İkizler burcu: 2018 yılı yeniay, dolunay ve tutulmalar rehberi

Mynet Astroloji Danışmanı İremSu, İkizler burcu okurları için 2018 yılının yeniay, dolunay ve tutulmalar rehberini yazdı.

İkizler burcu: 2018 yılı yeniay, dolunay ve tutulmalar rehberi

OCAK

YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY

Sevgili İkizler, 2 Ocak saat 05:24 itibariyle Yengeç burcunda oluşacak Dolunayda, finansal konularda dikkatlice hesabın yapılması gerektiğini gösteriyor. Çünkü gözden kaçan, önemsenmeyen noktalar sorun çıkartabilir. Bütçenizi aşmayınız ve duruma bilinçli şekilde bakınız. İş görüşmeleri bu Dolunayda etkilidir. Bir geri dönüş olabilir. Eğer uzun süredir iş problemleriniz varsa, bu Dolunayda keskin bir karar vermeyiniz. İşten ayrılmak veya birileriyle karşı karşıya gelmek yanlış olur. Bu Dolunay, iki hafta önceki Yeniayda verilen kararların ulaştığı sonucu gösteriyor. Anlıyoruz ki, el atına binen çabuk inermiş. Bizim beklentimize karşılık, bize sunulan veya önerilen teklifler yeterli değil. Hatta kabul etmemiz halinde zorlanabiliriz. Evimizin, ailemizin ihtiyaçlarını karşılamak zorundayız. Biz bunu yapalım, olur da bir destek gelirse iki misli rahatlamış oluruz.

OĞLAK BURCUNDA YENİAY

17 Ocak saat 05:17 Oğlak burcunda doğacak Yeniay, maddi konularda bütçenizin ciddi biçimde ele alınmasını sağlıyor. Bu meselelere odaklanarak, uygun iş ve kazanç yöntemleri, girişimlerinde bulunabilirsiniz. Çevrenizdeki yakın bulduğunuz kişilerle finansal konularda görüşmeler olabilir. Eğitiminize ağırlık vererek, hem çalışıp hem okuma gündeminizde yer alabilir. Duygusal düşünmekten ziyade, ciddiyetle olayları değerlendirmek bu Yeniayda önem taşıyor. Eğer yeni bir iş veya projeniz varsa, kredi-yatırım ve çevre değişikliği gibi konularda adım atmak istiyorsanız, miras-hukukla alakalı işleriniz varsa, bu Yeniayda tam olarak ne yapacağınıza karar verebilirsiniz. Başkalarından maddi-manevi anlamda size destek olmalarını, olgunlukla yaklaşımda bulunmalarını beklersiniz. Bu Yeniay, yeni bir yolun, kendinizi ifade ederek yeteneğinize göre bir tercihte bulunmanın da işaretçisi olacaktır.

ASLAN BURCUNDA TAM AY TUTULMASI

31 Ocak saat 16:30 itibariyle oluşacak Aslan burcunda oluşacak Tam Ay tutulması, eğitim ve iş tercihlerimizi, yakınlarımızla ilişkimizi, kişisel gelişim ve inancımızı test edicidir. Buradan olumsuz bir sonuç çıkarılmasın. Biz bu Tutulmada kendi görüşümüzü de öne süreceğiz. Birileri veya toplumun bize empoze ettiği inanç sistemleri, öğretilmişler yerine kendimizi geliştirmeyi tercih edeceğiz. Dışarıyla aramızdaki görüş farklılıklarını sorgulayacağız. Neye inanıyoruz, neleri kabule zorlanıyoruz. Bizden istenen ne, biz ne talep ediyoruz. Bu ikisi arasındaki dengeyi kurmak gerekiyor. Çünkü dayatılan yanlış olduğu gibi, başkalarının izinden giderek sürüye kurban da olabiliriz. Tabii ki ilişkilerimizi bozmayacağız, dünyayı takip edeceğiz, araştıracağız, gelişimi önemseyeceğiz. Eğer içimize siniyorsa anlaşacağız, sinmiyorsa kabul etmeyeceğiz. Karar verirken, biz ne düşüyoruz, ne istiyoruz bunu da önemseyeceğiz. Bu bir projenin bize uymayan şartları nedeniyle reddedilmesi veya üzerinde konuşularak uygun hale getirilmesi mümkündür. Eğitim ve işle ilgili yeni bir karar olabilir. Kardeşlerimizle ilişkimizi yeniden dizayn edebilir. Uzaklarda aradığımızı yakınımızda bulmamızı sağlayabilir. Yeni bir perspektif kazandırabilir. Kendimize olan güvenimizi yükseltebilir. Birileri karşı çıkabilir veya bir çekişme yaşanabilir. Ancak sonunda en doğru tercihte bulunulur.

ŞUBAT

KOVA BURCUNDA KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI

Sevgili İkizler, 15 Şubat saat 23:52 Kova burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, maddi konular başta olmak üzere çevrenizle alakalı her meselede yeni yollar, yeni çözümler arayışımızı işaret ediyor. Hassasız bu Tutulmada ve bir o kadar destek bekliyoruz. Tek başına işin içinden çıkamadığımız meselelere farklı bir açıdan bakmamızı sağlayacak insanlara ihtiyacımız var. İnanç bu Tutulmada etkili. Kendimize ve hayata negatif açıdan bakmak, bardağın boş tarafını görmek vakti değil. Bilakis zihnimizi toparlayıp, vizyon sahibi kişiler gibi çözümcül düşünmek zorundayız. Gökyüzü bu Tutulmada sorumluluk almanın, disiplinli çalışmanın, hiçbir şeyi şansa bırakmamamın önemini vurguluyor. Başkalarının ne dediği, hakkımızda ne düşündüğüyle vakit kaybetmek yerine, yetenek ve tecrübelerimizi ifade edeceğimiz alanlara yönelmek gerekiyor. İlişkilerimize de bu açıdan bakmalıyız. Belki biraz zorlanacaksınız ancak bu Tutulmada asıl potansiyel gücünüzü fark edeceksiniz. Bir girişimde bulunabilirsiniz. Karşınıza hangi yol ve teklif çıkarsa lütfen kazanç-kayıp yönünde analiz ediniz. Uygunmuş gibi dursa da, sonrasında problem yaratır mı diye bakınız. Özellikle kredi, borçlanma, hukuksal konularda çok daha dikkatli olunuz.

MART

BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY

Sevgili İkizler, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunay, aile ilişkilerinde, iş hayatında, finansal konularda sizi zorlayan şartlar nedeniyle gerginsiniz. Size göre hiçbir şey mükemmel değil. Bu yüzden etrafınızdaki insanları eleştirebilirsiniz. Armudun sapı, üzümün çöpü misali, her şeyde bir kusur bulabilirsiniz. Bu durum tabii ki aile içinde huzuru kaçırabilir. Hassasiyet iş hayatında da ön plandadır. Önyargılı düşünce bazen kendinize acıma, işlerinizi verimli şekilde yapamamaya sebep olur. Bütün bunlar Dolunayın etkisidir. Ancak ben size ufak tavsiyelerde bulunarak ılımlı bir gün geçirmenizi sağlayabilirim. Öncelikle şu aşırı titiz düşünmekten uzak duralım. Kendimizden fedakarlık yapıp, sonra şikayetçi olmayalım. Üstümüze düşeni, yapabildiğimiz kadar yapalım. Başkaları sizin iyi niyetinizi kullanıyorsa, bunu ılımlı şekilde konuşarak halledelim. Evimizin ihtiyaçlarını, zorunlu giderlerimizi gözden geçirelim, analiz yapalım. Güzellikleri hayal edelim, umutsuz düşünmeyelim. Hayalci olmayalım. Özellikle işimiz gücümüzle alakalı gerçekçi bir hedef belirleyelim. Yakın bir zamanda Merkür-koç burcunda ilerleyecek. Arzu ettiğiniz girişimler hızlıca gerçekleşecek. Başkalarını ikna etmeniz kolaylaşacak.

BALIK BURCUNDA YENİAY

17 Mart saat 16:12 itibariyle Balık burcunda doğacak Yeniay, iş hayatında başarı kadar maddi çıkarlarınızı gözetmenin işaretçisidir. Uzun süredir sizi tatmin etmeyen bir işiniz varsa, vakit kaybetmek istemezsiniz. Hani bazen hassasiyet bizi zayıf düşürür. Ancak bu Yeniayda biz neyin ne olduğunun farkındayız. Hayallerimizi gerçekleştirmek ve isteklerimizi elde etmek için kararlıyız. Bir projenin yürürlüğe konması, toplum önüne çıkartılması, insanlara ulaştırılması yönünde çabamız yoğun olacak. Mars Yeniayın doğduğu bugün Oğlak burcunda seyrine başlayacak. Her ne olursa olsun, güçlü bir iradeye sahipsiniz. Hayatınızın kontrolünü elinizde tutarak, zorlukları güce dönüştürmeyi bileceksiniz. Engeller sizi yıldırmasın. Çünkü bu Yeniayın gelişmeleri, bu Yeniaydan faydalar göreceğinizi işaret ediyor.

TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY
31 Mart saat 15:37 Terazi burcunda oluşacak Dolunayda, liderlik arzumuz, isteklerimizi elde etmek ve bildiğimiz gibi ilerlemek ihtiyacımız bir hayli yoğun. İşlerimizi, plan ve projelerimizi yürürlüğe koymak, başkalarını etkilemek, cesaretle yol almak niyetindeyiz. Ancak bizi durduran, bekleten bir şeyler var. Sözgelimi aşk hayatımızda nazik, uyumlu, adil olmak durumundayız. Kendimize dönük düşünürken, başkasının bize ihtiyacı olduğunu görüyoruz. Tek başına hareket etmek isterken, eşimizi-partnerimizi-çocuğumuzu ihmal edemiyoruz. Bu Dolunayın yöneticisi Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu durum huzursuzluk çıkmaması, rahatımızın kaçmaması için dikkatli olacağımızı gösteriyor. Bu işimize gelir mi? Belki hayır ama en azından ucu bize dokunacak diye, yanlışa düşmeyiz. Merkür-Koç burcunda geriliyor. Geçmiş meseleler, daha önce konuşulmuş konular, iş veya projeler bekliyor. Bu bizi rahatsız ediyor ama en azından zaman kazandırarak yanlış bir karardan koruyor. Finansal konularda zaten dikkatli olmamız gerekiyor. Çünkü ister istemez ciddi şekilde borçlar, krediler, eş veya ortaklarımızla ilgili sorunlar zorluyor. Bu Dolunayın bizi hizaya çektiğini, biraz sınırladığını, yavaşlattığını görüyoruz.

NİSAN

KOÇ BURCUNDA YENİAY

Sevgili İkizler, 16 Nisan saat 04:57 Koç burcunda doğacak Yeniay, kazancınız, çevreniz, sosyal yaşamınız, plan ve projelerinizle ilgili yapılacak yeniliklerin işaretçisidir. Size cesaret, güven kazandırıcı ve başkalarından destek görmenizi sağlayıcıdır. Yürürlüğe koymayı düşündüğünüz fakat bir türlü karar veremediğiniz işlerinizi hızlı bir şekilde yapabilmenizde bu Yeniay size yoldaşlık eder. Acaba olur mu, yoksa başarısız mı sonuçlanır diye merak ettiğiniz soruların cevabını bulmanızda yardımcıdır. Bir ürün veya bir projeniz mi var şimdi kolları sıvama vaktidir. Sosyal hayattaki paylaşımları ateşleyen, size birçok yeni arkadaş, grup ve çevre kazandıracak bu Yeniay, eski bir dosttan gelen selam, kırgınlık yaşadığınız kişilerden ulaşan bir mesajın da işaretçisidir. Bu yeniayın güçlü yöneticisi Mars-Oğlak burcunda ilerlediği için, finansal konularda tabii ki güvence kıymetlidir. Miras, hukuk, hisseli bölüşümler, bankalarla alakalı işlerin iyi takip edilmesi, kimseye güvenmeden incelenmesi, hesabının yapılması faydalıdır. Ödemeler bütçenize göre hesaplanmalıdır.

AKREP BURCUNDA DOLUNAY

30 Nisan saat 03:58 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, kendi kabuğumuz içinde suya sabuna dokunmadan güvende yaşamanın, olanı olduğu haliyle kabul ederek kendimize acımanın, mücadeleden kaçmanın, büyümek, gelişmek varken, yerinde saymanın yanlışlığını vurguluyor. Bunu yapıyorsun demiyorum. Ancak bu Dolunayda böyle bir bakış açısının hatalı olacağını söylemeliyim. Profesyonel davranmak gerekiyor. Birileri destek olmayabilir hatta menfaatleri için sizi zor durumda bırakabilir. İş hayatının kendi içindeki karmaşası, dünyanın halleri sizi yorabilir. Bunlar hayatın içinde görülün şeylerdir. Siz bu Dolunayda, kendinizi psikolojik ve bedensel anlamda toparlamanız gerektiğini hissedeceksiniz veya biliyorsunuz ama ihmal ediyorsunuz. Bunu yapmamalısınız. Tabii ki bir sihirli değneğimiz yok. Ancak çaba sarf etmek, farkında olmak, uyanmak, geniş bir zaman söylemem gerekirse Temmuz ayına kadar hangi alanda ve konuda ilerlemek istiyorsanız ona göre hazırlanmak vaktidir. Venüs, burcunuzda ilerliyor. Bu gayet olumlu. Size yeni çıkış yolları, sosyal gruplar, hedef belirleme, yazışmak, konuşmak, bağlantı kurmak yönünde enerji sunuyor. Mars Oğlak burcunda ilerlediği için, kredi, yatırım, miras, hukukla ilgili konularda akılcı olmak gerekiyor. Bu Dolunay alında sizin iç dünyanızla temas ederek, dış büyümeyi sağlayıcı farkındalık kazandırıyor. Böylece başkalarından bir şeyler ummak yerine, siz işinize gücünüze hayatınıza sahip çıkmanız kolaylaşıyor. Kendinize güvenin lütfen.

MAYIS

BOĞA BURCUNDA YENİAY

Sevgili İkizler, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle Boğa burcunda doğacak Yeniayda, güven olgusu sizin için çok önemlidir. Hayatınız, kararlarınız ve durumunuzla ilgili hiçbir şeyi şansa bırakmamanız gerektiğini bilirsiniz. Gizli aşk ilişkileri veya mesleki sıkıntılar bu Yeniayda sizi daha fazla düşündürür. Şartları size uygun iş imkanlarını araştırırsınız. Dış baskılar, zorlamalarla başa çıkabilmek için bu Yeniay bir uyarı, kendine gelme ve farkındalıktır. Bir başka önemli husus, Yeniayın yöneticisi Venüsün cumartesi günü Yengeçte seyrine başlamasıdır. Bu durum güvence elde etmek amaçlı mülk sahibi olmanın, yatırım yapmanın, ailenize ait bir mülkü satarak payınıza düşeni almanın işaretçisidir. Finansal konularda uzun uzun düşünmenizi tavsiye ediyorum. Tedbirli olmak, iyice araştırmak yararlı olur. Bu Yeniay biriktirmenin, tasarruf yapmanın göstergesidir. Dünyanın türlü hali var diyerek güvenceyi önemsediğiniz zamandır.

YAY BURCUNDA DOLUNAY

29 Mayıs saat 17:20 karşıt burcunuz Yayda oluşacak Dolunay, ilişkiniz, iş ortaklığınız veya başkalarıyla olan her türlü bağınızı test etmeniz adına önem taşıyor. Siz nasıl bir ilişki yaşamaktasınız, her açıdan anlaşabiliyor musunuz, hayata bakış açınız, felsefeniz aynı mı? Nasıl bir eş veya ortak arayışındasınız? Bunları sadece kendinize göre değil, diğer tarafın da görüşlerini alarak yüzeysel değil, derinlikli bakarak çözebilirsiniz. Bu Dolunay, arzularınız, olmasını istedikleriniz ile başkalarının sizden beklentileri arasındaki dengeyi kurmanızı sağlayacak. Şanslısınız. Çünkü Merkür, burcunuzda ilerliyor. Bu da gösteriyor ki, sizin sunduğunuz fikirler, öneriler, karşı tarafı ikna etmenizi sağlayacak. Bekar İkizler için bu durum, karşınıza çıkan kişinin sizden oldukça etkilenmesi ve sizin de aynı şekilde onu çekici bulmanızdır. Hani diyebiliriz ki, yine kazanan siz olursunuz. Mars, bugün Kova burcunda seyrine başlıyor. Bu uzak bir şehir, ülke bağlantılı sosyal grupların, tanışmaların, bir araya gelişlerin işaretçisi. Bu özel de olabilir. Bir davanın, bir meselenin lehinize sonuçlanmasını sağlayabilir. Her ne kadar bağlayıcı noktalar olsa da, özgürce hareket edeceğiniz ortam ve şartlara sahip olabilirsiniz. Eğitim, çevresel ilişki, yeni projeler, işbirlikleri anlamında daha önce verilmiş veya verilecek kararlar lehinize gelişebilir.

HAZİRAN

İKİZLER BURCUNDA YENİAY

Sevgili İkizler, 13 Haziran saat 22:43 burcunuzda doğacak YENİAY, sözel ve yazı becerisine dayalı, iletişime dönük ve aktif şekilde fikirlerinizi öne süreceğiniz işlerin, girişimlerin göstergesidir. Hatta bu yönde insanlara yol göstererek, bildiklerinizi paylaşarak, danışmanlık vererek para kazanabilirsiniz. Bu Yeniayda aileye ait işlerden gelir elde etmek veya ailemizin geleceğini ilgilendirecek bir yatırım düşünmek mümkündür. Ancak hesap dışı gelişmelere veya beklenmedik durumlara karşı tedbirli olmak gerekiyor. Atacağımız adım, verilecek kararlar artı ve eksileriyle gözden geçirilmelidir. Özellikle kredi alarak, borçlanarak veya kenardaki paramızı kullanarak büyük bir işe kalkışıyorsak çok iyi düşünmeliyiz. Önümüzü görmeden paçaları sıvamamak gerekiyor. Başka yere yerleşeyim, iş kurayım veya mevcut sıkışıklıktan kurtulayım derken kendinizi cendereye sokmayınız. Gerçekten değer mi değmez mi diye iyi düşününüz.

OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY

28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, geleceğin güvence altına alınması yönünde sadece kendinizi değil, başkalarına karşı sorumluluğunuzu da hatırlatıyor. Bu Dolunayın yöneticisi Satürn geriliyor. Bu gösteriyor ki, parasal konular şakaya gelmez. Bir hayli ciddiyetle bakmam lazım. Sözgelimi krediler, yasal konular, eşin parası veya başlarından beklentimiz olan şeylerde yavaşlama ve test sürecindeyiz. Öyle aklımıza estiği gibi, içimizden geldiği gibi harcamalar yapamayız. Risk alamayız. Birilerine güvenip yola çıkamayız. Mars-Kova burcunda aynı Satürn gibi geri hareketini sürdürüyor. Macera hevesimizi yükseltiyor. Kaçıp gitmek arzusu, bir yerlerde yaşamak özlemi, değişim, yenilik ve dış dünya ilgimizi fazlasıyla çekiyor. Ancak, hangi şartlarda bunu yapacağız. Kime güveneceğiz. Nereden ne alabiliriz. Kimler yardımcı olur. Başkalarına bağımlı bir planlama yanlış olur. Oysaki hedefimiz eğer bu ise, ancak kendimize güvenebiliriz. Bu Dolunayda böyle bir radikal karar üzerinde çok iyi analiz etmek gerekir. Sözgelimi çalışmak için, başka bir yere gitmek fikri güzel ama ne denli sağlam ve garantili. Buna bakmak lazım. Kredi çekmek iyidir tabii ki ancak ne ödeyeceğiz, faizler ne durumda. Artı ve eksileriyle bir şeyleri ele almadan yola çıkamayız.

TEMMUZ

YENGEÇ BURCUNDA KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI

Sevgili İkizler, 13 Temmuz saat 06:01 Yengeç burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, finansal konularda önümüzdeki bir yıllık güvence elde etmek amaçlı gelişim anlamı taşıyor. En rahat olanınız bile, parayı önemseyecek. Paranın gücünün ne kadar çok kapıyı açtığını bilerek hayatını garanti etmek isteyecek. Tutumluluk ikizler için otomatik olarak kıymetli olgu haline gelecek. Bir iş kurmak, işinizi geliştirmek, para kazanmak, yarınları sağlam bir temel üzerine oturtmak arzusu, daha fazla kazanma isteği verecek. Aile işleri, ailenin korunması kollanması, bir yuva kurmak, aileyi büyütmek ve buna yönelik planlar projeler yapılacak. Bu Tutulma doğum haritanızdaki oluşumlarla örtüşüyorsa, yazdığım gelişmeler hayatınızda yavaş yavaş görülmeye başlar. Şimdi bu Tutulmada dikkat edilecek bir nokta var. Herkesi dost sanmamak veya insanların sürekli sizi onaylamalarını, alkışlamalarını beklememek. Siz kendinizden, yaptığınız işten emin misiniz, siz kazandığınızın kıymetini biliyor, ona göre yaşıyor musunuz işte bu önemli. Hayatı bu kadar kasmayın, sürekli endişelerle yaşamı kendinize zehir etmeyin.

KOVA BURCUNDA TAM AY TUTULMASI

27 Temmuz saat 23:22 Kova burcunda oluşacak Tam Ay Tutulması, sizin hayata bakış açınızı, yaşadığınız toplum ve dünya hakkındaki görüşlerinizi yeniden gözden geçirmenizi sağlayıcı bir etkidir. Tabii ki şu aralar Mars, iki ayrı burçta geriliyor. Durum böyle olunca Ay Tutulması kendi içinde belli bir hassasiyet yaratıyor ve size beklemede kal ve gözlemle diyor. Bu gözlemleme çok önemli. Çünkü her şey değişebilir, yenilenebilir, olgunlaşabilir. Finansal konular da bundan nasibini alır. Olumsuz düşünmeyin. Bütün bunlar zaten gereken gelişmelerdir. Uranüs Boğa burcunda ileri geri hareketleriyle kendinizi aşmanızı, gelecek düşlerinizi tasarlamanızı sağlayacak. Sizler bu Ay Tutulmasında, eğitimden iş hayatına, girişim ve uygulamak istediğiniz yeniliklere hemen karar vermek yerine, bir daha ele alacaksınız. Bu sizi yıldırmasın. Bilakis, trendler, dünya, hayat, felsefe, dini, yerleşim yeri, genişleme, büyüme hakkındaki görüşlerinizi kafanızda oturtacaksınız. Bu bir tasarım süreci gibi düşünün. Öğrenin, geliştirin ve sonra uygulamaya koyun. Yavaş hazmederek, derinlikli gözlemde bulunun. Öyle gelişmeler olur ki, farklı bir yol belirir önünüzde. Ben bunu hiç düşünmemiştim dediğiniz yenilikler yaşanır. Kulaktan dolma değil, bilakis görerek, dokunarak, araştırarak bilginizi derinleştirin. Sığ düşünceler değil, global bir dünya görüşüyle hayata bakın. Sadece kendiniz ve yaşadığınız ülke, toplum değil, büyük bir gezegende nefes alıyoruz. Entelektüel bakış önemli. Tecrübe etmek en doğrusu. Eylül ayında Mars bu konularda adımların atılmasında size destek olacaktır. Öğrendiklerinizi kendi çevrenize aktarır, şimdikinden çok daha özgüvenle ilerlersiniz.

AĞUSTOS

ASLAN BURCUNDA KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI

Sevgili İkizler, 11 Ağustos saat 12:47 Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, tutkulu ve kendimizden emin bir şekilde isteklerimizi öne sürerek, başarılı işler çıkarmak, sağlıklı olmak, yenilikte bulunmak ve finansal sorunlarımızı aşmak arzumuzu işaret ediyor. Mars ve Merkürün geri hareketleri tüm burçlar için bu tutulmada zorlanmaya neden oluyor. Siz de, yeni bir şeyler yapmak, ortaya koymak ve finansal açıdan da rahatlamak niyetindesiniz. Fakat şartlar henüz belirsizlik içerdiği için, adım atmak kolay değil. Beklediğimiz para, istediğimiz görüşme, yapılacak girişim, yürürlüğe konacak işler için ay sonuna kadar temkinli olmak gerekiyor. Bunlar hele bir olgunlaşsın, yerine otursun, belki de farklı bir çözüm bulanacak. O nedenle, kimseye söz vermeyin, mevcut iş ve düzeninize göre ilerleyin veya en azından pişman olunacak kararlar almayın. Sağlam mı, değil mi diye her şeyi kontrol etmek gerekiyor. Biliyorum, bir çıkmaz, bir sorun, bir engel, geçmiş meseleler sizi test ediyor. Ayın sonuna bir gelelim, bunların hepsi yavaş yavaş netlik kazanacak. Ona göre ilerlemeniz kolaylaşacak.

BALIK BURCUNDA DOLUNAY

26 Ağustos saat 14:56 Balık burcunda oluşacak Dolunay aşarı hassasiyetin işaretçisidir. Birlikte çalıştığınız kişilerle aranızdaki yanlış anlaşılmalar olabilir, birileri sizin hakkınız olanı vermediği gibi, iyi niyetinizi kullanabilir. Bir proje veya çalışma nedeniyle bir hayli yorulabilirsiniz. Etrafınızda olan bitene karşı bir hayli hassas yaklaşırsınız. Yenilik veya yürürlüğe koymak istediğiniz işlerin çok iyi takibinin yapılması gerekir. Çünkü bunları oturtmak zaman alır. Hangi iş, yol veya yöntemle ilerleyeceğinizi tespit etmek kolay olmayabilir. Ancak bu yanlış karar vereceksiniz anlamına gelmiyor. Sadece bir yandan ailenize destek olmanız gerekirken, iş hayatındaki belirsizlik doğal olarak bugün sizi yoruyor. Diyelim ki siz çalışan biri değilsiniz. Bu Dolunay yaşadığınız toplumdaki haksızlıklara, yanlışlıklara, ihtiyaç sahibi insanlara ve canlılara karşı duyduğunuz merhametin işaretçisi. İstiyorsunuz ki, dünya herkes için yaşanabilir yer olsun. Ancak gördüğünüz kötülükler canınızı bugün daha fazla sıkıyor. Daha önce başlanmış projelerin, yarım kalan işlerin bugün gözden geçirilmesi, eksiklerinin tamamlanması gerekiyor. Bunu göz ardı etmeyiniz. Dolunay etkisinde, bankalarla ilgili işler, vergiler, kredi ödemeleri, muhasebeyle ilgili konularda muhasebemizi iyi yapalım. Eğer bir meselede kararsızlık yaşıyorsanız, birkaç gün sonraya bırakmanızda yarar var.

EYLÜL

BAŞAK BURCUNDA YENİAY

Sevgili İkizler, 9 Eylül saat 21:02 Başak Burcunda doğacak Yeniay, yöneticiniz Merkürün desteğiyle ailenize olan desteğinizin işaretçisi olduğu gibi, titiz ve oldukça dikkatli şekilde meseleleri ele alacağınızı gösteriyor. Düzen çok önemli. Her şey yerli yerine konularak, işlerlik kazandırılacak. Bu sizi yorabilir. Fakat emin olunuz ki, bu Yeniayda verilen kararlar oldukça işinize yarar. Karışıklık ortadan kalkar, gereksiz her şey ayıklanır, temizlenir. Bu bir taşınmanın işaretçisi de olabilir. Ofiste çekmecelerin düzenlenmesi, organize edilmesiyle, rahatlarsınız. Eğer bir şey gözünüze hoş gelmiyorsa, onu değiştirmek, güzelleştirmek istersiniz. Çocuklarınız varsa onların hijyeni, eğitimi veya diğer önemli meseleleriyle ilgilenirsiniz. Bu Yeniayda iş hayatınız veya evinizle ilgili meseleleri halletmek, bu konularda yeni bir karar vermek için, 16 ve 21 Eylül tarihleri olumludur. Aşk veya çocuklarla ilgili konularda da, 23 Eylül sonrası faydalı enerjilere sahipsiniz. Sağlığınıza önem veriniz. Araştırmak, soruşturmak, web sitesi hazırlamak, bilgilenmek, kitap yazmak, mistizm, sağlıklı yaşamla ilgili faaliyetler bu Yeniayda ilginizi çekebilir. Bu konularda çalışmalar yapabilirsiniz.

KOÇ BURCUNDA DOLUNAY

25 Eylül saat 05:52 Koç burcunda oluşacak Dolunay, sosyal kişiliğimizin, aşkta etkileyici yanlarımızın, insanları ikna gücümüzün bugün işe yarayacağını işaret ediyor. Hedefe varmak, girişimde bulunmak, arzu ettiğimiz yere ulaşmak kolaylaşıyor. Tabii ki zorlanacağımız veya aşmak için çaba sarf edeceğimiz konular da var. Şimdi önce olumlu tarafından söz edelim. Bugün, enerjiniz sayesinde, bireysel girişimde bulunabilirsiniz. Bu iş veya özel bir konuda olabilir. Düşüncelerinizi iletirsiniz. Geleceğe dönük düşünürsünüz. Eğitim, yolculuk, yenilik anlamındaki işleri başarıyla halledersiniz. Bir tanışma veya devam eden ilişkide anlaşmak, fikirleri paylaşmak mümkündür. Bu buluşma, bir araya gelerek konuşma, uzlaşma yönünde etkilidir. Peki bu Dolunayda neler bizi zorlayacak. Parasal açıdan biraz dikkatli olacağız. Çünkü evdeki hesap çarşıya uymayabilir. Malum ay sonu, hepimizin sıkıştığı zamanlar oluyor. Sevdiklerimizi memnun edeyim derken, çocuklarımızın ihtiyaçlarını veya kendi beğendiğimiz bir şeyi almak isterken, kredi kartlarına yüklenmeyelim. Bugün hem başkalarıyla işbirliğine açık olalım hem de yorumun başında söz ettiğim olumlu özelliklerimizi devrede tutarak hedefimize ulaşalım. Konuşalım, yazışalım. Ancak doğruyu, dürüst ve açık bir dille ifade edelim. Hani bir şey söylüyorsak, bunun altı dolu olsun. Etkileyeceğim derken, gereksiz polemiklere kalkışmayalım.

EKİM

TERAZİ BURCUNDA YENİAY

Sevgili İkizler, 9 Ekim saat 06:47 Terazi burcunda doğacak Yeniay, yönetici Venüsün iki ayrı burçtaki geri hareketiyle örtüşecek. Önümüzdeki bir aylık süreçte, aşk hayatımızla ilgili konularda tabii ki yeni bir karar vermek, uygulamak yerine olan duruma bakmak ve gözden geçirmek zorundayız. Aslında bu zorunluluk bir yerde faydalı olacak. Hayatımızda aşkın önemini ve bize olan etkilerini daha iyi anlamış olacağız. Yeniayın da desteğiyle eski bir ilişki veya yeni başlayan ilişkilerin bize olan artı ve eksilerini göreceğiz. İçimize dönerek hem kendimizi hem yaşadıklarımızı süzgeçten geçireceğiz. Öz olan kalacak. Bu Yeniay, finansal konuları da derinlikli olarak incelememizi sağlayacak. Beklentilerimizi, mevcut bütçemizi, ciddi kararlarımızı şimdi daha farklı bir açıdan ele alacağız. Belki aceleci belki de çok umutsuz düşünüyorduk. Bu Yeniay ve gerileme hareketleri, 16 Kasım sonrası olumlu ilerlememizi, yeni olanaklar ve fırsatlar yakalamamızı sağlayabilir. Şu sıralarda yaşanan düzensizlik, kararsızlık, fiziksel ve ruhsal sıkıntılarımız da şifa bulmuş, düzene kavuşmuş olur.

BOĞA BURCUNDA DOLUNAY

24 Ekim saat 19:45 Boğa burcunda oluşacak Dolunay, iki ayrı burçta gerileyen Venüsle örtüşüyor. Bizim kendimize olan güven duygumuzu, gücümüzü, hayata bakış açımızı, hislerimizi, bizi nelerin ayakta tuttuğunu, fiziksel ve ruhsal anlamda test ediyor. Bir içe yöneliş hali bu. İnsanın arzuları ve değer verdiği her şeyle alakalı yüzleşmesi. Fakat bu yüzleşmede zayıf yanları da ortaya çıkıyor. Ne kadar güvendeyim, ne kadar sağlıklıyım, başarılı mıyım, neye sahibim, nelere ihtiyacım var diye düşünüyor. Ve bunlara verdiği samimi cevap önemli. Çünkü sağlığımız risk altında ise, tedavi olmamız gerekiyor. Çalışmıyorsak, bir nedenle geri çekilmişsek, şimdi neler yapmalıyız bunları tespit etmek şart gözüküyor. Sürekli maddi-manevi güvence peşinde koşmuşsak, başkalarının hayatımızdaki yerini anlamak gerekiyor. Çünkü hiçbir şey artı ve eksileriyle ele alınmadan anlaşılmaz. Bu Dolunay iş, sağlık, çalışma hayatı, sosyal güvence, haklarımız ve tabii ki zorunda olduğumuz durumların yeniden ele alınmasını sağlıyor. Bu Aralık ayına kadar devam edecek bir temizlik, düzenleme, yeniden işler hale getirme, gereksizlerin ayıklanması, projeler üzerinde çalışılması yönünde önem taşıyor. Kendimizi bileceğiz ancak başkalarının hayatımızdaki yerini de es geçmeyeceğiz. Sağlığımıza önem vereceğiz, yarım kalan işleri bitireceğiz. İyileştirici, olumlu yönde dönüştürücü, vicdani ve hukuki anlamda belirleyici, güç kazandırıcı olanı önemseyeceğiz. Problemin üstünü kapatmayacağız. Bilakis temizlemek için gayret edeceğiz.

KASIM

AKREP BURCUNDA YENİAY

Sevgili İkizler, 7 Kasım saat 19:02 Akrep burcunda doğacak Yeniay, bir aylık süreçte sağlıklı yaşamanın iş ve özel hayattaki önemini daha fazla vurgulayacak. Mevcut şartlar altında yaşamakta zorlanıyorsak, işler istediğimiz gibi şekilde yürümüyorsa, finansal açıdan sıkışmışsak tabii ki bu Yeniayda aklımızı başımıza toplayıp bir yol ve yön belirleyeceğiz. Buna kararlı olacağız. Sözgelimi fiziksel sağlığımızla ilgili kontrollerimizi yaptırabiliriz. Spor, egzersiz, diyet gibi doktor kontrolünde bir program uygulayabiliriz. Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Balık burcunda ilerleyecek. İdealist ve vizyoner olmak gerekiyor. Benim bir amacım var, buna göre bir seçimde bulunmalıyım ve onun üzerine gitmeliyim demeliyiz. Ancak gücümüzü aşan işlere, bizi yoracak, sıkıntıya sokacak projelere de girmemek lazım. Pratik ve disiplinli çalışmak, dağılmamak, ona göre ajandamızı yapmak yararlıdır. İşsizlik veya iş sıkıntılarının üstümüzdeki duyarlı etkisini güce dönüştürmeliyiz. Pes etmemeliyiz, var gücümüzle mücadelemizi sürdürmeliyiz. Venüs geri hareketiyle örtüşen bu Yeniay, aşk ve çocuklarla ilgili konularda geçmiş meseleleri, çözüme kavuşturulması gereken konuları gündemimizde tutabilir. İlişkimizde iletişimin önemi büyük. Size yardımcı olan, destek veren ve sizi engellemeyen, ortaklaşa düşünmeyi bilen kişiye ihtiyacınız var. Sizin de aynı şekilde onu anlamanız lazım. Bu Yeniay, finansal krizlerin aşılmasında, düzene kavuşturulmasında yardımcıdır. Ancak yukarıdaki noktalara mutlaka önem vermenizde yarar var.

İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY
23 Kasım saat 08:39 burcunuzda oluşacak Dolunayda, henüz belirlenmemiş, aydınlığa kavuşmamış konularda start verilmemelidir. Bu bizzat sizi ilgilendiren veya ilişkinizle yakından alakalı bir durum olabilir. Bunlara yeniden bakmakta yarar. Bir başlangıçta bulunmak istiyorsanız, net olarak önünüzü görmelisiniz. Merkürün geri hareket dönemindeyiz. Neredeyse Ocak ayına kadar, kendimizin-şartların ve sürecin farkında olmalıyız. Kişisel anlamda bize doğru gelen, eşimize-iş ortağımıza veya başkalarına yanlış gelebilir. Sadece ben haklıyım demek yanlıştır. Tam tersi durumda, başkalarından etkilenerek atılacak adım sonradan pişmanlık yaratabilir. Sağlığınızı, kontrollerinizi ihmal etmeyiniz. Stres bünyenize zarar verebilir. Sakin, bilinçli şekilde meselelere yaklaşalım. Bu Dolunayda, isteklerinizin peşinden cesaretle gitmeniz zor olabilir. Sanki bir şeyler size engel çıkarıyor gibidir. Bunların ardında yatan nedenlere bir bakalım. Aşırı gergin, çok katı yaklaşmak, başkalarını umursamamak, sizi yanlış anlamalarına neden olur. Elinizden geldiğince bunu tekrar konuşuruz, bir yanlış anlama olmasın demek hem zariflik hem de akıllıktır. Tartışmaların da önüne geçer. Sizin bir amacınız, bir bakış açınız var. Tabii ki kendinizden taviz vermeyeceksiniz. Fakat çok önemli bir konu varsa, siz de kimseye baskıda bulunmamalı, önyargılı düşünmemelisiniz. Adli davalarınız, yasal sözleşmeleriniz, rekabete dayalı işleriniz, diğerlerinin önemli olduğu meselelerinizi mutlaka sağduyulu şekilde gözden geçiriniz.

ARALIK

YAY BURCUNDA YENİAY

Sevgili İkizler, 7 Aralık saat 10:20 Yay burcunda doğacak Yeniay, önümüzdeki bir aylık sürenin, ilişki konularına açıklık getirilmesini, duygularımızdan emin olmamızı, neyi isteyip istemediğimizi anlamamızı sağlayacaktır. Karşıt burcumuzda oluşması, bizim başkaları aracılığıyla arzu ve isteklerimizi anlamamızda yardımcı olacak. Görünümlere baktığımızda, ilişkiler kadar iş hayatımızla ilgili meseleler de önem taşıyor. Bazı kişilerin ters davranışlarını kendimize yapılmış gibi hissediyoruz. O yüzden çok rahat değiliz. Benim size tavsiyem, beklentisiz olmayı denemenizdir. Çünkü yaptıklarımızın karşılığını bazen alamadığımızda daha fazla üzülürüz. Yeniayda bunu denemenizi istiyorum. Çünkü bunu yapmadığınızda üzülen yine siz olacaksınız. Sizi hayal kırıklığına uğratan kişilere bir mesafe koymayı biliniz. Yeniay bu anlamda size ışık olabilir. Kendimizi daha iyi tanımamızı sağlayacaktır. Bu Yeniayda özellikle işimiz söz konusu olduğunda egomuzu geriye çekeceğiz. Önyargılı düşünmeyeceğiz. Çünkü bazen, sandığımız şeyler öyle olmayabilir. Yeniay size özel bir yeteneğinizi keşfetmenizde, buna göre iş tercihinde bulunmanızda yardımcı olacak. İş girişim, görüşme ve bağlantılarında doğru bir karar verebiliriz. Bir yenilikte bulunabilirsiniz. Kimseye bir şey ispat etmek zorunda değilsiniz. Bunlara enerjinizi harcamak yerine, başarınız herkese cevap olacaktır.

YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY

22 Aralık saat 20:49 Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, parayı güvence aracı olarak bir hayli vurguluyor. Cebimizde yoksa para, güvensiz ve bir hayli ürkeğiz. Kişisel anlamda kazanç ve kayıp hesabı yapıyoruz ve işin içinden bir türlü çıkamıyoruz. Geleceğimizi garanti altına almanın yollarını bulma telaşındayız. Kredi ödemeleri, kartlar, borçlar, alınanla verilen arasındaki farklar bizi yoruyor. Mars-Balık burcunda ilerlediği sırada oluşan bu Dolunay, iş hayatı ve toplumsal düzende arzu edilen başarı ve güce bir türlü kavuşmayacağımız endişesi yaratıyor. Bir kısım İkizler özgüven eksikliği içinde sinip kalıyor veya stres altında çöküyor. Birilerinden destek bekliyoruz. Kimse oralı olmuyor. Oysaki her Dolunay aslında bir yön, yol ve yöntem bulabilmek adına bizi uyarır. Harcamalarımıza dikkat etmemizi, ayağımızı yorganımıza göre uzatmamızı, finansal ilişkilerimizi daha sağlam temeller üzerine oturtmamızı sağlayıcıdır. Duygularımızı tartmamızı, sağlıklı ve kalıcı çözüm yolları bulmamızı söyler. Kaldı ki, bu Dolunayın Uranüs ile olumlu görünümü, yeni bir iş, hedef, aktivite, ileriye yönelik adımlar, yeteneğimize göre tercihler, sosyal medya ve gruplarla ilişkiler yönünde destekleyicidir. Karşınıza çıkan kişiler ve görüşmeler size farklı bir kapı açabilir. Kazancınızı sağlam bir şekilde değerlendirip, yatırıma yönelip, size ne kadar destek olmasalar da, ayaklarınızın üzerinde durabilirsiniz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler