisyenlerine destek veren Jack Daniel's, ülkemizde üçüncü kez düzenlemekte olduğu "Jack Daniel's Rock Yarışması" ile amatör rock müzik gruplarına fırsatlar sunmaya devam ediyor.

Jack Daniel's Rock Müzik Yarışması, Türkiye ve Avrupa genelinden gelen yoğun ilgi ve Türkiye genelinden katılımlarla bu yıl daha da büyüyerek devam ediyor. Gelen başvuruları Dünya ve Türkiye müzik sektörünün güçlü isimlerinden oluşan jüri üyeleri (Rolling Stone Müzik Editörü Alper Bahçekapılı, Hive Müzik Direktörü Olie Kornelsen, New Order Grubunun bas gitaristi Peter Hook, Live Nation Başkan Yardımcısı Phil Bowdery, Müzisyen Şebnem Ferah ve Prodüktör Tarkan Gözübüyük) değerlendirerek ilk 10 Finalisti belirlediler.

III. Jack Daniel's Rock Müzik Yarışmasında Finale kalan amatör rock müzik grupları;

1- RIND – Kelepçe / İSTANBUL
2- UÇUŞ SERBEST – Uyan / ANKARA
3- DÜZANSIZ – Vazgeç / DENİZLİ
4- NEDİM CANER ÜSTÜN – Paranoya / İSTANBUL
5- ZODİAC – Herşey Böyle Başladı / İSTANBUL
6- SERKAN KORKMAZ – FUNKY03 / İZMİR
7- MASUM PİNOKYO – Olmadı / ANTALYA
8- K.E.K. – Bugün İşe Gitmesem / İSTANBUL
9- NEFES – Küçüksün / İSTANBUL
10- DELTA – Dönmedolap / İSTANBUL

Finalistler, 15 Mart Cumartesi akşamı, Beyoğlu, İstanbul'da bulunan Yeni Melek'te Jüri üyeleri ve seyircilerin önünde gerçekleştirecekleri canlı performanslar ile ödüller için yarışacaklar. Gecede ayrıca GRİPİN grubu canlı konser verecek.

Jack Daniel's Rock Müzik Yarışması birincisi, Nisan ayında Amerika'da yapılacak olan "JD Global Müzik Festivali"'ne katılacak. Bu festivalde aynı zamanda HARD-FI, Carbon Silicon ve Black Rebel Motorcycle Club grupları da canlı konser verecek.

Jack Daniel's Rock Müzik Yarışması ikincisi, İngiltere'de yapılmakta olan "JDSet Rock Müzik Organizasyonu'nda" canlı konser verecek. Jack Daniel's Rock Müzik Yarışması üçüncüsü, Türkiyenin ünlü prodüktörü Tarkan Gözübüyük ile 1 şarkılık demo albüm yapacak.

JACK DANİEL'S HAKKINDA 1863 yılında çocukluğundan beri çalıştığı viski imalathanesini devralan Jack Daniel'ın, 1866 yılında damıtımevini tescil ettirmesiyle Jack Daniel's Alkollü İçki Fabrikası adını alan şirket, ABD'nin kayıtlı en eski alkollü içki fabrikası olarak tarihe geçmiştir. Günümüzde halen Akçaağaç kömürüyle damıtılarak yumuşatılan "Jack Daniel's"ın merkezi, Tennessee eyaletinde 361 nüfuslu Lynchburg kasabasında bulunmaktadır. Jack Daniel's hakkında ayrıntılı bilgiyi www.jackdaniels.com adresinde bulabilirsiniz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön