İki dünya devi bu tabletlerin peşinde

Mobil dünyanın iki büyük ismi tablet alanında yeni bir kategori oluşturacak çalışmalar içinde olabilir. İşte Samsung’un ve Apple’ın tablet planları:

İki dünya devi bu tabletlerin peşinde

Endüstriyel bilgi kaynaklarından gelen haberler, mobil dünyanın geleceğine ışık tutmaya devam ediyor. DigiTimes’ın Apple ve Samsung için ortaya attığı iddialara göre her iki marka da birbirinden bağımsız olarak dev ekranlı tabletler için kolları sıvamış durumda.

Planlar arasında tabletlerde 12inç barajına ulaşmak yer alıyor. Üst seviye modeller olarak konumlandırılacağı belirtilen bu tabletler, güçlü donanımsal özellikler ile donatılacak ve yenilikçi teknolojileri beraberinde getirecek.

Bilindiği gibi Apple hali hazırda 11.6inç ve 13.3inç büyüklüğünde MacBook Air modellerine sahip. Samsung’un da benzeri boyutlarda dizüstü bilgisayarları bulunuyor. Her iki isim de düşen satışlara hareket getirmek ve pazar payını korumak adına böylesi bir işe girişmiş olabilir.

Bilindiği gibi yılın geride kalan ikinci çeyreğinde tablet pazarı global ölçekte %9.7 oranında küçülmüş ve 45.1 Milyon adet tablet satışı gerçekleşmişti. Apple ise aynı dönemde bir önceki yıla göre daha az tablet satışı gerçekleştirdi. iPad satışları 19.5 Milyon’dan 14.6 Milyon’a geriledi.

Abone Sayısı 5 Yılda 500 Bine Ulaştı

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler