HABER

İkiz kardeşleri ölüme götüren dedikodu

Yaşamlarına son veren ikiz kızkardeşler 26 yaşındaki Hediye Demirel ile Kadriye Demirel’in intiharınının ardındaki sır perdesi aralanmaya başladı.

İkiz kardeşleri ölüme götüren dedikodu

Diyarbakır’da dün sabaha karşı apartmanın 7’nci katından atlayarak yaşamlarına son veren ikiz kızkardeşler 26 yaşındaki Hediye Demirel ile Kadriye Demirel’in intiharınının ardındaki sır perdesi aralanmaya başladı.

İkiz kızkardeşleri ölüme, Hediye Demirel hakkında ortaya atılan dedikodular nedeniyle nişanın bozulmasının götürdüğü belirtildi. Hediye Demirel ile nişanlanmaktan vazgeçen Bülent Süer ifadesinde, “Çeşitli dedikodular üzerine nişandan vazgeçtim. Ondan sonra neler yaşandığını bilmiyorum” dedi.

Çınar İlçesi’nin İncirtepe Köyü’nde yaşayan ve anneleri yıllar önce baraj gölünde boğularak ölen ikizlerden Hediye Demirel, iddiaya göre bir süre akrabası Talat Demirel ile arkadaşlık yaptı. İkili daha sonra anlaşamayınca ayrıldı. Hediye Demirel, yakınlarının da devreye girmesiyle yine akrabası olan Bülent Süer ile bir süre önce sözlendi.
İki genç arasında yapılan sözün ardından, geçen cumartesi akşamı aile arasında nişanlarının yapılmasına karar verildi. Ancak, akraba olan aile arasında Hediye Demirel’in başka biriyle daha önce arkadaşlık yaptığı dedikoduları yayıldı. Bunun üzerine Süer ailesinin ileri gelenleri toplantı yaparak nişanı bozma kararı aldı. Damat adayı Bülent Süer, genç kızı istemediğini belirterek, söz yüzüğünü iade etti.

ÖĞRENİNCE ÇOK ÜZÜLDÜLER

Süer, ailesinin aldığı karar Bağlar İlçesi Sento Caddesi üzerindeki Elma Apatmanı’nın 7’nci katındaki ağabeyleri Zinnur Demirel’in evinde bulunan ve köyden nişan için gelen Hediye Demirel’e yakınları tarafından bildirildi. Karar üzerine Hediye Demirel, ikizi Kadriye Demirel ile büyük üzüntü yaşadı. İkizler, sabaha karşı bulunduları 7’nci kattan peşpeşe atlarak intihar etti.

İkizlerin intiharı ardından Diyarbakır polisi geniş kapsamlı soruşturma başlattı. Her iki aile fertlerinin yanı sıra nişanı atan Bülent Süer’in de ifadesi alındı. Süer, Hediye Demirel ile sözlendiğini ve nişan kararı alındığını belirterek, “Ancak aile içinde çeşitli dedikodular ortaya atıldı. Bu dedikodular üzerine ben nişandan vazgeçtim. Bu kararımızı da kızın ailesine bildirdik. Ondan sonra neler yaşandığını bilmiyorum” dedi.

Hediye Demirel hakkında dedikodu çıkardığı iddia edilen Talat Demirel ise iddiayı yalanlayarak, “Ben bir genç kızın geleceğiyle niye oynayayım. Hiç bir şekilde hakkında dedikodu yapmadım” diye konuştu. Her iki genç de ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

KÖYDE TOPRAĞA VERİLDİLER

İkizler Hediye ile Kadriye Demirel, dün akşam saatlerinde Çınar’ın İncirtepe Köyü’ne götürülerek gözyaşları arasında toprağa verildi. Diyarbakır’a nişana giden ancak, nişanın bozulmasıyla ikizlerin cenazelerinin gelmesi köyde büyük üzüntüye neden oldu. Köylüler, ikizlerin neden intihar ettikleri konusunda bilgileri olmadığını belirterek, gazetecilerin köyde görüntü almasına ve görüşmeler yapmasına üzüntü yaşadıkları gerekçesiyle izin vermedi. Demirel, kardeşlerinin yakınları da gazetecilerle görüşmek istemedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön