HABER

"İl Başkanlığımızın afişe onayı yoktur"

CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, başörtülü kadınların rahibeye benzetildiği afişlerle ilgili "İl Başkanlığımızın bu afişle ilgili hiçbir bilgisi ve onayı yoktur" dedi.

Berhan Şimşek, il yöneticileriyle yaptığı toplantının ardından basın mensuplarına, başörtülü kadınların rahibeye benzetildiği afişlerle ilgili olarak açıklama yaptı. Afişle ilgili gerekli açıklamaları yaptıklarını ancak bir bilgi kirliliği yaşandığını anlatan Şimşek, "Bu konuyla ilgili İstanbul İl Yönetimi olarak açıklama yapmamız zorunlu olmuştur. 02 Eylül günü afişin asıldığı bilgisi il merkezimize ulaşır ulaşmaz, gerekli parti içi görüşmeler yapılarak, basına ve kamuoyuna bu afişin korsan olduğu ve

partimizin bilgisi dışında basıldığı bildirilmiş ve akabinde ilgili cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Buna rağmen Avcılar Belediye Başkanı Sayın Mustafa Değirmenci'nin bazı yayın organlarına yaptığı açıklamada afişin İl Başkanlığı'nın bilgisi dahilinde yapıldığı bildirilmiştir. Bu açıklama parti örgütümüzü yanıltma amacı gütmektedir" şeklinde konuştu.

"İl Başkanlığımızın bu afişle ilgili hiçbir bilgisi ve onayı yoktur" diyen Şimşek, konuyla ilgili CHP Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Süha Okay'ın yaptığı açıklamada Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci hakkında gerekli soruşturmanın başlatılacağını söylediğini bildirdi.

Şimşek, bugünkü İl Yönetim Kurulu toplantısının da bazı basın yayın organlarında "il başkanına verilen acil toplantı talebi" şeklinde yer aldığına dikkat çekerek, "Bu şekilde yansıması mesnetsiz ve yalandır. Mevcut toplantımız Ramazan Bayramı'nın 2. ve 3. günü bazı çalışmalar yapmak üzere İstanbul'a gelecek olan Genel Başkanımızın program çerçevesini oluşturmaya yönelik olup, bir gün önceden arkadaşlarımız aranarak toplantıya çağrılmıştır. Son günlerde yapılan yönlendirmeler ile Genel Başkanımız

Kılıçdaroğlu öncülüğünde İstanbul İl Başkanlığımızın başarılı çalışmalarını gölgelemek isteseler de başarılı olamayacaklardır" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön