"İlaç gibi geldi"

Turkcell Süper Lig'de sıkıntılı günler geçiren Bursaspor'da, kendi sahasında Çaykur Rizespor'u 2-1 yenmenin mutluluğu yaşanıyor. Maçın ardından konuşan Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba; "İlk yarı çok kötü oynadık, on kişi kalmış takıma karşı daha iyi oynamalıydık; ama 3 puan herşeye ilaç gibi geldi" dedi. Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Erdoğan Arıca ise; "30 yıllık futbol hayatımda hakemleri eleştirmedim, ancak 'yazıklar olsun' dediğim için kulübeden atıldım" dedi.
Karşılaşmayı nasıl yorumlayacağını kendisinin de bilmediğini belirten Arıca; "Sonuç kötü olduğu için son derece mutsuzuz, üzüntülüyüz, puan veya puanlar almamız gerekiyordu. Kaybettik, oyunu yorumlamak nasıl olacak ben de bilemiyorum. Birinci dakikada 11'e 10 oynuyoruz. Tabii oyun düzenimiz bozuluyor, öne geçiyorsunuz, direnç düşüyor, rakip şans da yakalıyor. Oyuncularımı hırslarından dolayı onları kutluyorum. 15 yıl futbol oynadım, 15 yıl da ligde antrenörlük yapıyorum şu güne kadar hakemin 'ha' harfini kullanmayan belki de tek spor adamı benim. Yediğimiz ilk golde 'size yakışmıyor, yazıklar olsun dedim, atıldım. Yorum yapmadım, yapmayacağım da. Sadece hakeme 'bu takımın teknik adamıyım oyuncuları müsabakaya hazırlamak benim görevim, yazıklar olsun' dedim." diye konuştu.
Bursaspor teknik adamı Samet Aybaba ise, ilk yarıda rakibin 10 kişi kalmasına rağmen kötü mücadele ettiklerini kaydetti. Aybaba; "Özellikle ikinci yarıda daha iyi oynadık. Üç puan herşeye ilaç gibe geldi." dedi. Aybaba, maçta bir taraftarla girdiği diyaloga da açıklık getirdi. Aybaba; "Maçın başından ibitaren bir taraftar bana ükfretti, çocuğuna da küfrettirmeye kalktı. Bu ülkede yaşıyorum, kimseyle kişisel problemim yok, ama maelesef bu ülkede yaşıyorum" dedi.
Maçın ardından Bursasporlu oyuncular, zor da olsa 3 puanın güzel olduğunu söylerken Rize cephesinde hakeme tepki vardı. Maçta sakatlanıp çıkan Sercan Yıldırım koltuk değnekleriyle stadı terketmek zorunda kaldı.